R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Reklamlı Abonelik Fiyatı İle İlgili Resmi Açıklama Yaptı! Reklamlı Abonelik Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Popüler yayın platformu Netflix, kullanıcıları için reklamlı abonelik hizmeti sunmaya hazırlanıyordu. Bu hazırlıklar tamamlandı ve reklamlı abonelik fiyatları belli oldu. Bu aboneliğin çıkış tarihi ise 3 Kasım olarak belirlendi.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  16.10.2022 18:34 1580 2 dk okuma süresi
  Netflix Reklamlı Abonelik Fiyatı İle İlgili Resmi Açıklama Yaptı! Reklamlı Abonelik Çıkış Tarihi Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Popüler yayın platformlarından olan Netflix, yeni abonelik seçeneği ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bu abonelik, Basic with Ads adı ile tanıtıldı. Türkçe’ye Reklamlı Temel Abonelik olarak çevrilen özelliğin fiyatı da belli oldu. Standart aboneliğe göre daha uygun fiyatlı olan abonelik, reklam içerecek. Netflix bu abonelik ile kullanıcı sayılarını arttırmayı hedefliyor. 

  Netflix platformu, son zamanlarda abonelik fiyatlarına zam üstüne zam yapmıştı. Fiyatların sürekli zamlanması ile, birçok kullanıcı aboneliğini sonlandırmıştı. Bir yayın platformu için fazla pahalı olduğu eleştirileri yapılıyordu. Bu sebeple daha ucuz bir abonelik imkanı sunma kararı alındı. Bu reklamlı abonelik hizmetinin çıkış tarihi de belirlendi. Netflix bu hizmeti kullanıcılara 3 Kasım tarihinde sunacağını açıkladı.

  Reklamlı abonelik için kullanıcılar Netflix’e 6.99 dolar ödeyecek

  Netflix tarafından yapılan son açıklamaya göre reklamlı abonelik fiyatı 6.99 dolar olacak. Çıkış tarihi 3 Kasım olan bu abonelik, standart abonelikten daha ucuz. Standart abonelik fiyatı 9.99 dolar olarak kullanıcılara sunulmaktadır. 3 Kasım’dan sonra ise platforma 3 dolar daha ucuz bir fiyat ödenerek erişim sağlanabilecek. 

  Reklamlı abonelik ile kullanıcılara 720p HD çözünürlüğünde içerik izleme imkanı sunulacak. Basic with ads ile kullanıcılara gösterilmesi planlanan reklamların süreleri de belli oldu. Netflix, reklam gösterimlerinin dizi ve filmlerin başında yer alacağını duyurdu. İçeriklerin başında kullanıcılara gösterilecek olan reklam süresi ise 4 ila 5 dakika olarak açıklandı. Her bir reklamın kendi süre uzunluğu ise 15 ya da 30 saniye olacak bilgisi de verildi.  

  Reklamlı abonelikte indirme imkanı olmayacak!

  Netflix, kullanıcılarına içerikleri çevrimdışı izleyebilmeleri için indirme imkanı sunmaktadır. Standart abonelik için sunulan bu özellik, reklamlı abonelikte sunulmayacak. Reklamlı abonelik ile daha az ücret ödeyerek içeriklere erişim imkanı olacak. Fakat bu içeriklerin indirilmesi mümkün olmayacak. Çevrimdışı olarak içerikleri izlemek isteyen kullanıcıların, daha pahalı olan standart paketi almaları gerekiyor. 

  Reklamlı abonelik ilk önce 12 ülkede test edilecek

  Netflix, bu yeni abonelik hizmetini ilk olarak 12 ülkede erişime açacağını duyurdu. Bu 12 ülke arasında Türkiye yer almıyor. Türkiye’ye bu abonelik hizmetinin 2023 senesinde gelmesi bekleniyor. Yeni hizmetin ilk etapta sunulacağı ülkelerin yer aldığı tablo aşağıda bulunmaktadır:

  ABDFransaİtalyaMeksika
  AvustralyaAlmanyaGüney Koreİspanya 
  BrezilyaKanadaJaponyaİngiltere
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Resmi Kamera Özellikleri Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi 14 Ultra, yenilikçi kamera sensörleri ve üstün performansıyla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor. Cihaz, 25 Şubat'ta resmen tanıtılacak!

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  GAİN de Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar!

  GAİN, abonelik ücretlerine yüzde 450 zam yaparak fiyatını 149 TL'ye çıkardı. Yerli platform, sektördeki rekabete ayak uyduruyor.

  Netflix Reklamlı Abonelik Fiyatı İle İlgili Resmi Açıklama Yaptı! Reklamlı Abonelik Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et