R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Joker İçin Sevindiren Haber! Joker 2 Geliyor!

  Joaquin Phoenix ile yepyeni bir boyuta taşınan Joker karakteri, ilk filmde önemli bir başarı elde etmişti. Muazzam bir etki yakalayan ilk Joker filminin ardından, devam filminin senaryosunun da tamamlandığı açıklandı. İşte Joker 2’ ye dair merak edilenler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  09.06.2022 12:27 1965 3 dk okuma süresi
  Joker İçin Sevindiren Haber! Joker 2 Geliyor!
  Son Düzenleme:

  2019 yılında beyazperdede yayınlanan Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Joker filmi, dünyanın her yerinde büyük beğeni toplamıştı. Başarılı oyuncu Joaquin Phoenix’in herkesçe beğenilen oyunculuğuyla, yeni Joker çok sevildi. İlk filmde yakalanan başarıyla hem DC, hem de Joker hayranları Joker 2 filmi için oldukça istekliydi. İlk filmden sonraki 2 yıllık aranın ardından Joker 2 için sevindiren gelişme duyuruldu.

  İlk filmin yönetmeni Todd Philips, kişisel Instagram hesabından bir gönderi paylaştı. Yeni gönderisinde başarılı yönetmen Joker 2 filminin senaryosunun tamamlandığını açıkladı. Philips, yaptığı açıklamayla ikinci filmin adını da ortaya çıkardı.

  Joaquin Phoenix İkinci Filmde de Olacak!

  Joker karakteri DC evreninin en sıra dışı kahramanlarından birisi olarak kabul ediliyor. Joker daha önce pek çok kez solo veya diğer DC karakterleriyle yer aldığı çok sayıda filmde görülmüştü. Joker karakteri daha önce Cesar Romero, Jack Nicholson, Mark Hamil, Heath Ledger, Jared Leto, Micheal Emerson ve son olarak Joaquin Phoenix tarafından canlandırıldı.

  Joker 2

  Joker karakteri acımasız, komik, karanlık ve sert mizacını kazanması Heath Ledger ve Jared Leto olduğu belirtiliyor. İki ismin Joker karakterini canlandırırken ortaya koydukları oyunculuk çok beğenilmiş ve Joker karakterinin daha fazla kişi tarafından sevilmesini sağlamıştı. Bu 2 usta oyuncunun ardından son Joker olarak hayranların karşısına çıkan Joaquin Phoenix’in ise karakteri daha da ileriye taşıdığı yorumları yapılıyor.

  İlk filmde oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan yeni Joker, Joaquin Phoenix’in devam filminde de Joker’i canlandırmaya devam edeceği açıklandı.

  Joker 2 Filminin Adı Belli Oldu

  Warner Bros’tan Joker 2 filmi için şu ana kadar herhangi bir duyuru yayınlanmadı. Ancak ilk filmin yönetmen koltuğunda oturan Todd Philips kişisel Instagram hesabında ki yeni gönderiyle Joker hayranlarını heyecanlandırdı.  Philips Instagram’dan 2 fotoğraf yer alan bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımın ilk fotoğrafında bir Joker ön posteri yer aldı. Kırmızı fon üzerinde yer alan poster üzerinde “Joker: Folie à Deux” ibaresi yer alıyor.

  Fransızca bir kelime olan “Folie à Deux”, Türkçe karşılığı olarak “paylaşılan/aktarılan delilik” veya “iki kişilik/ikiz delilik” anlamlarına geliyor. Bu kavram toplum içerisinde yayılan “psikotik bozukluk sendromu” tanımında kullanılıyor. Kişilerin psikolojik problemleriyle yakınlarını, çevresini ve hatta toplumu etkilemesini ifade ediyor. Yönetmen Todd Philips’in bu paylaşımı da doğal olarak filme dair teorilerin ortaya atılmasına neden oldu.

  Joker hayranları ikinci filmle birlikte Joker’in deliliğiyle toplum etkilediği görüşünü savunanlar ile Joker’in ekürisi Harley Quinn’i bulduğu görüşünü savunanlar olarak ikiye ayrıldı. Böylelikle yeni Joker serisi için hayranlar hem “Harley Quinn” karakterinin hem de ilk fimde sade “Bruce Wayne” olarak görülen Batman’in “Batman” olarak yer alıp, almayacağını merak ediyor.

  Joker 2 filmine dair sizin beklenti ve tahminleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz. 

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Joker İçin Sevindiren Haber! Joker 2 Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et