R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Getir Büyümeye Devam Ediyor: İlk Fiziksel Marketini Açtı!

  Getir, yurt içi ve yurt dışında büyümeye devam ederken, Amsterdam'da yeni bir karar alındı. Bölgede bulunan deponun ise fiziksel markete dönüştürülmesine karar verildi.

  Elif Elif 06.08.2022 11:34 1230 2 dk okuma süresi
  Getir Büyümeye Devam Ediyor: İlk Fiziksel Marketini Açtı!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin yerli girişimlerinden birisi olan Getir faaliyet alanlarını genişletmeye devam ediyor. Ülke çapında hizmet veren online market hizmeti, ayrıca dünyanın 8 farklı ülkesinde de aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor. 

  Getir bir süredir Amsterdam’da açmış olduğu depoları ile ilgili sorun yaşıyordu. Şehrin estetik algısını bozduğu iddia edilerek çeşitli şekillerde suçlanmıştı. Bunun ardından şirket bazı önlemler alarak estetik kaygıları gütmüş ve deponun camlarını bir sanat galerisine dönüştürerek farklı bir yöntem denemişti. 

  Getir Fiziksel Marketini Açıyor

  Getir şirket olarak yeni dönemde daha fazla büyümek ve aynı zamanda tasarruf etmek için depolarını dönüştürme kararı almıştı. Şirketin attığı son adım gelecek dönemde tüm depoları için uygulanabilir bir hizmet halini alabilir. Deponun bulunduğu şehirde imar planına uygun olmaması bir anlamda yeni bir dönüşümün başlatılmasına neden oldu. 

  Depo ve Market Aynı Anda Hizmet Verecek

  Getir’in depo ve dağıtım merkezi olarak hizmet veren alanı Hollanda’da yeni bir oluşuma evrildi. Bu dönemde geleneksel süpermarketlerde olduğu gibi çevrimiçi teslimat sürecinin devam etmesi bekleniyor. Depo hem fiziksel bir mağazaya dönüşerek süpermarket görevi görecek hem de depo görevlileri tarafından gelen siparişler motorlu kurye yardımı ile teslim edilecek. 

  Getir tarafından ilk kez uygulanacak bu yöntemin başarılı sonuçlar doğurması haline gelecek dönemde diğer depoları için de aynı yöntemi uygulayabileceği öğrenildi. Getir’in ilerleyen dönemlerde aktif olarak yeni ve fiziksel mağazalarını açmaya devam edebileceği düşünülüyor ancak yeni sistemin başarılı olup olmadığını anlamak ve bu süreçte dönüşüme uygun hareket edebilmek için bir süre daha geçmesi beklenecek. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan tarafından geliştirilen Karsan E-Atak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet olarak teslim edildi. Böylelikle Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu.

  Google Meet, Üçüncü Taraf Uygulamalarla Görüşmeleri Eğlenceli Hale Getirecek!

  Kısa bir süre önce Google Duo ile birleştirileceği açıklanan Google Meet uygulaması için yepyeni ve eğlenceli özellikler geleceği duyuruldu.

  Elif 1126
  Getir Büyümeye Devam Ediyor: İlk Fiziksel Marketini Açtı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et