R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  E-ticaret Altyapısı Arasında En Çok Kullanılan Firma Hangisi?

  E-ticaret altyapısı, eticaret yapan firmalara satışlarını, işlemlerini ve pazarlamalarını yönetmelerine olanak tanımakta. Bir yazılım uygulaması olan altyapılar doğru seçilirse işlemlerin daha pratik hale gelmesine olanak sunmakta.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  22.10.2022 09:08 1594 4 dk okuma süresi
  E-ticaret Altyapısı Arasında En Çok Kullanılan Firma Hangisi?
  Son Düzenleme:

  E-ticaret altyapısı, eticaret yapan firmalara satışlarını, işlemlerini ve pazarlamalarını yönetmelerine olanak tanımakta. Bir yazılım uygulaması olan altyapılar doğru seçilirse işlemlerin daha pratik hale gelmesine olanak sunmakta.

  Bunlar incelendiği zaman, günümüzde üç farklı seçenek olduğu görülmekte. Ücretsiz, özel yazılım ve paket şeklinde ayrı ayrı incelenmekte. İster B2B isterseniz B2C şeklinde e-Ticaret yapın, bir alt yapınızın olması gerekmekte. Zira aksi durumda online ortamlarda rekabet etmeniz imkansız hale gelmekte.

  Çünkü güçlü bir altyapı, sitenizi eş zamanlı olarak kaç kişinin kullanabileceğini etkilemekte. Ayrıca Karmaşık görevlerin yapılmasını da mümkün hale gelmekte. CRM, mobil ticaret, web tasarımı ve envanter yönetimi de buna dahil olmakta.

  Bu nedenle e ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, doğru bir tercih yapmanız şart. İdeasoft tarafından sunulan e-ticaret paketleri farklı çözümler ürettiği için herkese, kendine en uygun kararı bulmasına olanak tanımakta. Altyapının tüm özelliklerini görebilir, size en uygun olanları tercih edebilirsiniz.

  E-Ticaret Altyapısı Nasıl Olmalı?

  E ticaret yapmaya yeni başlayan bir kişi için E-ticaret altyapısı seçmek oldukça zor ve karmaşık bir süreç olmakta. Seçeneklerinizden biri olan ücretsiz altyapılar güzel gibi dursa da yüksek ziyaretçi sayısını desteklememekte. Bu nedenle yavaşlamalar ve çökmeler sık sık yaşanmakta. Ayrıca teknik bir problem olduğunda, ücretsiz olduğu için yardım almak imkansız hale gelmekte.

  Dolayısıyla e ticaret sitenizi geliştirmek için size uygun çözümler sunmamakta. Özel yazılımlar güzel gibi görünse de bunların oluşturulması büyük bir zaman gerektirmekte. Dolayısıyla e ticaret yazılımı hazır olup siteniz gelişene kadar rakiplerinizin sektörde yer edinmesi de oldukça olası. Ayrıca maddi bakımından da ekonomik çözümlere sahip değil.

  Eğer Eticaret için en iyi altyapıları almak istiyorsanız, en iyi e ticaret paketleri size en makul çözümleri teklif etmekte. Bunlar farklı seçenekler halinde olduğu için her birini incelemeniz, aralarından size en uygun olanı tercih etmeniz mümkün hale gelmekte. Ayrıca istediğiniz zaman tercih yapmanız da olası.

  Ideasoft e-ticaret yapmaya başlayanlara sunduğu özel altyapılar ile güçlü bir şekilde ilk adımların atılmasına olanak tanımakta. 7/24 teknik destek sunulduğu için bir sorun olduğunda çözümler de hızlı bir şekilde gerçekleştirilmekte.

  E-Ticaret Altyapı Bileşenleri Neler?

  E-ticaret altyapı olarak donanım, yazılım ve ağ etmenlerinden meydana gelmekte. Bunların her biri içinde farklı içerikleri bulundurmakta. Bunların arasında donanım, ağınıza bağlanmanıza ve dış dünyaya ulaşmanıza imkan tanımakta. Veri depolama işlemlerine, veri kurtarmaya ve verileri işlemeye olanak sunmakta. Bazı bileşenleri de şu şekilde;

  1. Cihazlar: Veri merkezleri, Hub, yönlendirici ve bilgisayarlar bu kategoriye girmekte.
  2. Sunucular: Diğer programlar için işlevsellik kazandırmakta. Cihaz ya da bilgisayar programı olabilmekte. Web sunucusu, Proxy sunucusu ve uygulama sunucusu gibi farklı seçenekleri yer almakta.

  Yazılım bileşenleri ise sistem yönetimi araçları gibi, işinizi ve hizmet sağlayıcılarınızı tahmin etmeye yönelik analitik araçları kapsar. Bu kapsamda şu gibi seçenekler yer almakta;

  1. Yönetim hizmetleri: İçerik yönetimi, veri merkezleri, şirket verimliliğinin kaynaklarını yönetmeye yardımcı olan hizmetleri kapsamakta.
  2. Analitik: Analitik sistemler, daha iyi performans almanıza yardımcı olmakta. Web ve metin analizi araçları ile müşterilerin sitenizdeki her hareketini görmek, takip etmek mümkün hale gelmekte.
  3. Middleware: Servis kullanıcıları ve servis sağlayıcıları arasında bir araç olarak özel sunucuları, iletişim protokollerini kapsamakta.
  4. API: Bir yazılım bileşeninin, birbiriyle nasıl etkileşime gireceğini belirtmekte.

  Eticaret altyapısı bileşenlerinden sonuncusu ise olmakta. Bu internet aracılığıyla süreçler, uygulamalar, kullanıcılar, dış ağlar ve hizmetler arasındaki iletişim yolunu, hizmetleri sağlamakta.

  İnternet bunun kapsamına giren bileşenlerden bir tanesi olmakta. Bu farklı cihazlar ve işlemler arasında bir bağlantı sağlamakta. Ayrıca şu gibi alt bileşenler de yer almakta;

  1. Güvenlik duvarı: Güvenlik duvarı, altyapıyı dışarıdan gelen dijital saldırılara karşı korumakta.
  2. Güvenlik hizmetleri: Güvenlik duvarları yetersiz kalırsa bu hizmetler devreye girmekte.
  3. Yük dengeleyici: Sunucularda bulunan genel yükü dağıtmak için kullanılmakta. 
  4. DNS: Web sitesinin adı olarak kullanılmakta.

  Eğer en iyi eticaret paketleri ve E Ticaret Sitesi Kurmak istiyorsanız, Ideasoft bunların hepsini size birbirinden farklı seçenekler halinde sunmakta. Her birini inceleyebilir, içlerinden size en uygun olanını tercih edebilirsiniz. 

  Yasal Uyarı: Bu içerikten Rokito Digital sorumlu değildir, bu bir sponsorlu ilandır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Galaxy Z Flip 6'nın Fiyatı Şaşırttı: Beklenenden Çok Pahalı!

  Samsung Galaxy Z Flip 6'nın fiyatı beklenenden pahalı çıktı. Yeni model, gelişmiş özellikler ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. İşte detaylar!

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  E-ticaret Altyapısı Arasında En Çok Kullanılan Firma Hangisi?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et