R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Doctor Strange in the Multiverse of Madness Şimdiden O Ülkelerde Yasaklandı Bile!

  Marvel Sinematik Evreni’nin(MCU) en sevilen süper kahramanlarından Doctor Strange’nin yeni solu filmi çok uzun zamandır bekleniyordu. Mayıs ayında vizyona girecek Doctor Strange in the Multiverse of Madness, pek çok ülkede yasaklanmaya başlandı. İşte Doctor Strange’nin yeni filminin yasaklı olduğu ülkeler!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 25.04.2022 21:32 379 2 dk okuma süresi
  Doctor Strange in the Multiverse of Madness Şimdiden O Ülkelerde Yasaklandı Bile!
  Son Düzenleme:

  Marvel Sinematik Evreni(MCU) film programında en fazla merakla beklenen yapımlardan birisi olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness’e sonunda kavuşuyoruz. Türkiye’de 6 Mayıs’ta vizyona girmesi planlanan Doctor Strange in the Multiverse of Madness, hem filmde yer alacak süper kahraman kadrosu hem de konusu itibariyle MCU hayranlarını fazlasıyla meraklandırıyor.

  Doctor Strange in the Multiverse of Madness, gişede büyük rekorlar kırmayı başaran ve 3 Örümcek Adam’ı bir araya getiren Spider-Man: No Way Home’den sonraki dönemi anlatacak. Bu açıdan da MCU hayranları için ayrıca bir öneme sahip. 

  Doctor Strange’nin yeni filmi bazı ülkelerde yasaklandı

  Doctor Strange in the Multiverse of Madness’in vizyona girmesine çok az bir süre kala dünyanın pek çok ülkesinden sansür haberleri gelmeye başladı. Özellikle geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’da Doctor Strange in the Multiverse of Madness’in vizyona girmesi yasaklanmıştı. Gerekçe olarak ise film içerisinde yer alan bir eşcinsel karakter gösterilmişti. Bu 3 ülkenin ardından yeni bir yasak kararı da Mısır’dan geldi. Doctor Strange’nin yeni filmi Mısır’da gösterime giremeyecek.

  Doctor Strange in the Multiverse of Madness için Mısır’da alınan karar, IMAX Mısır’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla açıklandı.

  Doctor Strange ve Wanda, evrenler arası yolculuklarında burada olamayacaklar. Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Mısır’da vizyona girmeyecek.

  Yasakların sebebi: America Chavez 

  Film için alınan kararların altında yatan ana nedenin America Chavez olduğu belirtiliyor. MCU’nun sevilen kahramanlarından olan ve yeni Doctor Strange filminde “Xochtil Gomez” tarafından canlandırılacak bu süper kahraman, çizgi romanlarında eşcinseldi. Marvel’in çizgi romandan uzaklaşmak istemediği düşünüldüğünde bu karakterin filme aynen yansıtılması Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Mısır gibi ülkelerde rahatsızlığa neden oldu.

  MCU’nun son filmlerinden Eternals’ta başta bu ülkeler olmak üzere pek çok ülkede eşcinsellik içermesi sebebiyle yasaklanmış veya sansürlenmişti.

  Doctor Strange in the Multiverse of Madness fragmanı

  Doctor Strange in the Multiverse of Madness için gelen bu yasaklar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  POP3

  POP3 veya e-posta iletişim protokolü, e-postayı Microsoft Outlook gibi bir e-posta programından almanın bir yoludur.

  Baldur's Gate: Dark Alliance II Sistem Gereksinimleri

  Baldur's Gate: Dark Alliance II, tehlikeli maceraları içinde barından bir RPG oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız. Baldur's Gate: Dark Alliance II sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Intel’in Grafik Kısmı Zor Durumda!

  Intel'in büyük umutlarla girdiği grafik bölümünde ciddi zarara uğradığı ortaya çıktı. İşte özel araştırma şirketinin Intel'in ekran kartı bölümüne dair yaptığı analizin detayları!

  Xiaomi’nin İnsansı Robotu CyberOne Tanıtıldı! İşte Xiaomi’nin ilk İnsansı Robotu!

  Xiaomi, robot teknolojisi alanındaki çalışmalarının ilk ürününü tanıttı. Xiaomi, tanıtım etkinliğinde ilk insansı robotu CyberOne'yi tanıttı. İşte şirketin ilk insansı robotu Xiaomi CyberOne özellikleri!

  Doctor Strange in the Multiverse of Madness Şimdiden O Ülkelerde Yasaklandı Bile!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et