R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Avatar 2, Tüm Zamanların En Çok Kazanan Üçüncü Filmi Oldu!

  Dünyaca ünlü yönetmen “James Cameron” imzalı “Avatar: The Way of Water(Suyun Yolu)” yen rekorlara imza atmaya devam ediyor. Çok iyi bir başlangıç yapan film, elde ettiği gelir ile dudak uçuklattı. Tüm zamanların en çok izlenen filmleri listesinde kendisine üçüncü sırada yer buldu.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.02.2023 17:28 1951 4 dk okuma süresi
  Avatar 2, Tüm Zamanların En Çok Kazanan Üçüncü Filmi Oldu!
  Son Düzenleme:

  2022’nin Aralık ayında vizyona giren “Avatar: The Way of Water(Avatar: Suyun Yolu)” filmi, gündemde kalmaya devam ediyor. Çok bir başlangıç yaparak, gişede önemli başarı elde eden film, en çok kazananlar listesinde yükselmeye devam ediyor.

  Dünyaca ünlü yönetmen “James Cameron” imzası taşıyan yapım, “Avatar” serisinin ikinci filmi olmuştu. Cameron’ın büyük önem atfettiği projenin ilk filmi 2009 yılında vizyona girmişti. O dönem yapılan açıklamalarda James Cameron’un “Avatar filmi” için tam 20 yıllık bir çaba sarf ettiği belirtilmişti.

  16 Aralık 2022 tarihinde vizyona giren “Avatar 2: Suyun Yolu” filmi gişede büyük bir başarı yakaladı. Film, dünya genelinde “2.244 Milyar Dolar” tutarında bir gişe hasılatı elde etti.

  James Cameron Kendisiyle Yarışıyor

  Avatar Suyun Yolu

  Sinema tarihinin en iyi gişe başarısını yakalayan filmleri sıralamasında ünlü yönetmen James Cameron filmleri de yer alıyor. Cameron’un son filmi “Avatar 2” gişede yakaladığı başarıyla, ünlü yönetmenin önceki filmlerini geride bıraktı.

  Avatar 2’nin yakaladığı gişe başarısı, tüm zamanların en çok kazanan filmleri listesine girmesini sağladı. Üstelik Avatar 2, tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden filmler sıralamasında “üçüncülüğü” ele geçirdi. Avatar 2, listede “dördüncü” sırada yer alıyordu. Son gişe gelirleriyle birlikte de yine “James Cameron” imzası taşıyan “Titanic” efsanesini geçti. Böylelikle listenin üçüncü sırasında kendisine yer edindi.

  Ünlü yönetmen James Cameron, tüm zamanların en çok kazanan filmleri listesinde 3 filmle yer alıyor. Cameron listede “Avatar: The Way of Water” filmiyle üçünü sırada yer alıyor. Ayrıca Avatar 2’nin geride bıraktığı “Titanic” filmi de dördüncü sırada bulunuyor. Ünlü yönetmenin listede yer alan üçüncü filmi ise “Avatar 1” oldu. Üstelik yönetmenin “Avatar” filmi “2.923 Milyar Dolar” hasılatla listenin zirvesinde yer alıyor. Böylelikle James Cameron, tüm zamanların en iyi hasılat yapan filmleri listesinin ilk 4 sırasında 3 filmle yer alıyor.

  Titanik

  Avatar: Suyun Yolu filminin geçtiği “Titanic” ise “2.243 Milyar Dolar” hasılat elde etti. James Cameron’un “Titanic” filmi 1997 yılında vizyona girmişti. Titanic filmi 2022 yılında “25.Yıl kutlamaları” kapsamında “sınırlı” olarak yeniden vizyona girmişti.

  Listenin İlk 3 Sırasında Yer Alan Tek Oyuncu

  Zoe Saldana

  James Cameron, başarılı gişe hasılatı elde eden filmleriyle sinema tarihinin bu önemli listesine damga vurdu. Ancak listeye damga vuran bir başka isim daha bulunuyor. O isim ise dünyaca ünlü oyuncu “Zoe Saldana” oldu. Zira Saldana, tüm zamanların en fazla hasılat elde eden filmleri listenin ilk 3 filminde yer alan tek oyuncu.

  Zoe Saldana, listenin ilk sırasında “Avatar” filminde rol almıştı. Saldana, ayrıca “Marvel” tarafından yayınlanan “MCU(Marvel Sinematik Evreni)” filmi “Avengers:Endgame” filminde de rol almıştı. Başarılı oyuncu, listenin üçüncü sırasına yerleşen “Avatar: Suyun Yolu” filminde de rol alıyor.

  Saldana ayrıca listenin altıncı sırasında yer alan bir diğer “Marvel” filmi “Avengers: İnfinity War(Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı)” filminde de yer alıyor. Böylelikle başarılı oyuncu tüm zamanların en fazla gelir elde eden ilk 10 filmden 4’ünde yer almış oldu.

  Marvel Studios” ise, söz konusu listede 4 filmle yer alıyor. “MCU” evreninde geçen;

  • Avengers: Endgame ikinci sırada,
  • Avengers: İnfinity War altıncı sırada,
  • Spider Man: No Way Home(Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok) yedinci sırada,
  • The Avengers(Yenilmezler) onuncu sırada,

   Yer aldı.

  Tüm Zamanların En Çok Kazanan İlk 10 Filmi

  SıraFilmYönetmenVizyon TarihiKazanç
  1AvatarJames Cameron20092.923.706.026 Milyar Dolar
  2Avengers: Endgame(Yenilmezler: Son Oyun)Anthony Russo / Joe Russo20192.799.439.100 Milyar Dolar
  3Avatar: The Way of Water(Avatar: Suyun Yolu)James Cameron20222.244.456.991 Milyar Dolar
  4TitanicJames Cameron19972.243.134.099 Milyar Dolar
  5Star Wars: Epsiode VII-The Force Awakens(Yıldız Savaşları: Bölüm 4: Güç Uyanıyor)J. J. Abrams20152.071.310.218 Milyar Dolar
  6Avengers: İnfinity War(Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı)Anthony Russo / Joe Russo20182.052.415.039 Milyar Dolar
  7Spider Man: No Way Home(Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok)Jon Watts20211.921.847.111 Milyar Dolar
  8Jurassic WorldColin Trevorrow20151.671.537.444 Milyar Dolar
  9The Lion King(Aslan Kral)Jon Favreau20191.663.075.401 Milyar Dolar
  10The Avengers(Yenilmezler)Joss Whedon20121.520.538.536 Milyar Dolar

  Avatar: Suyun Yolu Konusu

  Avatar Suyun Yolu

  Avatar: Suyun Yolu filmi, ilk filmden bir süre sonrasını işliyor. Filmde “Jake Sully” ve “Neytiri” karakterlerinin bir aile kurmasından sonra yaşanan olayla ele alınıyor. Daha önceden gizlenmiş bir tehditle karşı karşıya kalan çift ve halk, “Pandora” gezegenin farklı noktasını keşfetmek durumunda kalır.

  Avatar: Suyun Yolu Oyuncuları

  Avatar Suyun Yolu
  KarakterOyuncu
  Jake SullySam Worthington
  NeytiriZoe Saldana
  KiriSigourney Weaver
  Ronal

  Kate Winslet

   

  Albay QuaritchStephen Lang
  TonowariCliff Curtis
  TuktireyTrinity Jo-Li Bliss

  Avatar: Suyun Yolu Fragmanı

  James Cameron’un Avatar serisine dair sizin düşünceleriniz neler? Vizyondaki Avatar: Suyun Yolu filmini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 12'nin sistem gereksinimleri belirleniyor: En az 8 GB RAM gerekebilir!

  Çoğu kullanıcı henüz Windows 11'e geçmemişken, son zamanlarda Windows 12'nin adını daha sık duymaya başladık. Şimdi de Windows 12'nin sistem gereksinimleri açıklandı.

  Opera Tarayıcınıza Yapay Zeka Gücü: ChatGPT ve Çok Daha Fazlası

  Opera ve Opera GX tarayıcılarına chatGPT yapay zeka araçlarını ekledi. Microsoft Edge ardından tarayıcısına GPT-4 sohbet robotunu entegreden ikinci tarayıcı oldu.

  Bill Gates: ChatGPT, Son 40 Yılın En Büyük Teknolojik Gelişmesi

  Bill Gates, ChatGPT 4'ün son 40 yılın en büyük teknolojisi gelişmesi olduğunu söyledi. Kullanıcı arayüzünden sonra yapılan en ileri dönüm noktası olduğunu vurguladı.

  PS5 Pro Çıkışı Belirsiz: Tüm Kaynaklar PS6 İçin Ayrıldı

  Sony, PS6 tasarımı üzerinde çalışmalarını sürdürürken, oyuncuların merakla beklediği özellikler de tartışma konusu olmaya başladı. Firma, PS5'in başarısını göz önünde bulundurarak, PS6'nın daha gelişmiş bir konsol olmasını hedefliyor.

  Avatar 2, Tüm Zamanların En Çok Kazanan Üçüncü Filmi Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et