R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nvidia ve Microsoft, Üretken Yapay Zeka Alanında Birlikte Yürümeye Karar Verdi

  Bugün Nvidia, yapay zeka girişimleri için geliştirilen Nvidia AI Enterprise'ın Microsoft Azure platformuna entegre edildiğini duyurdu. İşte dev ortaklığın detayları!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  24.05.2023 17:23 1739 2 dk okuma süresi
  Nvidia ve Microsoft, Üretken Yapay Zeka Alanında Birlikte Yürümeye Karar Verdi
  Son Düzenleme:

  Yapay zeka teknolojilerindeki hızlı ilerlemeler karşısında dünya durmaksızın izliyor ve öğreniyor. Bu alanda son derece önemli bir gelişme yaşanmış durumda. 

  Microsoft ve Nvidia, yapay zeka yatırımlarını OpenAI gibi platformlarla genişletiyor ve ortak bir güç oluşturuyor. Son açıklamada Nvidia, yapay zeka projeleri için geliştirilen Nvidia AI Enterprise'ın Microsoft Azure platformuyla entegrasyonu duyuruldu.

  Microsoft ve Nvidia Ortak Güç Kuruyor

  Nvidia AI Enterprise'ın tanımlamasını, veri bilimini hızlandıran ve üretim yapay zekasının gelişimini ve uygulamasını kolaylaştıran uçtan uca, güvenli bir yazılım platformu olarak yapabiliriz. Bu yeni birliktelik, söz konusu yazılım paketini Azure ML'ye entegre ediyor.

  Yeni entegrasyonun özüne baktığımızda, 100'den fazla Nvidia AI çerçevesi ve geliştirme aracını, Azure kullanıcılarına sunacağını görmekteyiz. Bu durum, basit tanımlamalardan yazılı makalelere, resimlerden videolara ve müziklere kadar geniş bir içerik üretme imkanı sağlıyor. Bu sayede, şirketler müşteri hizmetleri, pazar araştırması ve diğer uygulamaları geliştirmek için üretken yapay zeka hizmetlerini kullanabilecek.

  Üretken Yapay Zeka Uygulamaları Dönemi

  Nvidia kurumsal bilgi işlem başkan yardımcısı Manuvir Das'ın konuyla ilgili açıklamasında, "Üretken yapay zeka uygulamalarının ortaya çıkmasıyla birlikte, kuruluşlar yenilikçiliği destekleyen güvenli, hızlandırılmış araçlar ve hizmetler aramaktadır. Nvidia AI Enterprise yazılımının Azure Machine Learning ile entegrasyonu, şirketlerin geliştirmeden üretime kadar düz ve verimli bir yol sunarak yapay zeka projelerini hızlandırmasına yardımcı olacaktır" dedi.

  Nvidia AI Enterprise, Azure Market'te tüm dünya çapındaki işletmelere açıldığı bu anda, Nvidia ayrıca endüstriyel metaverse uygulamaları için tasarlanan Nvidia Omniverse Cloud platformunun da Microsoft Azure'ye eklendiğini belirtiyor. Bu iki teknoloji devi arasındaki işbirliği, yapay zeka alanında daha verimli ve yenilikçi çözümler sunmak adına büyük bir adım oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  Yeni Yapay Zeka Google Genie Tanıtıldı: Oyun Yapabiliyor!

  Google DeepMind, görüntüleri anında 2D platform oyunlarına çevirebilen Genie isimli yapay zeka teknolojisini duyurdu.

  Oppo, Yapay Zekalı Air Glass 3'ü Duyurdu: Görünüşüyle Normal, Teknolojisiyle Olağanüstü!

  Oppo'nun Air Glass 3'ü, günlük yaşamda kullanım kolaylığı sunan, sesli asistanı ve yapay zekası ile dikkat çeken akıllı gözlükler arasında yer alıyor.

  Nvidia ve Microsoft, Üretken Yapay Zeka Alanında Birlikte Yürümeye Karar Verdi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et