R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google’dan Dikkat Çeken Uyarı: Çalışanlarını AI Sohbet Botu Kullanımı Konusunda Uyarıyor!

  Google, yapay zeka modeli Bard'ı tanıttıktan sonra yapay zeka konusuna büyük bir ilgi göstermeye başladı. Bununla birlikte, şirket, AI sohbet robotlarının kullanımı konusunda kendi çalışanlarını bile uyarıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  17.06.2023 11:10 1708 2 dk okuma süresi
  Google’dan Dikkat Çeken Uyarı: Çalışanlarını AI Sohbet Botu Kullanımı Konusunda Uyarıyor!
  Son Düzenleme:

  Google, Bard'ın piyasaya sürülmesinin ardından, yapay zekanın önemini daha da artırdı. Şimdi ise şirket kendi çalışanlarına yapay zeka sohbet botları ile hatta kendi botları ile olan etkileşimlerinde özenli olmalarını öneriyor.

  Yapay Zeka Sohbet Botlarıyla Konuşmalarımız Ne Kadar Güvende?

  Yapay zeka sohbet botlarına ChatGPT, Google Bard ve Bing Chat gibi söylediğiniz her bir kelime onların eğitim sürecine dahil olabilir. Çünkü bu botlar sürekli evrilen büyük dil modellerine (LLM'ler) dayanıyorlar. 

  Bu yapay zeka sohbet botlarını geliştiren şirketler, çalışanlarının sohbet verilerini de saklıyorlar.

  Kullanıcı Bilgileri Toplanıyor mu?

  Google Bard, şirketin Sıkça Sorulan Sorular bölümünde şöyle ifade ediyor: "Bard ile etkileşimde bulunduğunuzda Google, konuşmalarınızı, konumunuzu, geri bildirimlerinizi ve kullanım bilgilerinizi toplar. Bu veriler Google ürünlerini, hizmetlerini ve makine öğrenme teknolojilerini sağlamamızı, iyileştirmemizi ve geliştirmemizi destekler."

  Yapay Zeka Botları Nasıl Geliştiriliyor?

  OpenAI, web sitesinde yapay zeka eğitimcilerinin sistemlerini geliştirmeye yardımcı olmak için ChatGPT sohbetlerini incelediğini belirtiyor. Ayrıca, "Sistemlerimizi geliştirmek ve içeriğin politikalarımıza ve güvenlik ihtiyaçlarımıza uygun olduğunu garanti etmek için sohbetleri inceliyoruz." şeklinde ifade ediliyor.

  Yani, aslında yapay zeka sohbet botları ile gerçekleştirdiğimiz tüm etkileşimler, bu botların kendilerini geliştirebilmeleri için kullanılan değerli veriler oluyor. Bu nedenle, Google'ın yapay zeka sohbet botlarına karşı dikkatli olmamızı tavsiye etmesi, gizlilik ve güvenlik endişelerini akla getiriyor. Bu endişeler, sürekli gelişen ve genişleyen yapay zeka teknolojileri dünyasında daha da önemli hale geliyor. Bu da bizim, yapay zeka sohbet botları ile etkileşimlerimizi daha bilinçli ve özenli bir şekilde yönetmemiz gerektiğini gösteriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  OpenAI'den Yapay Zeka ile Video Devrimi: İşte Karşınızda Sora!

  OpenAI'nin yeni modeli Sora, metinden gerçekçi videolar üretiyor. ChatGPT ve DALL-E'nin ardından gelen bu yenilik, sanat ve tasarımda devrim yaratıyor.

  OpenAI ve 1X Ortaklığının Meyvesi: İnsansı Robot Eve!

  1X ve OpenAI ortaklığıyla insansı robot Eve üretildi. Sinir ağlarıyla kontrol edilen insansı robot, robotikte yeni bir sayfa açıyor.

  Meta, AI Gönderileri Etiketleme Özelliğini Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Meta, yapay zeka üretimi içerikleri etiketleyerek şeffaflık sağlamayı amaçlıyor. Instagram, Facebook ve Threads'te yeni dönem başlıyor.

  Google’dan Dikkat Çeken Uyarı: Çalışanlarını AI Sohbet Botu Kullanımı Konusunda Uyarıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et