R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google’dan Dikkat Çeken Uyarı: Çalışanlarını AI Sohbet Botu Kullanımı Konusunda Uyarıyor!

  Google, yapay zeka modeli Bard'ı tanıttıktan sonra yapay zeka konusuna büyük bir ilgi göstermeye başladı. Bununla birlikte, şirket, AI sohbet robotlarının kullanımı konusunda kendi çalışanlarını bile uyarıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  17.06.2023 11:10 1745 2 dk okuma süresi
  Google’dan Dikkat Çeken Uyarı: Çalışanlarını AI Sohbet Botu Kullanımı Konusunda Uyarıyor!
  Son Düzenleme:

  Google, Bard'ın piyasaya sürülmesinin ardından, yapay zekanın önemini daha da artırdı. Şimdi ise şirket kendi çalışanlarına yapay zeka sohbet botları ile hatta kendi botları ile olan etkileşimlerinde özenli olmalarını öneriyor.

  Yapay Zeka Sohbet Botlarıyla Konuşmalarımız Ne Kadar Güvende?

  Yapay zeka sohbet botlarına ChatGPT, Google Bard ve Bing Chat gibi söylediğiniz her bir kelime onların eğitim sürecine dahil olabilir. Çünkü bu botlar sürekli evrilen büyük dil modellerine (LLM'ler) dayanıyorlar. 

  Bu yapay zeka sohbet botlarını geliştiren şirketler, çalışanlarının sohbet verilerini de saklıyorlar.

  Kullanıcı Bilgileri Toplanıyor mu?

  Google Bard, şirketin Sıkça Sorulan Sorular bölümünde şöyle ifade ediyor: "Bard ile etkileşimde bulunduğunuzda Google, konuşmalarınızı, konumunuzu, geri bildirimlerinizi ve kullanım bilgilerinizi toplar. Bu veriler Google ürünlerini, hizmetlerini ve makine öğrenme teknolojilerini sağlamamızı, iyileştirmemizi ve geliştirmemizi destekler."

  Yapay Zeka Botları Nasıl Geliştiriliyor?

  OpenAI, web sitesinde yapay zeka eğitimcilerinin sistemlerini geliştirmeye yardımcı olmak için ChatGPT sohbetlerini incelediğini belirtiyor. Ayrıca, "Sistemlerimizi geliştirmek ve içeriğin politikalarımıza ve güvenlik ihtiyaçlarımıza uygun olduğunu garanti etmek için sohbetleri inceliyoruz." şeklinde ifade ediliyor.

  Yani, aslında yapay zeka sohbet botları ile gerçekleştirdiğimiz tüm etkileşimler, bu botların kendilerini geliştirebilmeleri için kullanılan değerli veriler oluyor. Bu nedenle, Google'ın yapay zeka sohbet botlarına karşı dikkatli olmamızı tavsiye etmesi, gizlilik ve güvenlik endişelerini akla getiriyor. Bu endişeler, sürekli gelişen ve genişleyen yapay zeka teknolojileri dünyasında daha da önemli hale geliyor. Bu da bizim, yapay zeka sohbet botları ile etkileşimlerimizi daha bilinçli ve özenli bir şekilde yönetmemiz gerektiğini gösteriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde SMA Hastalığına Dikkat Çeken Eylem Trafiği Durdurdu

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bu akşam çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasıyla birlikte büyük bir trafik kaosu yaşandı. SMA hastalarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen bireysel bir eylem nedeniyle kapanan köprüde, polis ekipleri geniş güvenlik ö

  Kurban Bayramı'nda Bankalar ve Borsa Tatilde: EFT ve Havale İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kurban Bayramı tatili yaklaşırken, bankaların ve Borsa İstanbul'un çalışma saatleri merak konusu oluyor. Bayram boyunca banka şubeleri kapalı olacak ancak dijital bankacılık hizmetleri devam edecek. EFT işlemleri tatil sonrası ilk iş gününde gerçekleşecek

  MSI Claw 8 AI Plus Tanıtıldı: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  MSI Claw 8 AI Plus, COMPUTEX 2024'te tanıtıldı. Intel Lunar Lake işlemci, 8 inç FHD ekran ve Fallout özel sürümü ile Eylül'de geliyor.

  Apple ve OpenAI, Gelişmiş Siri İçin Anlaşmaya Yakın: İşte Detaylar!

  Apple'ın, iOS 18 için OpenAI ile anlaşarak Siri'yi geliştirmeyi planladığı iddia edildi. Bu iş birliği, Siri'nin karmaşık soruları yanıtlamasını sağlayacak.

  Google’dan Dikkat Çeken Uyarı: Çalışanlarını AI Sohbet Botu Kullanımı Konusunda Uyarıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et