R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Müjdeyi Verdi: Tesla AI Day 2, Harika Güncellemeler ile Geliyor

  Tesla AI Day 2 nedir, Tesla AI Day 2 ne zaman? Elektrikli otomobil devinin yeni yapay zeka etkinliği için Elon Musk bilgi verdi.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 19.05.2022 13:39 1222 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Müjdeyi Verdi: Tesla AI Day 2, Harika Güncellemeler ile Geliyor
  Son Düzenleme:

  Elon Musk bugün Tesla'nın "birçok harika güncelleme" yayınlayacağı yeni bir "AI Day" (Yapay Zeka Günü) düzenleyeceğini duyurdu. Etkinlik 19 Ağustos'ta yapılacak.

  Son birkaç yılda Tesla, sunumun merkezinde belirli konuların yer aldığı düzenli yıllık etkinlikler düzenlemeye başladı. Elektrikli otomobil devi, Apple'ın yıllık “Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı” (Apple WWDC) ve düzenli sonbahar etkinliğinden farklı davranıyor.

  Bu düzenli etkinlikler, otomobil üreticisinin 2020'de yeni 4680 pil hücresini tanıttığı ve ilk kez kendi pil hücrelerini üretmeyi planladığı "Tesla Pil Günü" ile başladı.

  Geçen yıl şirket, şirketin kendi kendine sürüş programına odaklanan “Tesla AI Day” adını verdi. Otomobil üreticisi ayrıca etkinlikte Dojo süper bilgisayarını ve şimdi Tesla Optimus olarak bilinen “Tesla Bot” insansı robotunu da tanıttı.

  Tesla AI Day 2 ne zaman?

  Bugün CEO Elon Musk, Tesla'nın 19 Ağustos'ta yeni bir "AI Günü" düzenleyeceğini duyurdu. Bu, 2021'deki orijinal Tesla "AI Günü"nden bir yıl sonrasına denk geliyor.

  Tesla CEO'su "birçok harika güncellemenin" ne hakkında olacağı konusunda ayrıntı vermedi, ancak ilk etkinlik gibi Musk, bu "AI Günü"nün aynı zamanda Tesla'ya yeni yetenekler çekmekle ilgili olduğunu söyledi: “Evet, AI Günü'nün amacı, büyük AI/yazılım/yonga yeteneğini Tesla'ya katılmaya ikna etmektir.”

  Tesla AI Day 2 nedir?

  Tesla'nın, Ekim 2020'de piyasaya sürülen ve Ekim 2021'de daha geniş bir şekilde genişletilen Tam Kendi Kendine Sürüş Beta ile kaydedilen ilerlemeyle ilgili ayrıntıları yayınlamasını bekleyebiliriz. Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla'nın beta sürümünde yaklaşık 1 milyon kişiye sahip olmayı hedeflediğini söyledi. yıl sonu.

  Tesla ayrıca araç içi bilgisayarında kendi kendini süren çipinin yeni bir versiyonunu geliştiriyor. Yeni versiyonun etkinlikte tanıtılması mümkün.

  Çiplerden bahsetmişken, Dojo süper bilgisayar programında bir güncelleme muhtemelen sunumun bir parçası olacak. Geçen yılki etkinlikte Tesla, Dojo çipini ve döşemeyi tanıttı, ancak tam süper bilgisayarı oluşturmak için henüz tam kümeyi bir araya getirmemişti.

  Son olarak Tesla'nın insansı robot programı hakkında bir güncelleme yapması bekleniyor. Başlangıçta Musk, Tesla'nın 2022'nin sonunda çalışan bir prototipe sahip olacağını söyledi ve son zamanlarda CEO, şirketin 2023'te robot üretimine başlamayı hedeflediğini bile aktardı.

  Son birkaç aydır Musk, Tesla'nın insansı robot projesi aracılığıyla Yapay Genel Zekayı (AGI) gerçeğe dönüştürmede rol oynayabileceğini iddia ederek programı hızlandırdı.

  Sizin Tesla AI Day 2 hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı

  Netflix tarafından hizmete açılan Netflix Games servisi şirketin hedeflerine yanıt veremedi. Daha ilk yılını tamamlayamayan servis istatistikleri olumsuz seyrediyor.

  Lucid Batma Noktasına Geldi! Tesla’nın Rakibi İken Hedeflerde Küçülmeye Gidiyor

  Piyasaya çıktığı ilk dönemde Tesla'nın en güçlü rakibi olarak gösterilen Lucid, 2022'de ciddi krizlerle boğuşuyor.

  Mercedes’in Parça Sahteciliği ile Mücadelesi

  İnternet üzerinden Mercedes sahte parçalarını ucuza satarak insanları kandıranlara Mercedes dur diyecek. Detaylar haberimizde.

  Tesla Şu Ana Kadar 3 Milyon Elektrikli Araç Üretti!

  Elon Musk’a ait olan Tesla şirketi, 2008'de üretimine başladığı elektrikli araç sayısını 3 milyona çıkarmayı başardı. Detaylar haberimizde.

  Elon Musk Müjdeyi Verdi: Tesla AI Day 2, Harika Güncellemeler ile Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et