R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Müjdeyi Verdi: Tesla AI Day 2, Harika Güncellemeler ile Geliyor

  Tesla AI Day 2 nedir, Tesla AI Day 2 ne zaman? Elektrikli otomobil devinin yeni yapay zeka etkinliği için Elon Musk bilgi verdi.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  19.05.2022 13:39 2986 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Müjdeyi Verdi: Tesla AI Day 2, Harika Güncellemeler ile Geliyor
  Son Düzenleme:

  Elon Musk bugün Tesla'nın "birçok harika güncelleme" yayınlayacağı yeni bir "AI Day" (Yapay Zeka Günü) düzenleyeceğini duyurdu. Etkinlik 19 Ağustos'ta yapılacak.

  Son birkaç yılda Tesla, sunumun merkezinde belirli konuların yer aldığı düzenli yıllık etkinlikler düzenlemeye başladı. Elektrikli otomobil devi, Apple'ın yıllık “Apple Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı” (Apple WWDC) ve düzenli sonbahar etkinliğinden farklı davranıyor.

  Bu düzenli etkinlikler, otomobil üreticisinin 2020'de yeni 4680 pil hücresini tanıttığı ve ilk kez kendi pil hücrelerini üretmeyi planladığı "Tesla Pil Günü" ile başladı.

  Geçen yıl şirket, şirketin kendi kendine sürüş programına odaklanan “Tesla AI Day” adını verdi. Otomobil üreticisi ayrıca etkinlikte Dojo süper bilgisayarını ve şimdi Tesla Optimus olarak bilinen “Tesla Bot” insansı robotunu da tanıttı.

  Tesla AI Day 2 ne zaman?

  Bugün CEO Elon Musk, Tesla'nın 19 Ağustos'ta yeni bir "AI Günü" düzenleyeceğini duyurdu. Bu, 2021'deki orijinal Tesla "AI Günü"nden bir yıl sonrasına denk geliyor.

  Tesla CEO'su "birçok harika güncellemenin" ne hakkında olacağı konusunda ayrıntı vermedi, ancak ilk etkinlik gibi Musk, bu "AI Günü"nün aynı zamanda Tesla'ya yeni yetenekler çekmekle ilgili olduğunu söyledi: “Evet, AI Günü'nün amacı, büyük AI/yazılım/yonga yeteneğini Tesla'ya katılmaya ikna etmektir.”

  Tesla AI Day 2 nedir?

  Tesla'nın, Ekim 2020'de piyasaya sürülen ve Ekim 2021'de daha geniş bir şekilde genişletilen Tam Kendi Kendine Sürüş Beta ile kaydedilen ilerlemeyle ilgili ayrıntıları yayınlamasını bekleyebiliriz. Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla'nın beta sürümünde yaklaşık 1 milyon kişiye sahip olmayı hedeflediğini söyledi. yıl sonu.

  Tesla ayrıca araç içi bilgisayarında kendi kendini süren çipinin yeni bir versiyonunu geliştiriyor. Yeni versiyonun etkinlikte tanıtılması mümkün.

  Çiplerden bahsetmişken, Dojo süper bilgisayar programında bir güncelleme muhtemelen sunumun bir parçası olacak. Geçen yılki etkinlikte Tesla, Dojo çipini ve döşemeyi tanıttı, ancak tam süper bilgisayarı oluşturmak için henüz tam kümeyi bir araya getirmemişti.

  Son olarak Tesla'nın insansı robot programı hakkında bir güncelleme yapması bekleniyor. Başlangıçta Musk, Tesla'nın 2022'nin sonunda çalışan bir prototipe sahip olacağını söyledi ve son zamanlarda CEO, şirketin 2023'te robot üretimine başlamayı hedeflediğini bile aktardı.

  Son birkaç aydır Musk, Tesla'nın insansı robot projesi aracılığıyla Yapay Genel Zekayı (AGI) gerçeğe dönüştürmede rol oynayabileceğini iddia ederek programı hızlandırdı.

  Sizin Tesla AI Day 2 hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  iOS 18 ile Siri Yenileniyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  iOS 18 ile Siri, karmaşık komutları anlama yeteneği ve çeşitli uygulamalarla entegrasyon sağlayarak kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  Elon Musk Müjdeyi Verdi: Tesla AI Day 2, Harika Güncellemeler ile Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et