R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome tarayıcısına entegre edilmek üzere "Yazmama Yardım Et" adı verilen yenilikçi ve üretken bir yapay zeka özelliğini deneme aşamasında. Bu özellik, metin oluşturma veya mevcut içeriği düzenleme konusunda kullanıcılara destek verecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  24.02.2024 13:58 1145 2 dk okuma süresi
  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Google, Chrome tarayıcısına entegre edilen yeni ve deneysel bir özellik olan Gemini destekli "Yazmama Yardım Et" özelliğini kullanıma sunuyor. Bu yenilik, kullanıcıların web sayfası içeriğine göre metin oluşturmasına veya mevcut içeriği düzenlemesine yardımcı olacak. ABD'de İngilizce konuşan kullanıcılar için Mac ve Windows PC'ler üzerinde denemeler başladı.

  Chrome'da Yapay Zekâ Destekli Yenilik

  Google, Chrome tarayıcısına yapay zeka tabanlı yeni bir özelliği entegre etmeyi planlıyor. "Yazmama Yardım Et" adı verilen bu özellik, kullanıcıların internet üzerinden daha etkin ve hızlı bir şekilde içerik üretmesine olanak tanıyacak. Chrome M122'nin stabil sürümünün yayınlanmasının ardından, bu özellik ABD'de İngilizce dilinde hizmet veren Chrome kullanıcıları için Mac ve Windows işletim sistemlerinde kullanılabilir hale getirildi.

  "Yazmama Yardım Et" Özelliğinin Kullanım Alanları

  Google tarafından test edilen "Yazmama Yardım Et" özelliği, özellikle kısa metinlerin hazırlanmasında kullanıcılarına destek oluyor. Dijital anketlerin doldurulması, ürün bilgileri hakkında detaylı bilgi edinilmesi veya çevrim içi satışlar için ürün açıklamalarının tasarlanması gibi alanlarda öneriler sunuyor. Bu özellik, bulunduğunuz web sayfasının içeriğini analiz ederek, ilgili bilgileri çekip önerilerde bulunabiliyor; örneğin, bir ürün sayfasında belirtilen özellikleri vurgulayarak yorumlar yazmanıza yardımcı oluyor.

  Google'ın bu özelliği, kullanıcılara daha açıklayıcı ve etkili metinler oluşturmaları için önerilerde bulunuyor. Verilen örneklerden birinde, "küçük bir yere taşınıyorum, 50 dolara air fryer'ı satıyorum." cümlesiyle başlayan bir yazıya, kullanıcının mesajını daha iyi anlatan detaylı bir paragraf önerisi yapıldı. Bu tür öneriler, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu durumlarda hızlı ve etkili iletişim kurmalarını sağlıyor.

  Görsel ve İşlevsel Güncellemeler

  "Yazmama Yardım Et" özelliği, Google'ın geçtiğimiz mayıs ayındaki I/O etkinliğinde Gmail için duyurulmasından bu yana çeşitli görsel ve işlevsel güncellemeler aldı. Artık kullanıcılar, metinlerin uzunluğunu ve tonunu ayarlayabilecekleri seçeneklere sahip bir arayüzle karşılaşıyorlar. Bu, Chrome'un, Microsoft'un Edge tarayıcısı ve Bing arama motoru için sunduğu benzer işlevlere rakip bir özellik sunmasını sağlıyor.

  "Yazmama Yardım Et" özelliği hangi platformlarda kullanılabilir?

  Bu özellik, şu anda ABD'de İngilizce konuşan Chrome kullanıcıları için Mac ve Windows PC'ler üzerinde denemeye sunulmuştur.

  "Yazmama Yardım Et" nasıl çalışır?

  "Yazmama Yardım Et" özelliği, bulunduğunuz web sayfasının içeriğini analiz eder ve yazı yazarken veya düzeltme yaparken size öneriler sunar.

  Bu özellik hangi tür içerikler için kullanılabilir?

  Kısa içeriklerin yazılması, anket doldurma, ürün bilgisi alma veya çevrim içi satışlar için açıklama hazırlama gibi durumlar için kullanılabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi, HyperOS 2.0 Testlerine Resmen Başladı: İşte Güncelleme Alacak Modeller!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0'ı test etmeye başladı. Eylül ve Ekim aylarında seçili cihazlara sunulacak güncelleme, performans iyileştirmeleri getirecek.

  AMD Ryzen AI 300 İşlemciler Teste Girdi: İlk Sonuçlar Açıklandı!

  AMD'nin yeni Ryzen AI 300 serisi işlemcileri, performans testlerinde güçlü sonuçlar sergiliyor. İşte Ryzen AI 9 HX 370 ve Ryzen AI 7 Pro 360'ın özellikleri!

  Elon Musk, Grok 2 ve Grok 3 Yapay Zeka Modellerinin Çıkış Tarihini Açıkladı!

  Elon Musk, Grok 2 ve Grok 3 yapay zeka modellerinin çıkış tarihlerini duyurdu. Grok 2 Ağustos'ta, Grok 3 yıl sonuna kadar piyasada olacak.

  Intel Arrow Lake İşlemciler Teste Girdi: İşte Çıkan İlk Sonuçlar!

  Intel'in yeni AI hızlandırıcılı Arrow Lake-S işlemcileri, 2024'te piyasaya çıkacak. Tek çekirdekte %20, çoklu çekirdekte %30 daha hızlı.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et