R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT Microsoft'un Bulut Hizmetinde Yer Alacak!

  ChatGPT Microsoft şirketinin sağladığı bulut hizmete entegre bir şekilde çalışmaya başlayacak. Henüz net bir çıkış tarihi açıklanmadı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  18.01.2023 22:17 3083 2 dk okuma süresi
  ChatGPT Microsoft'un Bulut Hizmetinde Yer Alacak!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, geçtiğimiz ay OpenAI tarafından piyasaya sürülen bir yazılım. Kısa sürede 5 milyondan fazla kişiye ulaşan uygulama, büyük yankı uyandırmıştı. Firma, daha öncesinde DALL-E uygulamasını da halka açık hale getirmişti.

  Microsoft, OpenAI’ye büyük yatırımlar yapan bir firma. Firmanın maddi yatırımları dışında farklı yatırımları da oldu. Örnek olarak Azure’ye entegre edilen yapay zeka uygulamalarından söz edebiliriz. OpenAI ile Microsoft, beraber çalışarak bulut hizmetlerini geliştirdi. Ayrıca Microsoft, OpenAI’ın gücünden faydalanacak bir yenilikten de bahsetmişti. Bu yeniliğe göre Bing, yapay zeka desteğine kavuşacaktı.

  Bu yenilikler bir kenara şimdi farklı bir haber gündeme geldi. Habere göre ChatGPT’nin Azure çatısı altında hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Üstelik GPT’nin 3.5 sürümüyle beraber çalışacak.

  ChatGPT Microsoft şirketiyle birleşiyor

  ChatGPT, gerçekçi sohbetleri ile öne çıkan bir marka. Bu doğrultuda pek çok kişi de bu yazılımdan yararlanıyor. Microsoft, attığı yeni bir adım ile ChatGPT’yi bünyesine ekleyecekAzure OpenAI hizmetlerinde yer alacak olan ChatGPT, kullanıcılara destek sunacak. Yeni özelliğin henüz ne zaman çıkış yapacağı belli olmadı.

  Microsoft Azure OpenAI ne işe yarıyor?

  ChatGPT Microsoft ile birlikte birleşme kararı aldı. Bu birleşmenin sonucunda uygulama, Azure OpenAI altında bulunacak. Peki Azure OpenAI nedir? Biraz da bundan bahsetmiş olalım. Microsoft Azure OpenAI, OpenAI’ın entegre uygulamalarının yer aldığı bir platform. Bu platformda OpenAI destekli hizmetlere yer veriliyor.

  Örneğin Power Platform’dan bahsedebiliriz. Power Platform, kullanıcılara önemli destekler sunan bir yazılım. Bu yazılım sayesinde kullanıcılar, konuşma diliyle bottan örnek kodlar alabiliyor. Bir diğer uygulama olan GitHub Copilot ise kod asistanı olarak açıklanabilir. Örneğin kullanıcı bir kod yazdığında o kod ile ilgili öneriler sunulur. Bu da uygulamanın daha kaliteli olmasına ön ayak olur.

  Azure OpenAI hizmetleri altında CarMax adında bir uygulama da mevcut. Bu hizmetin amacı müşteri incelemelerinin özet olarak kullanıcılara sunulmasını sağlamak. Kullanıcılar, buradaki incelemelerin hepsini okumak yerine botun oluşturduğu özete odaklanıyor. Bu da zaman tasarrufu sağlıyor.

  Bir diğer uygulama olarak Kepro’dan bahsedebiliriz. Kepro, tıbbi açıdan analiz yapmak için geliştirilen bir uygulama. Bu uygulama sayesinde klinik incelemeler daha da hızlanıyor. Microsoft Azure OpenAI, bu gibi pek çok yapay zeka uygulaması ile karşımıza çıkıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Godmode GPT ile ChatGPT-4o'nun Sınırları Aşıldı!

  OpenAI, Godmode GPT ile ChatGPT-4o'nun sınırlarını aşan bir jailbreak sürümünün yayımlandığını duyurdu. Bu, modellerin tam potansiyelini açığa çıkarıyor.

  Herkesin Ayağı Yerden Kesilecek: Sıfır Otomobil Sadece 367.500 TL

  Sıfır kilometre araç piyasasında yaşanan zorluklar, otomobil firmalarını yeni satış stratejileri geliştirmeye itiyor.

  ChatGPT'nin Veri Analizindeki Yeni Başarıları ve Yetenekleri

  OpenAI, ChatGPT'nin veri analizine ilişkin önemli iyileştirmeler duyurdu. Bu güncellemelerle birlikte yapay zeka, elektronik tablo ve grafik yorumlama yeteneklerini geliştirmiş olup, bulut tabanlı dosyalarla entegrasyon sağlayarak kullanıcıların veri anal

  ChatGPT Google Drive ve Microsoft OneDrive Entegrasyonu Başlatıyor

  OpenAI, bugün ChatGPT'nin veri analiz yeteneklerine yönelik geliştirmeler sunduğunu ve dosya yükleme, etkileşimli tablolar ve özelleştirilebilir grafikler gibi yeni özelliklerin tanıtıldığını duyurdu.

  ChatGPT Microsoft'un Bulut Hizmetinde Yer Alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et