R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT Microsoft'un Bulut Hizmetinde Yer Alacak!

  ChatGPT Microsoft şirketinin sağladığı bulut hizmete entegre bir şekilde çalışmaya başlayacak. Henüz net bir çıkış tarihi açıklanmadı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  18.01.2023 22:17 1222 2 dk okuma süresi
  ChatGPT Microsoft'un Bulut Hizmetinde Yer Alacak!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT, geçtiğimiz ay OpenAI tarafından piyasaya sürülen bir yazılım. Kısa sürede 5 milyondan fazla kişiye ulaşan uygulama, büyük yankı uyandırmıştı. Firma, daha öncesinde DALL-E uygulamasını da halka açık hale getirmişti.

  Microsoft, OpenAI’ye büyük yatırımlar yapan bir firma. Firmanın maddi yatırımları dışında farklı yatırımları da oldu. Örnek olarak Azure’ye entegre edilen yapay zeka uygulamalarından söz edebiliriz. OpenAI ile Microsoft, beraber çalışarak bulut hizmetlerini geliştirdi. Ayrıca Microsoft, OpenAI’ın gücünden faydalanacak bir yenilikten de bahsetmişti. Bu yeniliğe göre Bing, yapay zeka desteğine kavuşacaktı.

  Bu yenilikler bir kenara şimdi farklı bir haber gündeme geldi. Habere göre ChatGPT’nin Azure çatısı altında hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Üstelik GPT’nin 3.5 sürümüyle beraber çalışacak.

  ChatGPT Microsoft şirketiyle birleşiyor

  ChatGPT, gerçekçi sohbetleri ile öne çıkan bir marka. Bu doğrultuda pek çok kişi de bu yazılımdan yararlanıyor. Microsoft, attığı yeni bir adım ile ChatGPT’yi bünyesine ekleyecekAzure OpenAI hizmetlerinde yer alacak olan ChatGPT, kullanıcılara destek sunacak. Yeni özelliğin henüz ne zaman çıkış yapacağı belli olmadı.

  Microsoft Azure OpenAI ne işe yarıyor?

  ChatGPT Microsoft ile birlikte birleşme kararı aldı. Bu birleşmenin sonucunda uygulama, Azure OpenAI altında bulunacak. Peki Azure OpenAI nedir? Biraz da bundan bahsetmiş olalım. Microsoft Azure OpenAI, OpenAI’ın entegre uygulamalarının yer aldığı bir platform. Bu platformda OpenAI destekli hizmetlere yer veriliyor.

  Örneğin Power Platform’dan bahsedebiliriz. Power Platform, kullanıcılara önemli destekler sunan bir yazılım. Bu yazılım sayesinde kullanıcılar, konuşma diliyle bottan örnek kodlar alabiliyor. Bir diğer uygulama olan GitHub Copilot ise kod asistanı olarak açıklanabilir. Örneğin kullanıcı bir kod yazdığında o kod ile ilgili öneriler sunulur. Bu da uygulamanın daha kaliteli olmasına ön ayak olur.

  Azure OpenAI hizmetleri altında CarMax adında bir uygulama da mevcut. Bu hizmetin amacı müşteri incelemelerinin özet olarak kullanıcılara sunulmasını sağlamak. Kullanıcılar, buradaki incelemelerin hepsini okumak yerine botun oluşturduğu özete odaklanıyor. Bu da zaman tasarrufu sağlıyor.

  Bir diğer uygulama olarak Kepro’dan bahsedebiliriz. Kepro, tıbbi açıdan analiz yapmak için geliştirilen bir uygulama. Bu uygulama sayesinde klinik incelemeler daha da hızlanıyor. Microsoft Azure OpenAI, bu gibi pek çok yapay zeka uygulaması ile karşımıza çıkıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft Teams ChatGPT ile Kullanılacak!

  Microsoft Teams, ChatGPT desteğine sahip olacak. ChatGPT, toplantılarda otomatik notlar alıp bazı tavsiyeler sunacak!

  Bing ChatGPT Desteğine Kavuşuyor!

  Microsoft’un arama motoru Bing ChatGPT ile entegre hale geliyor. Daha önce bununla ilgili resmî bir açıklama yapılmıştı.

  Ücretli ChatGPT Resmî Olarak Yayınlandı!

  Ücretli ChatGPT aboneliği resmî olarak duyuruldu. OpenAI, bununla ilgili bir açıklama yayınladı. İşte o açıklamadan satır başları.

  Baidu’dan ChatGPT Hamlesi Geldi! Çinli ChatGPT Geliyor!

  Baidu, son dönemde gündemden düşmeyen "ChatGPT" yapay zeka destekli sohbet robotunun kendi versiyonunu geliştiriyor. Çinli teknoloji devi Baidu, yakında Çinli ChatGPT'yi çıkartacak. İşte detaylar!

  ChatGPT Microsoft'un Bulut Hizmetinde Yer Alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et