R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitch, 2023 Yılında Platforma Yeni Para Kazanma Özellikleri Ekleyecek!

  Twitch 2023 yılında eklenecek yeni özelliklerden söz etti. Bu özellikler, kullanıcıların daha iyi para kazanmasına odaklanacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.01.2023 22:35 2596 2 dk okuma süresi
  Twitch, 2023 Yılında Platforma Yeni Para Kazanma Özellikleri Ekleyecek!
  Son Düzenleme:

  Twitch, son yıllarda bazı yayıncılarını kaybetti. Bunun sebeplerinden birisi, uyguladığı politikalar ve bazı olaylar oldu. Yaşanan bu problemler nedeniyle Twitch kullanım oranı düştü. Platformun eleştirilen noktalarından birisi de elde edilen gelirlerle alakalıydı. 2023 yılı ile beraber yayın platformu, yayıncılara daha iyi yenilikler getirecek. Bunlardan birisi reklam teşvik programı olarak açıklandı. Bir diğeri yayıncılar için yeni para kazanma özellikleri olarak belirtildi.

  Twitch 2023 yılında reklam teşvik programını geliştirecek

  Twitch, yeni yılda reklam teşvik programını güncellemeyi hedefliyor. Reklam teşvik programı, güvenilir bir reklam gösterme uygulaması. Bu uygulamada yayıncıların ne kadarlık bir kazanç elde edeceği az çok belli oluyor. Bu sistemdeki bazı eksiklikler ve karmaşıklık insanların tepki göstermesine yol açmıştı. Twitch, bu tepkilere karşı aksiyon aldı.

  Yeni güncellemede beklenen yeniliklerden birisi reklam sisteminin değişmesi. Buna göre reklam paneli daha iyi hale getirilecek. Bu da panelin kullanıcı dostu olmasını sağlayacak. Ayrıca yayıncılara daha fazla yetki tanınacak. Bu da reklamların daha iyi yönetilmesine imkan tanıyacak. Örneğin her saat başı kaç reklam gösterileceği belirlenebilecek. Bunun yanı sıra yaklaşan reklamlar için izleyicilere haber verilebilecek.

  Yayıncıların para kazanması kolaylaştırılacak

  Twitch 2023 yılı ile beraber yayıncıların para kazanması için de araçlara imkan tanıyacak. Bu araçlardan birisi Sound Bites. Sound Bites ile beraber yayıncıya sesli mesaj göndermek mümkün olacak. Bu da yayıncı ile izleyiciler arasındaki bağı güçlendirecek. Sound Bites göndermek için izleyicinin para ödemesi yapması gerekecek.

  Sponsorluklar ile ilgili de bazı düzenlemeler yapılacak. Bu düzenlemeye göre yayıncılar, izleyicilerin deneyimini etkilemeyecek şekilde reklamlar yerleştirecek. Markaların yerleşimi için video içi ve video dışı alanlar kullanılabilir olacak. Yenilikler ile beraber izleyiciler, ekrana çıkan reklamlardan daha az rahatsız olacak.

  Twitch ile ilgili duyurulan bir diğer güncelleme videoları dışa aktarma sistemi. Bu araç sayesinde kullanıcılar, kısa videolar yani klipler oluşturduktan sonra dışarıya paylaşabilecek. Örneğin YouTube Shorts veya TikTok’ta bu klipler yayınlanabilecek. Bu olayın amacı yayıncının diğer platformlarda kendini tanıtabilmesini sağlamak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Twitch, 2023 Yılında Platforma Yeni Para Kazanma Özellikleri Ekleyecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et