R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Pentagon'dan 50 Yıl Sonra UFO Açıklaması: Bilmediğiniz Çok Görüntü Var

  50 yılı aşkın süredir ABD'de UFO gözlemlerine ilişkin ilk halka açık duruşma gerçekleşti. İşte öne çıkan açıklamalar.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 18.05.2022 11:39 1288 2 dk okuma süresi
  Pentagon'dan 50 Yıl Sonra UFO Açıklaması: Bilmediğiniz Çok Görüntü Var
  Son Düzenleme:

  ABD Kongresindeki olağandışı bir duruşma, Salı günü hükümet yetkililerine olağandışı sorular yöneltti. Bu duruşma ayrıca 53 yıl sonra ilk kez UFO'lar (UAP veya "tanımlanamayan hava olayları" olarak adlandırılır) hakkındaki ilk kongre oturumu anlamına geliyordu.

  Terörle Mücadele, Karşı İstihbarat ve Nükleer Silahların Yayılmasına Karşı Temsilciler Meclisi İstihbarat Alt Komitesi soru-cevap oturumunu düzenledi. Federal hükümetle kesişen en tartışmalı, komploya meyilli konulardan birinin nadir tartışmasında iki Pentagon yetkilisine ev sahipliği yaptı.

  Alt komitenin başkanı Andre Carson açılış konuşmasında, “UAP'ler açıklanamıyor, bu doğru" dedi ve şöyle devam ett: "Ama onlar gerçek. Araştırılmaları gerekiyor ve oluşturdukları birçok tehdidin hafifletilmesi gerekiyor.”

  UFO'lar gerçekten var itirafı

  Duruşma sırasında, ABD Deniz İstihbarat Direktör Yardımcısı Scott Bray, Donanma eğitim menzilinde uçan bir pilot tarafından "yakınlaştırılan" ve yalnızca birkaç kısa kare için görülebilen yansıtıcı, tanımlanamayan küre şeklindeki nesnenin sınıflandırılmamış videosunu paylaştı. Bu klip aşağıdaki videoda 46:40 civarında izlenebilir.

  Bray, kayıt hakkında "Bu özel nesnenin ne olduğuna dair bir açıklamam yok" dedi.

  Açık tartışmayı, Pentagon yetkililerinin ABD ordusunun UAP verilerini nasıl topladığının teknik özelliklerini tartışabildikleri gizli bir oturum izledi.

  Halka açık oturum sırasında yetkililer, popüler komployu hafifletmek için bazı fırsatları da göz ardı etmedi. ABD ordusunun gizlice Dünya'dan gelmemiş uçakların kanıtlarına sahip olduğunu iddia etti. 

  Bray, açıklanamayan kanıtlarla ilgili farklı bir soruya yanıt olarak “Elimizde hiçbir materyal yok. UAP görev gücü içinde, kökeninin dünya dışı olduğunu düşündürecek hiçbir yayılım tespit etmedik" dedi.

  ABD'nin UFO araştırmaları ne seviyede?

  Savunma Bakanlığı, 2020'de UAP'leri araştırmak için özel görev gücü kurdu. Bu, hükümetin bir zamanlar doğrudan tartışmayı reddettiği bir konuda daha şeffaf olma çabalarında bir kilometre taşıydı. 

  Görev gücü, misyonunu "ABD ulusal güvenliğine potansiyel olarak tehdit oluşturabilecek UAP'leri tespit etme, analiz etme ve kataloglama" çabası olarak tanımlıyor.

  Pentagon'un UAP görev gücü, açıklanamayan hava gözlemlerinin raporlarından oluşan bir veri tabanı tutuyor ve Bray, bir yıldan daha kısa bir süre önce 143'ten şimdi 400 rapor içerdiğini kaydetti.

  UFO'lar, Çin ve Rusya'dan mı gönderiliyor?

  Olası bir açıklama -hala uzun vadeli olarak kabul ediliyor- ABD servis üyeleri tarafından gözlemlenen bazı UAP'lerin, Çin ve Rusya gibi Amerikan düşmanlarının askeri faaliyetleri gözetlemek için tasarlanmış hipersonik teknolojisi olabileceği yönünde.

  Bu teori doğrulanırsa, diğer ulusların bazı açılardan ABD ordusununkinden çok daha ileri teknolojik yeteneklere sahip olduğunu gösterecektir.

  Siz ABD'nin UFO araştırmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

  Microsoft Excel’e gelen yeni güncelleme, oldukça kullanışlı bir özelliği de beraberinde getirdi. Buna göre artık görseller, doğrudan bir hücreye eklenecek.

  Microsoft'tan Yeni Entegrasyon: iPhone Kullanıcıları Çok Sevinecek!

  Apple, Windows 11 için iCloud fotoğraflar entegrasyonunu sundu. Buna göre iCloud’da yedeklenen fotoğraflar, doğrudan fotoğraflar uygulamasında da görülecek.

  2022 Kasım Otomobil Fiyatları: 400.000 TL’nin Altında Tek Otomobil Var

  2022 Kasım ayında sıfır araç fiyatlarına yeni zamlar geldi. Buna göre 400.000 TL'nin altında Hyundai i10 dışında sıfır araç kalmadı.

  TÜİK Açıkladı: 2023’te Vergi, Harç ve Cezalar 40 Yılın Zirvesini Görecek

  Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK, 2023 yılı için harç, vergi ve ceza zam oranını açıkladı. Buna göre 2023 yılı yeniden değerleme oranı %122.9 oldu.

  Pentagon'dan 50 Yıl Sonra UFO Açıklaması: Bilmediğiniz Çok Görüntü Var

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et