R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mars Gezgini Yine İlginç Bir Cisim Buldu! İşte O Cisim!

  NASA’nın “Kızıl Gezegen” Mars araştırması kapsamında gönderdiği Persevenrance aracından ilginç fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Mars gezgini son olarak ilgi çeken bir cismi keşfetti. İşte gezginin gönderdiği fotoğraf ve cisim!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 23.07.2022 19:56 1331 2 dk okuma süresi
  Mars Gezgini Yine İlginç Bir Cisim Buldu! İşte O Cisim!
  Son Düzenleme:

  ABD’nin “Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi(NASA)” tarafından 17 Temmuz 2022 tarihinde gönderilen “Persevenrance” uzay aracı, uzun yolculuğunun ardından 18 Şubat 2021 tarihinde “Kızıl Gezegen” Mars’a iniş yapmıştı. Mars’ta “Jezero” olarak isimlendirilen kratere başarıyla inen Mars gezgini, kısa sürede Mars’tan ilk fotoğrafları dünyaya göndermişti. Uzay aracı 1 ay kadar önce ilginç bir cismin bulunduğu fotoğrafları NASA’ya göndermişti. Daha sonra NASA tarafından yapılan açıklamayla cismin iniş sırasında düşmüş ve aracın güneş ışınlarından korumayı sağlayan materyal olduğu açıklanmıştı.

  Perseverance

  NASA tarafından yapılan açıklamaya göre “Persevenrance” uzay aracı yeni bir cisim daha keşfetti. İşte cisme dair NASA tarafından yapılan açıklama!

  Persevenrance Dolanmış Kablo Buldu

  Mars’taki araştırmalarını sürdüren uzay aracı, şu ana kadar birbirinden önemli fotoğrafları dünyaya göndermişti. Ayrıca uzay aracının tespit ettiği ilginç cisimlerde bu fotoğraflarda yer alıyordu. Mars yüzeyinde 12 kilometreyi aşkın bir mesafe kat eden Persevenrance uzay aracı yine ilginç bir cisim buldu. NASA tarafından yayınlanan fotoğraflarda birbirine dolanmış bir tür kablo veya kordon tarzı bir cisim yer alıyor.

  Perseverance

  NASA yayınladığı Persevenrance’den gelen bu fotoğraflara ilişkin bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada fotoğraflarda görülen birbirine dolanmış olan kablonun Mars gezgininin iniş takımından düşmüş olduğu belirtildi. NASA açıklamasında söz konusu cisme dair daha fazla detay vermekten ise kaçındı. 

  Persevenrance uzay aracı son dönemde Mars yüzeyine yayılmış olan kendi parçalarını bulmaya devam ediyor.

  Sosyal Medyayı İkiye Bölen Persevenrance Fotoğrafı

  Kısa bir süre önce NASA resmi Twitter hesabı üzerinden Persevenrance aracından gelen bir fotoğraf paylaşıldı. Söz konusu paylaşımdaki fotoğrafta yer alan bir detay nedeniyle sosyal medya kullanıcıları ikiye bölündü. Bazı kullanıcılar söz konusu fotoğraftaki yüzey şeklinin bir çukur olduğunu, bazı kullanıcılar ise bunun bir tepe olduğunu iddia eden paylaşımlarda bulunmuştu. Sosyal medyada yaşanan tartışmalar üzerine NASA yeni bir açıklamayla söz konusu fotoğraftaki yüzey şeklinin bir krater olduğunu açıkladı ve daha da yakınlaştırılmış bir görselini de paylaştı.

  Perseverance

  Persevenrance aracının gönderdiği Mars’a dair fotoğraflara dair sizin görüşleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İnsan Gibi Konuşan OpenAI ChatGPT Nedir? Nasıl Kullanılır?

  OpenAI ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir dil modelidir. Bu yapay zeka modeli, insan dilini anlamaya ve yanıt vermeye odaklanmıştır.

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  iOS 16.2 Güncellemesiyle Bildirimlerdeki O Sorun Çözülecek!

  Apple, iOS 16.2 güncellemesiyle, iPhone'lardaki eski bildirimlere erişimeme sorununu çözüme kavuşturacak. iPhone kullanıcılarının eski bildirimleri gözden kaçırma sorunu, yeni güncellemeyle tarihe karışıyor.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Mars Gezgini Yine İlginç Bir Cisim Buldu! İşte O Cisim!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et