R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rekor Kırıldı: Şimdiye Kadar Görülen En Büyük ve Uzak Kuyruklu Yıldız Keşfedildi!

  Geçtiğimiz günlerde, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından yapılan duyuruda; şimdiye kadar görülen en büyük ve en uzak mesafedeki kuyruklu yıldızın keşfedildiği açıklandı.

  Anıl AKAT Anıl AKAT 14.04.2022 16:03 364 1 dk okuma süresi
  Rekor Kırıldı: Şimdiye Kadar Görülen En Büyük ve Uzak Kuyruklu Yıldız Keşfedildi!
  Son Düzenleme:

  NASA; Hubble Uzay Teleskobu sayesinde varlığı keşfedilen kuyruklu yıldızın genişliğinin 137 kilometre, ağırlığının ise yaklaşık 500 trilyon ton olduğu belirtti. Bu kuyruklu yıldız; onu keşfeden gök bilimciler olan Pedro Bernardinelli ve Gary Bernstein’ın soyadları ile isimlendirilerek Bernardinelli-Bernstein adını aldı.

  Bernardinelli-Bernstein Kuyruklu Yıldızı - NASA

  Dünya’ya En Uzak Mesafede Bulunan Kuyruklu Yıldız!

  Bernardinelli-Bernstein Kuyruklu Yıldızı başka rekorlara da imza attı. Kuyruklu yıldız o kadar uzakta ki, ışığının dünyaya ulaşmasının yaklaşık 12,9 milyar yıl sürdüğü söyleniyor. Ayrıca kuyruklu yıldızın saatte 35 bin kilometre hızla hareket ettiği de açıklanan bilgiler arasında. Şu an Güneş’ten 3 milyar kilometre uzakta bulunan Bernardinelli-Bernstein Kuyruklu Yıldızı’nın 2031 yılında, 1.6 milyar kilometre ile Dünya’ya en yakın konuma gelmesi bekleniyor. 

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  En İyi 5 E-Ticaret Yazılımı İncelemesi

  E-ticaret yazılımları ile ister kurumlar isterse de bireyler kendi internet sitelerini kolayca kurabilir. E-ticaret yazılımları ile sadece site kurulması değil sitenin kişiselleştirilerek özgün hale getirilmesi de sağlanır.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Rekor Kırıldı: Şimdiye Kadar Görülen En Büyük ve Uzak Kuyruklu Yıldız Keşfedildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et