R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rekor Kırıldı: Şimdiye Kadar Görülen En Büyük ve Uzak Kuyruklu Yıldız Keşfedildi!

  Geçtiğimiz günlerde, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından yapılan duyuruda; şimdiye kadar görülen en büyük ve en uzak mesafedeki kuyruklu yıldızın keşfedildiği açıklandı.

  Anıl AKAT Anıl AKAT 14.04.2022 16:03 257 1 dk okuma süresi
  Rekor Kırıldı: Şimdiye Kadar Görülen En Büyük ve Uzak Kuyruklu Yıldız Keşfedildi!
  Son Düzenleme:

  NASA; Hubble Uzay Teleskobu sayesinde varlığı keşfedilen kuyruklu yıldızın genişliğinin 137 kilometre, ağırlığının ise yaklaşık 500 trilyon ton olduğu belirtti. Bu kuyruklu yıldız; onu keşfeden gök bilimciler olan Pedro Bernardinelli ve Gary Bernstein’ın soyadları ile isimlendirilerek Bernardinelli-Bernstein adını aldı.

  Bernardinelli-Bernstein Kuyruklu Yıldızı - NASA

  Dünya’ya En Uzak Mesafede Bulunan Kuyruklu Yıldız!

  Bernardinelli-Bernstein Kuyruklu Yıldızı başka rekorlara da imza attı. Kuyruklu yıldız o kadar uzakta ki, ışığının dünyaya ulaşmasının yaklaşık 12,9 milyar yıl sürdüğü söyleniyor. Ayrıca kuyruklu yıldızın saatte 35 bin kilometre hızla hareket ettiği de açıklanan bilgiler arasında. Şu an Güneş’ten 3 milyar kilometre uzakta bulunan Bernardinelli-Bernstein Kuyruklu Yıldızı’nın 2031 yılında, 1.6 milyar kilometre ile Dünya’ya en yakın konuma gelmesi bekleniyor. 

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Cook, Serve, Delicious! 3?! Sistem Gereksinimleri

  Cook, Serve, Delicious! 3?! epey uğraştırıcı bir restoran simülasyonu oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız. Cook, Serve, Delicious! 3?! sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası!

  Samsung, Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası başlattı. Samsung kullanıcılara bu müjdeli haberi Unpacked 2022 adlı tanıtım etkinliğinde verdi.

  Rekor Kırıldı: Şimdiye Kadar Görülen En Büyük ve Uzak Kuyruklu Yıldız Keşfedildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et