R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2022 Yılının En Büyük Dolunayı Bu Akşam!

  Geçtiğimiz birkaç gündür oldukça parlak ve büyük görünen Ay, bugün 2022 yılındaki en kasvetli görünümüne ulaşacak! Bu akşam saat 21.38’de görülecek olan Süper Ay, gökyüzüne baktığınız her yerden görülebilecek

  Rahim Türkmen Rahim Türkmen 13.07.2022 13:49 1338 2 dk okuma süresi
  2022 Yılının En Büyük Dolunayı Bu Akşam!
  Son Düzenleme:

  Gökyüzü severler tarafından yılın belki de en önemli günlerinden biri bugün. Bu akşam saat 21.38 sularında 2022 yılının en büyük dolunayı görülecek. Ay dünyaya en yakın formunda, gökyüzünde ışıltısını en fazla bugün saçacak. Ay ve gezegenimiz arasındaki mesafenin oldukça kısa olduğu bu dönemde, Ay her zamankinden daha büyük bir şekilde karşımıza çıkacak. Ülkenin her yerinde özellikle fazla ışıltılı olmayan alanlarda, Ay’ın en parlak görüntüsünü görebiliriz.

  Şüphesiz ki Ay’ın en sevilen evreleri arasında Dolunay Evresi geliyor. Ay birkaç gündür gökyüzünde Dolunay Evresinde ve ışıl ışıl parlamaya devam ediyor. Fakat bugün gezegenimiz ile Ay arasındaki mesafenin oldukça kısalmasından dolayı Ay’ı daha parlak ve büyük görebiliriz. Bugün Ay, ortalama bir dolunay zamanından %16 daha parlak olarak karşımıza çıkacak.

  Dolunay yarın da devam edecek!

  Uzmanlar tarafından yapılan paylaşımlara göre Ay bu akşam saat 21.38 sularında en etkileyici haliyle karşımıza çıkacak. Yarın ise bugüne göre parlaklığını yitirse de yine de etkileyici bir görüntü sunmaya devam edecek.

  Geçtiğimiz birkaç gündür gökyüzünde oldukça büyük görünen Ay, bu gece büyüklüğüne ve parlaklığına zirveden selam veriyor. Günlerin uzun olmasından dolayı Doğu bölgelerde bulunan illerde bu muhteşem parlaklık ve devasa boyut daha etkileyici bir görüntü sunabiliyor.

  Bu gece işiniz mi var? Üzülmeyin! Bugün kadar olmasa da, 14 Temmuz gününde de ay Dolunay haliyle gökyüzünde olacak. Bugün kadar parlak ve büyük olmasa da en büyük formlarından birisi olacağı kesin. Üstelik 11 Ağustos’ta yine benzer bir gökyüzü olayı ile karşılaşacağız. 2022 yılının son Süper Ay’ı olarak adlandırılan bu tarihte de, gökyüzü zevkini doruklara kadar yaşayabilirsiniz.

  Özellikle gökyüzü severler tarafından bu olaylar görsel şölen olarak nitelendirilse de, NASA’nın yaptığı açıklamalar bu yönde değil. NASA, yaptığı açıklamalarda gök gürültülü fırtınalardan dolayı bu olaya “Gök Gürültüsü Ayı” adını verdi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games’te Bu Hafta 2 Oyun Ücretsiz

  Epic Games'in 24 Kasım'a kadar ücretsiz yaptığı oyunlar belli oldu. Oyun tutkunları, kalıcı olarak Epic Games Kütüphanesi'ne bu hafta toplam değeri 98 TL olan oyunları ekleyebilecek. Ayrıca bu hafta 1 tanede oyun eklentisi ücretsiz oldu. İşte o oyunlar!

  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!

  Opera, masaüstü tarayıcısına TikTok uygulaması için kısayol ekledi. Opera tarayıcısı, bu kısayol ile kullanıcılara TikTok’a hızlı erişim imkanı sunuyor.

  The Game Awards 2022 Adayları Açıklandı, Oylama Başladı: God of War ve Elden Ring Başı Çekiyor

  The Game Awards, 2022 adaylarını açıkladı. Oylama, 7 Aralık 2022’ye kadar devam edecek ve 8 Aralık’ta ise onlarca oyunun yarışacağı etkinlik düzenlenecek.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  2022 Yılının En Büyük Dolunayı Bu Akşam!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et