R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yöneticilerden Sonra Sıra Yazılımcılarda: Musk, ‘Herkes Kendini Kanıtlasın’ İstiyor!

  Twitter’ı satın alıp tek tek yöneticilerini işten kovan Elon Musk’ın radarında platformun yazılımcıları var. İşte detaylar!

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 31.10.2022 19:36 611 2 dk okuma süresi
  Yöneticilerden Sonra Sıra Yazılımcılarda: Musk, ‘Herkes Kendini Kanıtlasın’ İstiyor!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın aldığını duyuran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, gündemden bir türlü düşmüyor! Sosyal medya platformunu satın aldıktan sonra harekete geçen Musk, daha önce de bildirdiğimiz üzere Twitter’ın yöneticilerini işten çıkarmaya başlamıştı.  

  Yöneticilerin işten çıkarılmasından sonra sosyal medyada çeşitli spekülasyonlar da ortaya atıldı. Ortaya atılan iddialara göre Musk, Tesla ve SpaceX’ten sonra Twitter’da da CEO olmak için çalışanları işten çıkardı. Ancak iddialar daha yanıt bile bulamadan, yerini yenisine bıraktı.  

  Twitter yazılımcıları radar altında  

  Musk, bu sefer de platformun yazılımcılarını kontrol etmeye başladı. The New York Times’ın haberine göre Musk, şirkette yazılımcı olarak çalışan personellerden kendilerini kanıtlamasını istedi. Bu kapsamda da çalışanlardan daha önce yazdıkları kodların çıktılarını iletmelerini talep etti.  

  The New York Times’ın ‘güvenilir kaynaklardan’ hazırladığı haberine göre Musk, aslında bazı yazılımcıları da işten çıkarmak istiyor. Bunun için harekete geçen milyarder, şirketin bazı çalışanlarından kendilerini kanıtlamasını istediğini bildirdi.  

  Gazetenin haberine göre Musk, bazı çalışanlardan son zamanlarda yazdıkları kodların birer kopyasını yazmalarını istedi. Bunları isterken de Twitter’da herhangi bir değişiklik yapılmaması için uygulama kodları donduruldu.  

  Ne gibi değişiklikler gündemde?

  Milyarder Elon Msk, Perşembe günü Twitter’ı satın aldığından bu yana bir dizi değişiklikten bahsetti. Şüphesiz bunlar arasında en dikkat çekenleri kripto ödemeleri ve kullanıcıların kalıcı olarak engellenmesi konusuydu.  

  Henüz Twitter’da bir kripto ödeme ağının kullanılacağına dair bir açıklama yapmayan Musk, önceki konuşmaları nedeniyle spekülasyonlara neden oldu. İlk kez Twitter’ı satın alma fikrinin ortaya çıktığı günlerde, Dogecoin (DOGE) ile sosyal medya uygulamasında ödeme yapmaktan bahsetmişti. Bunun üzerine kripto sevdalıları bu spekülasyonu büyüttü. Ancak Musk cephesinden bir açıklama gelmedi.  

  Bir diğer dikkat çeken değişiklik iddiası ise kullanıcıların kalıcı olarak engellenmesi konusunda geldi. Kalıcı engellemenin kaldırılması konusunun yanı sıra Twitter moderasyonu da gündemde yer alıyor.  

  Twitter moderasyonunu incelemek istediğini belirten Musk, en son buna özel bir konsey kurduklarını açıklamıştı. Ayrıca, moderasyon konusunda da hayati bir değişiklik kararının alınmayacağının altını çizmişti.  Ancak söz konusu Elon Musk olunca, bu kararların öneminin hangi kıstaslara dayandığını bilmek çok zor! 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yöneticilerden Sonra Sıra Yazılımcılarda: Musk, ‘Herkes Kendini Kanıtlasın’ İstiyor!

  Twitter'ı satın alan Elon Musk, işten çıkarmalara devam ediyor. Şimdi de Elon Musk, Twitter yazılımlarını ve yaptıkları kodlamaları incelemeye aldı.

  Netflix’teki İçeriklerin İzlenme Sayıları Bundan Sonra Açıklanacak!

  Netflix, bundan sonra platformda yer alan içeriklerin izlenme sayılarını gösterecek. İzlenme sayıları, yetkili kurumlar tarafından sayılacak!

  Sony'den Oyun Severlere Duyuru: PlayStation Özel Oyunları PC Oyuncularına 1 Yıl Sonra Gelecek!

  Sony tarafından PlayStation için hazırlanan oyunlar, bir yıl sonra eş zamanlı olarak hem bilgisayar hem de mobil platformlara gelecek.

  Ecem 1307

  Youtube'dan Sonra Sıra Instagram'da: Kullanıcıların 'Hiç İstemediği' Özellik Geliyor

  Meta, Instagram için yeni bir reklam modeli getiriyor. Buna göre Instagram, keşfet bölümü de dahil olmak üzere birçok farklı alana reklam yerleştirecek.

  Yöneticilerden Sonra Sıra Yazılımcılarda: Musk, ‘Herkes Kendini Kanıtlasın’ İstiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et