R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçen Elon Musk'a, Twitter Tarafından Dava Açıldı!

  Kısa bir süre önce 44 Milyar Dolar’a yapılan Twitter’ın satın alım anlaşması Elon Musk tarafından feshedilmişti. Anlaşmanın bozulmasının ardından milyarder işadamı Musk’a, Twitter’ın dava açacağı öne sürülmüştü. Bu iddialar gerçek oldu ve Twitter, Musk’a karşı davayı açtığını açıkladı. İşte Elon Musk ve Twitter arasında yaşananlarda son gelişmeler!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 13.07.2022 11:48 1486 2 dk okuma süresi
  Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçen Elon Musk'a, Twitter Tarafından Dava Açıldı!
  Son Düzenleme:

  Twitter’ı satın almayı her fırsatta dile getiren ve aylar süren görüşmeler neticesinde de 44 Milyar Dolar’lık bir bedelle bu hedefine ulaşan Elon Musk’tan şok eden bir karar gelmişti. Satın alım sürecinin devam ettiği sırada Elon Musk, Twitter satın alım anlaşmasını tek taraflı olarak feshetmişti. 

  Daha satın alım görüşmelerinin en başından itibaren Twitter yönetimiyle sürekli tartışma içerisinde olan Elon Musk, yaptığı açıklamalarıyla da anlaşmanın bozulma ihtimaline dair sinyaller veriyordu. Özellikle Musk, Twitter yönetiminin kendisine platformdaki “bot hesaplar” ile ilgili açık ve net bilgi vermekten kaçındıklarını belirtiyordu. Bot hesaplar konusu başta olmak üzere bazı konularda yaşanan anlaşmazlıklar, satın alım anlaşmasının iptal edilmesiyle sonuçlandı. Yaşanan bu sürecin ardından Twitter yönetimi, Elon Musk’a dava açtı.

  Musk Anlaşmayı Bozmak İçin Bahaneler Üretiyor!

  Twitter yönetimi tarafından açılan dava dosyasında, Elon Musk’a karşı önemli suçlamalar bulunuyor. Özellikle Musk’ın sık sık dile getirdiği “bot hesaplar” ile ilgili konunun anlaşmanın feshedilmesi noktasında bir tür bahane olarak kullanıldığı belirtiliyor. Yönetim bunun bahane olmaktan öteye geçmediğini, zira bu konuda herhangi bir dayanak bulunmadığını belirtiyor. Bot hesaplar konusunun haricinde yönetimin dava dosyasında Musk’ın, anlaşma sağlandıktan sonra platforma yönelik olarak prestij ve değer kaybettirici şekilde olumsuz açıklamalarda bulunduğu da yer aldı.

  Elon Musk tarafından yapılan olumsuz açıklamaların platformun hisse değerinde düşüş yarattığı da yine dava dosyasında yer alan konulardan birisi oldu.

  Elon Musk’ın satın alım anlaşmasını iptal ettiğini açıklamasıyla birlikte Twitter hisseleri %7’den fazla değer kaybı yaşamıştı.

  Elon Musk, söz konusu karşı davaya ilişkin olarak şu ana kadar sessizliğini korumaya ise devam ediyor. 

  Twitter ve Elon Musk arasındaki tartışmalı sürece dair siz ne düşünüyorsunuz? Sizce açılan davada sonuç ne olacak? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor

  Twitter, yakın dönemde renkli rozet sistemine geçiyor. Elon Musk'ın yaptığı açıklamaya göre uygulamada artık mavi, gri ve altın renkte rozetler bulunacak.

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçen Elon Musk'a, Twitter Tarafından Dava Açıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et