R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçen Elon Musk'a, Twitter Tarafından Dava Açıldı!

  Kısa bir süre önce 44 Milyar Dolar’a yapılan Twitter’ın satın alım anlaşması Elon Musk tarafından feshedilmişti. Anlaşmanın bozulmasının ardından milyarder işadamı Musk’a, Twitter’ın dava açacağı öne sürülmüştü. Bu iddialar gerçek oldu ve Twitter, Musk’a karşı davayı açtığını açıkladı. İşte Elon Musk ve Twitter arasında yaşananlarda son gelişmeler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  13.07.2022 11:48 2878 2 dk okuma süresi
  Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçen Elon Musk'a, Twitter Tarafından Dava Açıldı!
  Son Düzenleme:

  Twitter’ı satın almayı her fırsatta dile getiren ve aylar süren görüşmeler neticesinde de 44 Milyar Dolar’lık bir bedelle bu hedefine ulaşan Elon Musk’tan şok eden bir karar gelmişti. Satın alım sürecinin devam ettiği sırada Elon Musk, Twitter satın alım anlaşmasını tek taraflı olarak feshetmişti. 

  Daha satın alım görüşmelerinin en başından itibaren Twitter yönetimiyle sürekli tartışma içerisinde olan Elon Musk, yaptığı açıklamalarıyla da anlaşmanın bozulma ihtimaline dair sinyaller veriyordu. Özellikle Musk, Twitter yönetiminin kendisine platformdaki “bot hesaplar” ile ilgili açık ve net bilgi vermekten kaçındıklarını belirtiyordu. Bot hesaplar konusu başta olmak üzere bazı konularda yaşanan anlaşmazlıklar, satın alım anlaşmasının iptal edilmesiyle sonuçlandı. Yaşanan bu sürecin ardından Twitter yönetimi, Elon Musk’a dava açtı.

  Musk Anlaşmayı Bozmak İçin Bahaneler Üretiyor!

  Twitter yönetimi tarafından açılan dava dosyasında, Elon Musk’a karşı önemli suçlamalar bulunuyor. Özellikle Musk’ın sık sık dile getirdiği “bot hesaplar” ile ilgili konunun anlaşmanın feshedilmesi noktasında bir tür bahane olarak kullanıldığı belirtiliyor. Yönetim bunun bahane olmaktan öteye geçmediğini, zira bu konuda herhangi bir dayanak bulunmadığını belirtiyor. Bot hesaplar konusunun haricinde yönetimin dava dosyasında Musk’ın, anlaşma sağlandıktan sonra platforma yönelik olarak prestij ve değer kaybettirici şekilde olumsuz açıklamalarda bulunduğu da yer aldı.

  Elon Musk tarafından yapılan olumsuz açıklamaların platformun hisse değerinde düşüş yarattığı da yine dava dosyasında yer alan konulardan birisi oldu.

  Elon Musk’ın satın alım anlaşmasını iptal ettiğini açıklamasıyla birlikte Twitter hisseleri %7’den fazla değer kaybı yaşamıştı.

  Elon Musk, söz konusu karşı davaya ilişkin olarak şu ana kadar sessizliğini korumaya ise devam ediyor. 

  Twitter ve Elon Musk arasındaki tartışmalı sürece dair siz ne düşünüyorsunuz? Sizce açılan davada sonuç ne olacak? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Twitter/X Rakibi Bluesky, Tam 4 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

  Bluesky, 4 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medyada yeni bir dönem başlatıyor. Kendi kurallarınızı belirleyin, özgürlüğün tadını çıkarın.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  X'ten (Twitter) Yenilikçi Adım: Android İçin Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği Geldi!

  X, Android için görüntülü ve sesli arama özelliğini tanıttı. Premium aboneler için kullanılabilir bu yenilik, platformun genişleyen işlevselliğini gösteriyor.

  Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçen Elon Musk'a, Twitter Tarafından Dava Açıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et