R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter’da Uygulanacak Bu Yeni Özellik Çok Konuşulacak!

  Twitter, yaptığı yeni bir güncelleme ile kullanıcıları şaşırttı. Twitter, artık alınan ekran görüntülerini bildirim olarak gösterecek. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  08.10.2022 18:13 3353 2 dk okuma süresi
  Twitter’da Uygulanacak Bu Yeni Özellik Çok Konuşulacak!
  Son Düzenleme:

  Küresel sosyal medya platformu Twitter,  ekran görüntüsü yoluyla tweet’lerin paylaşılmasını engellemeye karar verdi.  

  Twitter, kişiye özel olan tweet’lerin korunması adına ekran görüntüsü bildirimlerini uygulamaya karar verdi. Artık kullanıcılar, tweet’in ekran görüntüsü yerine, bağlantısını takipçileriyle paylaşabilecek. Böylelikle sahte tweet’lerin azalması da sağlanacak. Ancak bu uygulama, tabi ki kullanıcıların ekran görüntüsü alabilmelerini engellemeyecek.  

  Twitter'da ekran görüntüsü alınırken gönderilen bildirim ise aşağıdaki gibi olacak: 

  Twitterda yapılan yenilikler neler? 

  Tweet'lerin ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderilmesinin yanı sıra Twitter, son günlerde bazı yeniliklerle dikkat çekiyor. Gelin bu yeniliklere bir göz atalım: 

  • Videolar: Twitter, videolar konusunda bazı geliştirmeler yaptı. Önceden tweet’le birlikte küçük ekranda oynatılan video paylaşımları, artık tam ekran haline geldi. Yani, kullanıcılar bir videoya tıkladığında artık otomatik olarak video tam ekrana geçiş yapıyor. Tam ekrana geçişin yanı sıra, video yukarı kaydırıldığında, başka videolar kullanıcılara gösterilecek. Yani video akışı, Instagram’ın Keşfet’i ya da Tiktok gibi kullanıcılara karşı daha teşvik edici olacak.  
  • Twitter explore (keşif): Explore kısmında yapılan değişikliklere gelecek olursak, artık buranın yeni bir video aracı olduğunu görüyoruz. Kullanıcılarım ilgi alanlarına göre beğenebileceği videolar, ‘keşif’ kısmında yer alacak.  
  • Tweet düzenleme: Bir süre önce tweet düzenleme seçeneğini geliştirdiklerini açıklayan Twitter, şu anda belirli iOS kullanıcılarında bu seçeneği test etmeye başladı. Sadece tweet değil, aynı zamanda görsel paylaşımların da düzenlenmesi şu anda test ediliyor. 
  • Çoklu medya desteği: Bugün yapılan açıklamalarda Twitter, artık iOS ve Android çoklu medya desteği getirildiğini de duyurdu. Daha önce testleri gerçekleştirilen çoklu medya desteği sayesinde kullanıcılar, video ve GIF’leri aynı anda kullanabilecekler.  

  Son olarak Elon Musk’ın da teklifini tekrar masaya koymasının ardından Twitter’ın bu yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ekran görüntülerinin bildiriminin gönderilmesi gizlilik endişelerini azaltacak mı?  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Twitter’da Uygulanacak Bu Yeni Özellik Çok Konuşulacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et