R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter’da Uygulanacak Bu Yeni Özellik Çok Konuşulacak!

  Twitter, yaptığı yeni bir güncelleme ile kullanıcıları şaşırttı. Twitter, artık alınan ekran görüntülerini bildirim olarak gösterecek. Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  08.10.2022 18:13 3314 2 dk okuma süresi
  Twitter’da Uygulanacak Bu Yeni Özellik Çok Konuşulacak!
  Son Düzenleme:

  Küresel sosyal medya platformu Twitter,  ekran görüntüsü yoluyla tweet’lerin paylaşılmasını engellemeye karar verdi.  

  Twitter, kişiye özel olan tweet’lerin korunması adına ekran görüntüsü bildirimlerini uygulamaya karar verdi. Artık kullanıcılar, tweet’in ekran görüntüsü yerine, bağlantısını takipçileriyle paylaşabilecek. Böylelikle sahte tweet’lerin azalması da sağlanacak. Ancak bu uygulama, tabi ki kullanıcıların ekran görüntüsü alabilmelerini engellemeyecek.  

  Twitter'da ekran görüntüsü alınırken gönderilen bildirim ise aşağıdaki gibi olacak: 

  Twitterda yapılan yenilikler neler? 

  Tweet'lerin ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderilmesinin yanı sıra Twitter, son günlerde bazı yeniliklerle dikkat çekiyor. Gelin bu yeniliklere bir göz atalım: 

  • Videolar: Twitter, videolar konusunda bazı geliştirmeler yaptı. Önceden tweet’le birlikte küçük ekranda oynatılan video paylaşımları, artık tam ekran haline geldi. Yani, kullanıcılar bir videoya tıkladığında artık otomatik olarak video tam ekrana geçiş yapıyor. Tam ekrana geçişin yanı sıra, video yukarı kaydırıldığında, başka videolar kullanıcılara gösterilecek. Yani video akışı, Instagram’ın Keşfet’i ya da Tiktok gibi kullanıcılara karşı daha teşvik edici olacak.  
  • Twitter explore (keşif): Explore kısmında yapılan değişikliklere gelecek olursak, artık buranın yeni bir video aracı olduğunu görüyoruz. Kullanıcılarım ilgi alanlarına göre beğenebileceği videolar, ‘keşif’ kısmında yer alacak.  
  • Tweet düzenleme: Bir süre önce tweet düzenleme seçeneğini geliştirdiklerini açıklayan Twitter, şu anda belirli iOS kullanıcılarında bu seçeneği test etmeye başladı. Sadece tweet değil, aynı zamanda görsel paylaşımların da düzenlenmesi şu anda test ediliyor. 
  • Çoklu medya desteği: Bugün yapılan açıklamalarda Twitter, artık iOS ve Android çoklu medya desteği getirildiğini de duyurdu. Daha önce testleri gerçekleştirilen çoklu medya desteği sayesinde kullanıcılar, video ve GIF’leri aynı anda kullanabilecekler.  

  Son olarak Elon Musk’ın da teklifini tekrar masaya koymasının ardından Twitter’ın bu yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ekran görüntülerinin bildiriminin gönderilmesi gizlilik endişelerini azaltacak mı?  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Twitter’da Uygulanacak Bu Yeni Özellik Çok Konuşulacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et