R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  44 Milyar Dolar gibi devasa bir rakama satın anlaşmanın mahkemeyle sonuçlandığı Twitter ile Elon Musk arasındaki tartışmalar devam ediyor. Elon Musk, davalık olduğu Twitter yönetimiyle olan tartışmalarına devam ederken, son olarak Twitter CEO’sunu hedef aldı. İşte Musk’ın son açıklamaları!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  09.08.2022 13:27 3115 2 dk okuma süresi
  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama
  Son Düzenleme:

  Geçen yıldan beri devam eden Elon Musk ile Twitter arasındaki satın alım süreci mahkemeyle sonuçlanmıştı. Milyarder iş adamı Musk, 2021’den beri Twitter yönetimine ciddi baskılarda bulunmuş ve en sonunda 44 Milyar Dolarlık teklifinin kabul edilmesini sağlamıştı. Ancak daha sonraki süreçte yönetimle daha da ters düşen ve “bot hesapları” gerekçe gösteren Musk, satın alımdan vazgeçmişti. Bunun üzerine de Twitter yönetimi karşı dava açmıştı.

  Taraflar arasında görülecek davadan önce tartışmalarda sürüyor. Son olarak Elon Musk, Twitter CEO’su “Parag Agrawal” ile halka açık bir tartışmaya katılabileceğini açıkladı. Musk, CEO’yu, özellikle de “Twitter’daki bot hesaplar” ile ilgili olarak ne kadar çok olduğuna dair kamuoyunda bir tartışma gerçekleştirmeye davet etti. Ortaya çıkan bilgilere göre işadamının CEO’ adına platformdaki günlük kullanımın %5 oranından daha düşük fake(sahte)/spam kullanıcı bulunduğunu kamuoyuna ispat etmesine olanak verilmesi gerektiğini ifade etti.

  İspatlanırsa Anlaşma Devam Edecek!

  Parag Agrawal ve Elon Musk

  Elon Musk, Twitter yönetimini yine Twitter üzerinden hedef almaya devam ediyor. Resmi Twitter hesabı üzerinden attığı tweet’ler ile gündemden düşmeyen Musk, platform yönetimine meydan okudu. Musk, eğer Twitter yönetimi platformdaki 100 hesap için “örnekleme tekniği” ile gerçekliklerini doğrulamayı basit biçimde ortaya koymaları durumunda, 44 Milyar Dolarlık anlaşmasının esas şartlarıyla devam edebileceğini açıkladı.

  Meydan okumasının ardından yine resmi Twitter hesabı üzerinden takipçilerine özel bir anket açtı. Musk, açtığı Twitter anketinde platformdaki “sahte/fake hesap” sayısının “günlük kullanıcı” sayısı bakımından %5’i geçmediğini düşünüp, düşünmediklerini sordu. Anketteki yanıt seçenekleri için de “Yes(Evet)” ve esprili bir hayır seçeneği olan “Lmaooo No(Hayır)” seçeneğini ekledi. Ankette öne çıkan ilk sonuçlarda kullanıcılarında Musk ile aynı fikirde olarak, bu istatistiğe inanmadıklarını gösteriyor.

  Twitter yönetimi cephesinden ise Musk’ın bu meydan okumalarına ise genellikle sessiz kalınıyor. Zira yönetiminde kendisini haklı bulduğu ve açtığı davanın 17.10.2022 tarihi gibi yakın bir zaman görülmeye başlanacak olmasını bekliyor. Özellikle de Elon Musk’ın dava için 2023’ün beklenmesi talebinin onay almamış hukuki mücadelede ilk savaşı Twitter cephesinin kazandığını göstermişti.

  Elon Musk

  Twitter yönetimi tarafından Musk’ın iddialarına son yanıt “Botometer” analizine ilişkin oldu. Yönetim, “Botometer” analizi ile platformdaki %5’den daha az olduğu belirtilensahte hesap” oranının aslında çok daha yüksek olduğu iddiasına yanıt vermişti. Şirket tarafından verilen yanıtta söz konusu iddianın hem olgusal olarak hatalı, hem yasal açıdan yeterli olmadığı hem de ticari bakımdan son derece ilgisiz olduğu ifadelerine yer verilmişti.

  Twitter ile Elon Musk arasındaki dava sizce nasıl sonuçlanacak? Sizce sosyal medya platformlarının tek bir kişinin elinde olması ne kadar faydalı olur? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4'ün Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı: iPhone 16 Tasarımıyla Geliyor!

  Apple, iPhone SE 4'ü 2024'ün sonu veya 2025'in başı gibi tanıtacak. Yeni model, iPhone 16 tasarımıyla modern özellikler sunacak ve Face ID teknolojisi ile gelecek.

  Euro Truck Simulator 2: Yeni Japonya Modu Büyük İlgi Gördü!

  Euro Truck Simulator 2'ye eklenen Japonya modu, gerçekçi rotalarıyla dikkat çekti ve oyuncular arasında hızla yayıldı, modun detayları viral oldu.

  Xiaomi 13 Serisi için HyperOS Beta Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Xiaomi, 13 serisi için HyperOS beta güncellemesini yayınladı. Güncelleme, bellek kullanımı optimizasyonları, güvenlik yamaları ve yeni widget'larla dikkat çekiyor!

  Xiaomi Band 9 Akıllı Bileklik Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Xiaomi Band 9 resmen tanıtıldı. Akıllı bileklik yeni özellikleri, şık tasarımı ve uzun batarya ömrüyle dikkat çekiyor.

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et