R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk ve Twitter Arasında Sular Durulmuyor: İki Taraf Mahkemelik Oldu!

  Elon Musk ve Twitter arasında sular bir türlü durulmuyor. Satın alma anlaşmasının olumsuz sonuçlanması üzerine taraflar arasında yasal süreç için geri sayım başladı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  13.07.2022 13:06 2758 2 dk okuma süresi
  Elon Musk ve Twitter Arasında Sular Durulmuyor: İki Taraf Mahkemelik Oldu!
  Son Düzenleme:

  Elektrikli otomobil ve roket üreticisi denildiği zaman akla gelen ilk isim Elon Musk, attığı her adım ve yaptığı açıklamalarla gündemi belirlemeye devam ediyor. Elon Musk ve Twitter arasında yaşanan olaylar ise sosyal medyada merakla takip ediliyor. Elon Musk son zamanlarda sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için harekete geçmişti. Yapılan görüşmeler sonrasında platformu 44 milyar dolara satın almak istediğini belirtmişti. Platformun yeni sahibi olmasına kesin gözüyle bakılırken sanıldığı gibi olmadı ve görüşmeler olumsuz sonuçlandı. Ancak olayın üzeri hala kapanmadı ve iki taraf arasında gerginlikler yaşanmaya devam ediyor. 

  Twitter, Elon Musk’a dava açacak!

  Twitter ile aralarında görüşmeler devam ederken Elon Musk son yaptığı açıklama ile yine gündem olmayı başarmıştı. Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiğini duyurması yeni spekülasyonlara neden oldu. Sosyal medya platformu Twitter’ın da bu durumdan memnun olmadığı, ünlü milyarderin tavrından rahatsız olduğu belirlendi. Bu nedenle yasal sürecin başlatılması için hazırlıklara başladığı belirlendi. 

  Twitter anlaşma feshini ‘Haksız’ buldu!

  Elon Musk’ın gündem yaratması ve görüşmelere başlamasının ardından anlaşmayı isteğine göre feshetmesini haksız ve geçersiz buldu. Bu süreçte yasal sürecin başlaması için Delaware Kançılarya Mahkemesi’ne başvuracağı öğrenildi. Ortaya çıkan gerginlik sonrasında hukukçular durum değerlendirmesi yaptılar. Elon Musk’ın bu yasal savaştan galip çıkma olasılığını yüksek görüyorlar. 

  Elon Musk daha önce Twitter’da yüzde 9.2 oranında bir hisse satın alarak hissedar olmuştu. Bildirinin geç yapılması üzerine ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından mahkemeye verildi. Bir yatırımcının yüzde 5’ten fazla hisse satın almasının halka açık bir şekilde bildirmesi gerektiği dile getirilmişti. 

  Elon Musk bu sürecin yaşanmasının ardından şirketin tamamını satın almak için harekete geçti. İki taraf arasında görüşmeler başladı. Ancak görüşmeler beklenildiği gibi olmadı ve son aşamada Elon Musk tüm anlaşmayı feshederek vazgeçti. Bu tavrı Twitter tarafından olumsuz karşılanınca taraflar arasında yasal savaşın fitili ateşlenmiş oldu. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Ring'in Pil Ömrü Belli Oldu!

  Samsung Galaxy Ring'in devrimsel pil ömrü ve özellikleri açıklandı! Sağlık izlemesinden tasarımına kadar bu yenilikçi aksesuar hakkında her şey bu haberde!

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Elon Musk ve Twitter Arasında Sular Durulmuyor: İki Taraf Mahkemelik Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et