R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Sonunda Twitter’ı Satın Aldı: Platformda Ne Değişiklikler Yapacak?

  Aylardır gündemdeki yerini koruyan Twitter’ın satışı sonunda gerçekleşti. Twitter’ı satın alan Elon Musk, sosyal medya uygulamasıyla neler yapacak?

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 29.10.2022 20:35 1248 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Sonunda Twitter’ı Satın Aldı: Platformda Ne Değişiklikler Yapacak?
  Son Düzenleme:

  Aylardır sosyal medyada yer alan Twitter’ın satın alınacağı haberleri sonunda doğrulandı. Twitter ile bot hesaplar yüzünden mahkemelik olan Elon Musk, geçtiğimiz gün sosyal medya platformunu satın aldığını duyurdu.

  Satın almadan sonra Musk, Twitter’ın yöneticilerini bir bir kovmaya başladı. Sosyal medya ise yöneticilerin işten çıkarılmasına yönelik çeşitli spekülasyonlar ortaya attı. Ortaya atılanlar arasındaki en güçlü iddia ise Musk’ın SpaceX ve Tesla’dan sonra Twitter’ın da CEO’su olacağıydı.

  Musk Twitter’ı neden satın aldı?

  Sosyal medyada ortaya atılan iddialardan sonra gerçekleşen satın almaya yönelik Musk’tan açıklama geldi. Uzunca bir açıklama yapan Musk, Twitter’ı neden satın aldığını açıkladı.

  Elon Musk, sosyal medyada çok sayıda insanın fikirleri yüzünden bölündüğünü söyledi. Musk, şiddete ve kötü sözlere başvurmadan tartışılabilecek bir platform yaratmak için Twitter’ı satın aldığını da sözlerine ekledi.

  Twitter’ın herkesin istediklerini söyleyebileceği özgür bir cehennem olamayacağını söyleyen Musk, yasalara bağlı kalınacağını belirtti. Ayrıca kullanıcıların istediklerini yapabilecekleri bir ‘her şey’ uygulaması olacağını ima etti.

  Öte yandan reklam konusuna da değinen Elon Musk, alaka düzeyi yüksek reklamların kullanılacağını söyledi. Musk’a göre artık kullanıcılar, onlar için doğru olan reklamları ve hizmetleri görebilecekler.

  Kripto toplulukları Musk’tan işaret bekliyor! 

  Tüm bunların yanı sıra Elon Musk, ilk kez Twitter’ı satın almayı planladığını duyurduğunda, kriptoya da değinmişti. Dogecoin (DOGE) sevdalısı olarak bilinen milyarder, Twitter’da DOGE ile ödeme yapılabileceğini söylemişti. Twitter satın alındı, ancak henüz ödemelerle ilgili bir şey yapılmadı.

  Satın alma haberleri, daha önceki DOGE’u ödeme yöntemi haline getirmeye dair sözlerle birleşince hareketlilik başladı. Aylardır devam eden ayı piyasasına rağmen Dogecoin, Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte yükselişe geçti. Günlerdir yeşil görünen DOGE’u, Shiba Inu (SHIB), Floki Inu (FLOKI), Elon gibi meme coin’ler takip etti.

  Şimdilik Musk’ın Twitter ile neler yapabileceği belirsizliğini koruyor. Ancak eğer kripto severlerin de beklediği gibi bir ödeme yöntemi gelirse, bot hesapların tamamen ortadan kalkacağı aşikâr. Peki, sizler Musk’ın Twitter’ı satın alması hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Twitter’ın özelleştirilmesi doğru mu? 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  CPO (Chief Philosophy Officer) Nedir?

  CPO, Silikon Vadisi'ndeki firmaların kullandığı yeni bir pozisyonun kısaltmasıdır. Açılımı, Chief Philosophy Officer veya Baş Felsefe Sorumlusu'dur.

  Elon Musk Sonunda Twitter’ı Satın Aldı: Platformda Ne Değişiklikler Yapacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et