R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Sonunda Twitter’ı Satın Aldı: Platformda Ne Değişiklikler Yapacak?

  Aylardır gündemdeki yerini koruyan Twitter’ın satışı sonunda gerçekleşti. Twitter’ı satın alan Elon Musk, sosyal medya uygulamasıyla neler yapacak?

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  29.10.2022 20:35 3512 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Sonunda Twitter’ı Satın Aldı: Platformda Ne Değişiklikler Yapacak?
  Son Düzenleme:

  Aylardır sosyal medyada yer alan Twitter’ın satın alınacağı haberleri sonunda doğrulandı. Twitter ile bot hesaplar yüzünden mahkemelik olan Elon Musk, geçtiğimiz gün sosyal medya platformunu satın aldığını duyurdu.

  Satın almadan sonra Musk, Twitter’ın yöneticilerini bir bir kovmaya başladı. Sosyal medya ise yöneticilerin işten çıkarılmasına yönelik çeşitli spekülasyonlar ortaya attı. Ortaya atılanlar arasındaki en güçlü iddia ise Musk’ın SpaceX ve Tesla’dan sonra Twitter’ın da CEO’su olacağıydı.

  Musk Twitter’ı neden satın aldı?

  Sosyal medyada ortaya atılan iddialardan sonra gerçekleşen satın almaya yönelik Musk’tan açıklama geldi. Uzunca bir açıklama yapan Musk, Twitter’ı neden satın aldığını açıkladı.

  Elon Musk, sosyal medyada çok sayıda insanın fikirleri yüzünden bölündüğünü söyledi. Musk, şiddete ve kötü sözlere başvurmadan tartışılabilecek bir platform yaratmak için Twitter’ı satın aldığını da sözlerine ekledi.

  Twitter’ın herkesin istediklerini söyleyebileceği özgür bir cehennem olamayacağını söyleyen Musk, yasalara bağlı kalınacağını belirtti. Ayrıca kullanıcıların istediklerini yapabilecekleri bir ‘her şey’ uygulaması olacağını ima etti.

  Öte yandan reklam konusuna da değinen Elon Musk, alaka düzeyi yüksek reklamların kullanılacağını söyledi. Musk’a göre artık kullanıcılar, onlar için doğru olan reklamları ve hizmetleri görebilecekler.

  Kripto toplulukları Musk’tan işaret bekliyor! 

  Tüm bunların yanı sıra Elon Musk, ilk kez Twitter’ı satın almayı planladığını duyurduğunda, kriptoya da değinmişti. Dogecoin (DOGE) sevdalısı olarak bilinen milyarder, Twitter’da DOGE ile ödeme yapılabileceğini söylemişti. Twitter satın alındı, ancak henüz ödemelerle ilgili bir şey yapılmadı.

  Satın alma haberleri, daha önceki DOGE’u ödeme yöntemi haline getirmeye dair sözlerle birleşince hareketlilik başladı. Aylardır devam eden ayı piyasasına rağmen Dogecoin, Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte yükselişe geçti. Günlerdir yeşil görünen DOGE’u, Shiba Inu (SHIB), Floki Inu (FLOKI), Elon gibi meme coin’ler takip etti.

  Şimdilik Musk’ın Twitter ile neler yapabileceği belirsizliğini koruyor. Ancak eğer kripto severlerin de beklediği gibi bir ödeme yöntemi gelirse, bot hesapların tamamen ortadan kalkacağı aşikâr. Peki, sizler Musk’ın Twitter’ı satın alması hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Twitter’ın özelleştirilmesi doğru mu? 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  iPhone 16, Yeni Neural Engine ile Geliyor: Etkileyici Yapay Zeka Performansı Sunacak!

  iPhone 16, A18 ve M4 işlemciler ve gelişmiş Neural Engine ile yapay zeka performansında devrim yaratacak!

  iPhone 16 Serisinin Tasarımında Büyük Değişiklikler Olmayacak!

  Apple, iPhone 16'da minimal tasarım yenilikleri sunarken iPhone 17 ile AI ve tasarımda büyük değişimler vaat ediyor

  Elon Musk Sonunda Twitter’ı Satın Aldı: Platformda Ne Değişiklikler Yapacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et