R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk ile Twitter Arasındaki Davada Önemli Gelişme!

  Yılın başından beri son derece sancılı bir süreç sonunda Elon Musk ile Twitter 44 Milyar Dolar bedelle satın alımda anlaşmıştı. Ancak devam eden skandallar dolu süreç Musk’ın satın almaktan vazgeçmesiyle yeni boyut kazanmıştı. Twitter cephesinden Elon Musk’a dava açılmıştı. Davayla ilgili önemli bir gelişme duyuruldu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.07.2022 16:46 1211 2 dk okuma süresi
  Elon Musk ile Twitter Arasındaki Davada Önemli Gelişme!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk’ın, Twitter’ı satın alma süreci oldukça sıkıntılı geçmişti. Yönetim üzerinde ciddi baskılar kuran Elon Musk, en sonunda hedefine ulaşmış ve 44 Milyar Dolar olan teklifinin kabul ettirmişti. Sonrasındaki süreçte Twitter kurucusu Jack Dorsey, şirketten tamamen ayrılmıştı. Satın alım anlaşmasının tamamlanmasının ardından her iki tarafta da sular durulmamıştı ki Elon Musk, sürpriz bir kararla satın alımı iptal etmişti. Musk’ın tek taraflı “bot hesaplar” hususunu gerekçe göstererek, aldığı iptal kararına Twitter’dan cevap gecikmedi. Twitter, Elon Musk’ı dava etmişti

  Twitter ve Elon Musk Davası Hızlandırılmış Olacak!

  Twitter yönetiminin aldığı karar sonrası Elon Musk, davada aceleci olunmaması ve mahkemenin gelecek yıl itibariyle başlaması yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Ancak davanın daha ilk ayağında Twitter yönetimi Elon Musk’a karşı bir zafer kazanmış oldu. Çünkü Musk, söz konusu davanın hızlandırılmış şekilde uygulanmasını istemiyordu.

  Twitter Elon Musk davası

  Ancak ABD’nin Delaware eyaletinde görülecek davanın yargıcı “Kathaleen McCormik” tarafından Elon Musk’ı üzen bir karar aldı. Yargıç, Twitter yönetimine “hızlandırılmış dava” olanağı tanıdı. Böylelikle davanın 2023 yılında başlamasını hedefleyen Musk’ın istediği olmadı. Yargıç tarafından alınan kararla birlikte söz konusu dava Ekim 2022’de başlayacak.

  Yargıç tarafından yapılan açıklamaya göre davaya ilişkin sürecin belirsizlik nedeniyle şirketin onarılamayacak zararlara maruz kalmasına neden oluyor. Zira Twitter yönetimi de “anlaşma finansmanını” güvence altına alabilmek için açılan davanın en hızlı şekilde neticelendirilmesi gerektiği iddiasını öne sürüyor. Elon Musk ise daha kapsamlı bir araştırmanın gerçekleştirilebilmesi gerekçesini ortaya koyarak, davanın daha ileri tarihte görülmesini talep ediyordu. 

  İddialara göre yönetimle Musk arasında gerçekleştirilecek davanın 5 gün içerisinde karara bağlanması mümkün olacak. Ancak mahkeme tarafından alınacak karara ilişkin tarafların itiraz haklarının mevcut olduğu ve hakların kullanımının süreci uzatabileceğine de dikkat çekiliyor.

  Mahkeme tarafından Twitter yönetiminin haklı bulunması durumunda, Elon Musk iptale gerekçe gösterdiği sorunlarla birlikte şirketin satın alımının tamamlamak mecburiyetinde kalacak.

  Twitter ile Elon Musk arasındaki davaya dair sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  Elon Musk ile Twitter Arasındaki Davada Önemli Gelişme!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et