R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube’a Yapay Zeka Destekli Dublaj Özelliği Geldi!

  YouTube, kullanıcı tarafından oluşturulan videolara yapay zeka tarafından üretilmiş dublaj eklemeyi sağlayan yeni bir özelliği hayata geçirdi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  24.06.2023 14:33 1681 2 dk okuma süresi
  Youtube’a Yapay Zeka Destekli Dublaj Özelliği Geldi!
  Son Düzenleme:

  YouTube, Aloud isimli son teknoloji yapay zeka destekli dublaj hizmetini denemeye başladı. Şimdilik yalnızca bazı İngilizce kanallar bu yenilikçi servisi kullanabiliyor.

  Bu araç, sadece içerik oluşturucuların dünya çapında izleyiciye hızla erişim sağlamasını kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda geleneksel çeviri yöntemlerinin maliyet ve zamanından büyük ölçüde tasarruf sağlayacak. 

  Şirket, Aloud'un "yalnızca birkaç dakika içerisinde yüksek kaliteli dublaj" sunduğunu belirtiyor. Yeni özellik ilk olarak bir metni çeviriyor ve ardından bu çeviriyi seslendiriyor.

  Aloud Tamamen Ücretsiz Olacak!

  YouTube kanal sahipleri, çeviriyi kontrol etme ve düzenleme özgürlüğüne sahipken, aynı zamanda çeşitli konuşmacı seçeneklerinden birini de seçebiliyorlar. Tüm bunlar için ise herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ek olarak, geliştirme ekibi, gelecekte ses sentezleme yeteneğini daha da geliştirmeyi ve hatta sinir ağını, videodaki kişinin temposuna ve dudak hareketlerine senkronize olacak şekilde ayarlamayı planlıyor.

  Bu yenilikçi özellik, şu anda bir grup YouTube kanalında deneme aşamasında. Her ne kadar şimdilik yalnızca İngilizce'den İspanyolca ve Portekizce'ye dublaj yapabilse de, ilerleyen zamanlarda daha çok dil seçeneğinin sunulacağı ifade ediliyor. Yeni aracı, videodaki dişli simgesine tıklayarak bulabilirsiniz. Ardından, açılan menüden Ses Parçası seçeneğine tıklamanız ve tercih ettiğiniz dili seçmeniz gerekiyor.

  Aloud ile YouTube, içerik oluşturuculara ve izleyicilere küresel erişimi kolaylaştırmak adına yeni bir adım atıyor. Bu hizmet, geleneksel çeviri yöntemlerinin yerini alarak zaman ve para tasarrufu sağlayacak. İngilizce kanalların yararlanabildiği bu hizmet, ilerleyen zamanlarda daha çok dile hizmet vereceği öngörülüyor. Ücretsiz ve kullanıcı dostu bu özelliğin gelişimini ve yaygınlaşmasını heyecanla bekliyoruz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Baseus M2s Pro Geliyor: Güçlü Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip!

  Baseus M2s Pro, 52dB gürültü engelleme, Hi-Res ses kalitesi ve 35 saat batarya ömrü sunuyor. 45$ fiyatıyla mükemmel bir değer teklifi, müzikseverler için ideal.

  HyperOS Güncellemesi Tüm Xiaomi Mi 10 Serisine Geldi!

  Xiaomi'nin Mi 10 serisi, HyperOS güncellemesi ile yenileniyor. Yeni özellikler ve gelişmiş güvenlik sunan bu güncelleme, kullanıcı deneyimini artırıyor.

  Bilgisayar Satışlarındaki Artış Sürüyor: Yapay Zeka Destekli PC'ler Öne Çıkıyor!

  Yapay zeka destekli bilgisayarlarla bilgisayar satışları yüzde 3 artış gösterdi. Lenovo, HP, Dell ve Apple pazar liderleri arasında yer alıyor.

  TikTok’a Ses Klonlama Özelliği Geliyor: 10 Saniyede Ses Klonlanabilecek!

  TikTok, yapay zeka ile kullanıcıların seslerini 10 saniyede klonlayacak. Böylece videolarda gerçek ses yerine AI oluşturulan seslerin kullanılması sağlanacak.

  Youtube’a Yapay Zeka Destekli Dublaj Özelliği Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et