R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube’a Yapay Zeka Destekli Dublaj Özelliği Geldi!

  YouTube, kullanıcı tarafından oluşturulan videolara yapay zeka tarafından üretilmiş dublaj eklemeyi sağlayan yeni bir özelliği hayata geçirdi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  24.06.2023 14:33 1761 2 dk okuma süresi
  Youtube’a Yapay Zeka Destekli Dublaj Özelliği Geldi!
  Son Düzenleme:

  YouTube, Aloud isimli son teknoloji yapay zeka destekli dublaj hizmetini denemeye başladı. Şimdilik yalnızca bazı İngilizce kanallar bu yenilikçi servisi kullanabiliyor.

  Bu araç, sadece içerik oluşturucuların dünya çapında izleyiciye hızla erişim sağlamasını kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda geleneksel çeviri yöntemlerinin maliyet ve zamanından büyük ölçüde tasarruf sağlayacak. 

  Şirket, Aloud'un "yalnızca birkaç dakika içerisinde yüksek kaliteli dublaj" sunduğunu belirtiyor. Yeni özellik ilk olarak bir metni çeviriyor ve ardından bu çeviriyi seslendiriyor.

  Aloud Tamamen Ücretsiz Olacak!

  YouTube kanal sahipleri, çeviriyi kontrol etme ve düzenleme özgürlüğüne sahipken, aynı zamanda çeşitli konuşmacı seçeneklerinden birini de seçebiliyorlar. Tüm bunlar için ise herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ek olarak, geliştirme ekibi, gelecekte ses sentezleme yeteneğini daha da geliştirmeyi ve hatta sinir ağını, videodaki kişinin temposuna ve dudak hareketlerine senkronize olacak şekilde ayarlamayı planlıyor.

  Bu yenilikçi özellik, şu anda bir grup YouTube kanalında deneme aşamasında. Her ne kadar şimdilik yalnızca İngilizce'den İspanyolca ve Portekizce'ye dublaj yapabilse de, ilerleyen zamanlarda daha çok dil seçeneğinin sunulacağı ifade ediliyor. Yeni aracı, videodaki dişli simgesine tıklayarak bulabilirsiniz. Ardından, açılan menüden Ses Parçası seçeneğine tıklamanız ve tercih ettiğiniz dili seçmeniz gerekiyor.

  Aloud ile YouTube, içerik oluşturuculara ve izleyicilere küresel erişimi kolaylaştırmak adına yeni bir adım atıyor. Bu hizmet, geleneksel çeviri yöntemlerinin yerini alarak zaman ve para tasarrufu sağlayacak. İngilizce kanalların yararlanabildiği bu hizmet, ilerleyen zamanlarda daha çok dile hizmet vereceği öngörülüyor. Ücretsiz ve kullanıcı dostu bu özelliğin gelişimini ve yaygınlaşmasını heyecanla bekliyoruz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Favoriler Özelliği Geldi!

  WhatsApp, yeni Favoriler özelliğiyle kullanıcıların en çok iletişim kurdukları kişilere ve gruplara hızlı erişim sağlamalarını kolaylaştırıyor.

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  WhatsApp'a Canlı Çeviri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kullanıcıların farklı dillerdeki mesajları anında çevirmesini sağlayan Canlı Çeviri özelliğini tanıttı. Dil engelleri artık sorun olmayacak.

  Samsung Müjdeyi Verdi: Galaxy Watch 7'nin Sağlık Özelliği Eski Modellere de Geldi!

  Samsung, Galaxy Watch 7'nin yeni sağlık özelliklerini tanıtırken, uyku apnesi algılama özelliğini eski Galaxy Watch modellerine de sunmaya başladı.

  Youtube’a Yapay Zeka Destekli Dublaj Özelliği Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et