R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Search Insights Aracı Bu Ay Herkese Açılacak

  YouTube için özel anahtar kelime araştırması yapılmasını sağlayan YouTube Search Insights isimli araç bu ayın sonuna doğru herkesin kullanımına açılacak. Böylece kullanıcılar daha isabetli anahtar kelime araştırması yapabilecekler.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  15.04.2022 10:40 912 3 dk okuma süresi
  YouTube Search Insights Aracı Bu Ay Herkese Açılacak
  Son Düzenleme:

  Kullanıcılara çok daha değerli anahtar kelime verileri sunmak adına tasarlanan YouTube Search Insights için geçtiğimiz yılın Kasım ayında başlamış olan test dönemi nihayet sona erecek. Araç bu ayın sonlarına doğru herkese açık hale getirilecek.

  YouTube aracı geçtiğimiz ay belirli kullanıcılara açık hale getirmişti. Geçtiğimiz ay ile bu ay sunulacak olan sürüm arasında büyük bir farklılık olmayacak. YouTube Search Insights test sürecine dahil olduysanız aracı bildiğiniz gibi kullanmaya devam edebileceksiniz.

  YouTube Search Insights ne işe yarar?

  YouTube Search Insights içerik üreticilerine daha alakalı içerik oluşturmak için kullanabilecekleri çeşitli veriler sunan bir araçtır. Aracın temel işlevi daha iyi içerikler planlanmasını sağlamaktır. Aracın ortaya çıkardığı veriler belirli bir hedef kitlenin ne aradığını anlamak için çok daha işlevseldir.

  YouTube Search Insights aynı zamanda belirli anahtar kelimeler için tahmini arama hacmini görmenizi sağlar. Böylece geniş bir kitlenin ne aradığına dair verilere ulaşabilirsiniz. Bir anahtar kelimenin arama hacmi yüksekse ve çok az içerik varsa araç bunları özel olarak belirtir.

  Özel olarak belirtilen bu içerikler kitlenizi yeni içeriklerle buluşturmak için kullanışlıdırlar. İçerik planınızı oluştururken bu anahtar kelimeleri hedeflemeyi düşünebilirsiniz. Ancak YouTube Search Insights içerisindeki veriler kullanıcıların son 28 gün içerisinde yaptıkları aramalardan oluşur.

  YouTube Search Insights aracına nasıl ulaşılır?

  YouTube Search Insights aracını YouTube Studio kısmına girdiğinizde Araştırma (Research) sekmesine bulabilirsiniz. Bu kısma ulaşabilmek için masaüstü bir cihazdan giriş yapmanız gerekir. YouTube Studio'da oturum açtıktan sonra Analytics kısmına tıklayarak bu araca erişebilirsiniz.

  Araştırma sekmesine giriş yaptığınız zaman karşınıza pek çok farklı veri başlığı çıkacaktır. Bu verileri inceleyerek kitlenizin ne aradığını ve genel YouTube kitlesinin neler aradığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca sizi izleyenler ile benzer kitleler tarafından aranan en iyi anahtar kelimelerin listesini bulabilirsiniz.

  YouTube Search Insights anahtar kelimelerin hacmini düşük, orta ve yüksek olmak üzere üç farklı seviyede gösterir. Verilerin hepsi son 28 günde gerçekleştirilen aramalarla ilgilidir. Kullanıcıların hangi aramaları gerçekleştirerek kanalınıza ulaştıklarını kolayca görebilirsiniz.

  YouTube içerik planları hazırlamak kolaylaşacak

  YouTube Search Insights kullandığınız zaman içerik planı oluşturma konusunda daha rahat hareket edebileceksiniz. Bunun temel sebebi ise aracın içerik eksikliklerini veya içerik boşluklarını ortaya çıkarabilmesidir. Öncelikli olarak ilgilendiğiniz durum buysa verileri filtreleme yoluna gidebilirsiniz.

  YouTube Search Insights anahtar kelime araştırması yapmak ve bir sonraki video fikrini bulmak için oldukça kullanışlıdır. Şimdilik sadece İngilizce dilinde sonuçlar için çalışır ve ABD, İngiltere, Kanada, Hindistan ve Avustralya bölgelerinden gelen verileri gösterir.

  YouTube Search Insights aracına ulaşabilmenin tek yolu YouTube Studio'ya masaüstünden giriş yapmaktır. Araç şu an sadece sınırlı sayıdaki kanallar tarafından kullanılabilir. Ancak bu ayın sonuna kadar tüm kanallar tarafından kullanılabilir hale getirilecek.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube’un Yeni Para Kazanma Şartları Türkiye’ye Geldi!

  YouTube'un yeni para kazanma şartları, yeni kanallar için önemli fırsatlar sunuyor. Ancak reklam gelirleri için hala eski şartlar geçerli!

  Windows 12 Geliyor: 2024’ün Haziran Ayında Tanıtılabilir!

  Microsoft'un yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi Windows 12'nin, 2024 Haziran'ında tanıtılması bekleniyor. Yapılan açıklamalar, bu yeni gelişmeyi doğruluyor!

  A101'de Bu Hafta: Aktüel Elektronik Ürünler ve Fırsatlar

  7 Aralık A101 aktüel kataloğu belli oldu. Toshiba akıllı TV'ler, QCY akıllı saat ve kulaklıklar gibi elektronik ürünlerde kaçırılmayacak fırsatlar sizi bekliyor.

  "Bu siteye ulaşılamıyor" Nasıl Çözülür?

  'Bu siteye ulaşılamıyor' uyarısıyla karşılaşmak oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bu makalemizde bu problemin nedenlerini ve çözümlerini anlatıyoruz.

  BHA 1727
  YouTube Search Insights Aracı Bu Ay Herkese Açılacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et