R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Android Telefonlar iPhone 14 Serisinin Pabucunu Dama Atabilir!

  Akıllı telefon piyasasında çıta sürekli yukarı çıkmaya devam ederken, Android telefonlar için yaşanması muhtemel gelişme Apple'ı zora sokabilir.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  22.09.2022 22:29 1348 2 dk okuma süresi
  Yeni Android Telefonlar iPhone 14 Serisinin Pabucunu Dama Atabilir!
  Son Düzenleme:

  iPhone 14 serisi hem özellikleri hem de tasarımıyla dikkat çekmeye devam ediyor. 2022 yılında üretilen Android telefonların büyük bir kısmında Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti kullanılıyor. 

  Ortaya çıkan yeni söylentilere göre yeni yonga setinin gelecek günlerde kullanılması söz konusu! Ayrıca Android telefonların performansının ciddi anlamda yükselmesi bekleniyor. Digital Chat Station tarafından ortaya atılan iddialar sonucunda iPhone 14 serisinin pabucu dama atılacak! 

  Snapdragon 8 Gen 2 geliyor!

  Güvenilir kaynaklardan yapılan sızıntılara göre gelecek dönemde Snapdragon 8 Gen 2 geliyor. Bunun yanı sıra ultra yüksek frekans versiyonunun kullanılacak. Böylece grafik yeteneklerinin geliştirilmesi büyük bir avantaj olarak değerlendiriliyor. Akıllı telefon piyasasında Apple A16 Bionic çip tarafından sunulan performansı, Android işlemcinin ikiye katlaması bekleniyor. 

  Android dönemi başlıyor!

  Gelen sızıntılar, iPhone 14 serisini yerinden olabileceği yönünde. Qualcomm 15 ile 17 Kasım tarihleri arasında heyecanla beklenen Snapdragon Zirvesi’ni düzenleyecek. Bu zirvede yonga seti ile işlemcinin özellikleri, gücü ve yapabilecekleri hakkında bilgi verilecek. Ardından Android telefonlarda kullanılmaya başlanacak. 

  Akıllı telefonların güçlü performansı, sadece işlemci üzerinden değerlendirilmemelidir. Ayrıca farklı faktörlerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. RAM miktarının yanı sıra yazılım kodlamasının türü ve verimliliği de bu süreçte oldukça etkili. Tüm özelliklerin birbirleriyle bir uyum içerisinde olması gerekiyor. Android telefonlar için gelecek dönemde beklentiler giderek yükselmeye devam ediyor. Bu sızıntılar karşısında Apple’ın nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu oldu.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S24 FE Geliyor: Teknoloji Tutkunlarını Heyecanlandıran Yeni Üye!

  Samsung Galaxy S24 FE, yenilikçi özellikleri ve güçlü performansıyla yakında teknolojiseverlerle buluşuyor.

  Nintendo Switch 2 Geliyor: Yeni Nesil Konsol Piyasayı Nasıl Değiştirecek?

  2025'te çıkacak Nintendo Switch 2, üstün performansı ve rekabetçi fiyatıyla oyun dünyasını yeniden şekillendiriyor.

  Windows 11 Moment 5 Güncellemesi Geldi: İşte Yeni Özellikler!

  Windows 11 Moment 5 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile firma, işletim sistemine ileri düzeyde iyileştirmeler yaptı ve daha kapsamlı bir Copilot geldi!

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Yeni Android Telefonlar iPhone 14 Serisinin Pabucunu Dama Atabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et