R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Microsoft tarafından yapılan yeni duyuruların ardından Xbox Series S serisi oyun konsolu kullananlara güzel haber verildi. Yeni dönemde yapılacak performans güncellemeleri ile bellek artırımına gidilecek.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  06.08.2022 11:41 1706 2 dk okuma süresi
  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından tasarlanan “Xbox Series S” serisi, oyun konsollarının en küçüğü olarak ifade edilmişti. Yeni nesil konsol pazarına hızlı bir giriş yapan yeni serinin kullanıcılar tarafından da büyük ilgi gördüğü biliniyordu. 

  Xbox Series S, diğer oyun konsollarına göre daha uygun fiyatlı olması ve küçük bir hacmi olması nedeniyle daha kolay ulaşılabilir olarak ifade ediliyordu. Bu özelliklerinin yanı sıra bir handikabı da “PS 5” ve “Series X” modellerinin performans açısından gerisinde kalması dikkat çekiyordu. Model CPU açısından “Series X” ile neredeyse aynı performansı sunuyor ancak grafik ve RAM konusunda karşılaştırma yapılması durumunda oldukça gerisinde kaldığı belirlendi. 

  Xbox Series S bellek artırımı yapılacak

  Microsoft tarafından yapılan açıklama sonrasında “Game Development Kit” güncellemesinin yayınlandığı belirtildi. Bu açıklama ile Xbox Series S kullanıcılarına güzel haber verildi ve belleğin artırıldığı açıklandı. 

  Cihaz “10 GB RAM” ile gelmesine karşılık, geliştiriciler için düşünüldüğü zaman sadece 8 GB’lik bellek izni sunuyordu. Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından bu durum değişti ve bellek artışına gidildi. Bellek sanal adreslerinde kullanıcıları zorlayan bazı yavaşlamalar da bulunuyordu. Yavaşlamalar hakkındaki tüm sorunların çözüldüğü açıklandı. 

  Performans geliştirmeleri yapılacak!

  Xbox cihazları için yapılan güncellemeler bununla da kalmıyor. Yeni dönemde “AMD FSR 2.0” teknolojisine destek sağlayacak performans geliştirmeleri yayınlanmaya devam ediyor. Genellikle Microsoft güncellemelerinin ve iyileştirmelerinin küçük olduğu biliniyor ancak bu dönemde kullanıcılarda gözle görülür bir fark yaratacağı düşünülüyor. Hacmine göre son derece etkili olmasının yanı sıra oyun severlerin pek çok beklentisini de karşılıyor. Yeni güncellemelerin oyuncuları biraz daha heyecanlandırdığı öğrenildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Pay Mobil Uygulamasının Yolculuğu Sona Eriyor!

  Google Pay yerini Google Wallet'a bırakıyor. ABD'de 4 Haziran 2024'te bu önemli değişim gerçekleşecek.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Whatsapp'a Dört Yeni Biçimlendirme Seçeneği Geldi: İşte Detaylar!

  WhatsApp, madde işaretleri, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod gibi dört yeni biçimlendirme seçeneği ekledi.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et