R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Microsoft tarafından yapılan yeni duyuruların ardından Xbox Series S serisi oyun konsolu kullananlara güzel haber verildi. Yeni dönemde yapılacak performans güncellemeleri ile bellek artırımına gidilecek.

  Ecem Ecem 06.08.2022 11:41 1388 2 dk okuma süresi
  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından tasarlanan “Xbox Series S” serisi, oyun konsollarının en küçüğü olarak ifade edilmişti. Yeni nesil konsol pazarına hızlı bir giriş yapan yeni serinin kullanıcılar tarafından da büyük ilgi gördüğü biliniyordu. 

  Xbox Series S, diğer oyun konsollarına göre daha uygun fiyatlı olması ve küçük bir hacmi olması nedeniyle daha kolay ulaşılabilir olarak ifade ediliyordu. Bu özelliklerinin yanı sıra bir handikabı da “PS 5” ve “Series X” modellerinin performans açısından gerisinde kalması dikkat çekiyordu. Model CPU açısından “Series X” ile neredeyse aynı performansı sunuyor ancak grafik ve RAM konusunda karşılaştırma yapılması durumunda oldukça gerisinde kaldığı belirlendi. 

  Xbox Series S bellek artırımı yapılacak

  Microsoft tarafından yapılan açıklama sonrasında “Game Development Kit” güncellemesinin yayınlandığı belirtildi. Bu açıklama ile Xbox Series S kullanıcılarına güzel haber verildi ve belleğin artırıldığı açıklandı. 

  Cihaz “10 GB RAM” ile gelmesine karşılık, geliştiriciler için düşünüldüğü zaman sadece 8 GB’lik bellek izni sunuyordu. Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından bu durum değişti ve bellek artışına gidildi. Bellek sanal adreslerinde kullanıcıları zorlayan bazı yavaşlamalar da bulunuyordu. Yavaşlamalar hakkındaki tüm sorunların çözüldüğü açıklandı. 

  Performans geliştirmeleri yapılacak!

  Xbox cihazları için yapılan güncellemeler bununla da kalmıyor. Yeni dönemde “AMD FSR 2.0” teknolojisine destek sağlayacak performans geliştirmeleri yayınlanmaya devam ediyor. Genellikle Microsoft güncellemelerinin ve iyileştirmelerinin küçük olduğu biliniyor ancak bu dönemde kullanıcılarda gözle görülür bir fark yaratacağı düşünülüyor. Hacmine göre son derece etkili olmasının yanı sıra oyun severlerin pek çok beklentisini de karşılıyor. Yeni güncellemelerin oyuncuları biraz daha heyecanlandırdığı öğrenildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et