R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Microsoft tarafından yapılan yeni duyuruların ardından Xbox Series S serisi oyun konsolu kullananlara güzel haber verildi. Yeni dönemde yapılacak performans güncellemeleri ile bellek artırımına gidilecek.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  06.08.2022 11:41 1719 2 dk okuma süresi
  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından tasarlanan “Xbox Series S” serisi, oyun konsollarının en küçüğü olarak ifade edilmişti. Yeni nesil konsol pazarına hızlı bir giriş yapan yeni serinin kullanıcılar tarafından da büyük ilgi gördüğü biliniyordu. 

  Xbox Series S, diğer oyun konsollarına göre daha uygun fiyatlı olması ve küçük bir hacmi olması nedeniyle daha kolay ulaşılabilir olarak ifade ediliyordu. Bu özelliklerinin yanı sıra bir handikabı da “PS 5” ve “Series X” modellerinin performans açısından gerisinde kalması dikkat çekiyordu. Model CPU açısından “Series X” ile neredeyse aynı performansı sunuyor ancak grafik ve RAM konusunda karşılaştırma yapılması durumunda oldukça gerisinde kaldığı belirlendi. 

  Xbox Series S bellek artırımı yapılacak

  Microsoft tarafından yapılan açıklama sonrasında “Game Development Kit” güncellemesinin yayınlandığı belirtildi. Bu açıklama ile Xbox Series S kullanıcılarına güzel haber verildi ve belleğin artırıldığı açıklandı. 

  Cihaz “10 GB RAM” ile gelmesine karşılık, geliştiriciler için düşünüldüğü zaman sadece 8 GB’lik bellek izni sunuyordu. Yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından bu durum değişti ve bellek artışına gidildi. Bellek sanal adreslerinde kullanıcıları zorlayan bazı yavaşlamalar da bulunuyordu. Yavaşlamalar hakkındaki tüm sorunların çözüldüğü açıklandı. 

  Performans geliştirmeleri yapılacak!

  Xbox cihazları için yapılan güncellemeler bununla da kalmıyor. Yeni dönemde “AMD FSR 2.0” teknolojisine destek sağlayacak performans geliştirmeleri yayınlanmaya devam ediyor. Genellikle Microsoft güncellemelerinin ve iyileştirmelerinin küçük olduğu biliniyor ancak bu dönemde kullanıcılarda gözle görülür bir fark yaratacağı düşünülüyor. Hacmine göre son derece etkili olmasının yanı sıra oyun severlerin pek çok beklentisini de karşılıyor. Yeni güncellemelerin oyuncuları biraz daha heyecanlandırdığı öğrenildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Follower7: Werden Sie mit Social Media-Marketing zum Marktführer

  Einführung in Follower7 In der heutigen digitalen Ära ist Social Media unerlässlich für Individuen und Marken, die eine breite Zielgruppe erreichen möchten.

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  macOS Sequoia Güncellemesi: İşte Safari'ye Gelecek Yenilikler!

  Apple'ın macOS Sequoia güncellemesi, Safari'ye yeni özellikler ekleyerek deneyimi geliştiriyor. Yenilikler arasında Öne Çıkanlar ve Video Görüntüleyici modları var.

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et