R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WWDC22 etkinliğinde tanıtılması beklenen macOS 13 ile gelecek muhtemel özellikler

  Apple, WWDC22 etkinliğiyle beraber iOS 16, watchOS 9 ve macOS13 işletim sistemlerinin tanıtımını yapacak. macOS 13 ile gelecek olan özellikler açıklandı.

  Tubaunl Tubaunl 01.06.2022 13:03 2168 2 dk okuma süresi
  WWDC22 etkinliğinde tanıtılması beklenen macOS 13 ile gelecek muhtemel özellikler
  Son Düzenleme:

  WWDC22 etkinliğinde Apple yeni işletim sistemlerini duyuracak. Sizler için macOS 13 işletim sisteminin getireceği özellikleri derledik. 6-10 Haziran arasında etkinliğini yapılacak olan WWDC22 için Apple tüm çalışmalarını tamamlamış durumda.

  macOS 13 sürümüyle gelmesi muhtemel özellikler

  Etkinlik sırasında iOS 16, watchOS 9 ve macOS 13 dışında AR/VR ürünlerine yönelik reailtyOS işletim sisteminin de duyurulması bekleniyor. Son yapılan sızıntılara göre macOS 13, Roma kod adı ile duyurulacak.

  Apple, M1 işlemcili Mac modellerini iOS platformu için uyumlu olarak güncellemişti. Şirket iOS, macOS ve iPadOS işletim sistemlerini tek parça olarak kullanıcılarına çıkarmayı planlıyor.

  macOS 12, şimdiye kadar M serisi Apple işlemcileriyle uyumlu olarak karşımıza çıkmış olsa bile, tam olarak istenilen seviyeye çıkarılmış değil. Apple’ın macOS 13 işletim sistemlerinde donanım ve yazılım olarak çok büyük bir uyum sağlayacağı ifade ediliyor.

  Yeni tanıtılması beklenen macOS sürümüyle beraber kullanıcılar masaüstü sürümde widget özelliğine sahip olacak. Ek olarak Evrensel Kontrol özelliği için çok daha büyük iyileştirmeler sunulacak.

  Apple, macOS Big Sur işletim sistemiyle beraber sistem genelinde tasarımsal olarak büyük bir değişikliğe gittiğini belirtti. Şu an için tasarım trendlerinde bir değişiklik olmadığı için, Monterey sürümlerinde büyük farklılık görmek mümkün değil. Bu yıl tanıtılması beklenen macOS 13’ün ufak yeniliklerle karşımıza çıkması bekleniyor.

  Son gelen iddialara göre Apple, Launchpad özelliğini iOS ve iPadOS işletim sistemlerinde yer alan Uygulama Kitaplığı ile değiştireceğini açıkladı. Böylelikle kullanıcıların yeni gelen özellik kapsamında programları kategorilere göre ayrıştırabileceği söyleniyor.

  macOS 13 güncellemesinin gelmesi beklenen modeller

  Apple’ın Intel işlemcisine sahip olan Mac üyelerine desteğini yavaş yavaş keseceği ifade ediliyor. 2013, 2014 ve 2015 yıllarında üretilmiş olan Mac’ler hatırlayacağınız gibi MacOS 12 güncellemesini almamıştı. macOS 13 güncellemesinin ise 2016 model sonrası üretime sahip olan cihazların alması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1139
  WWDC22 etkinliğinde tanıtılması beklenen macOS 13 ile gelecek muhtemel özellikler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et