R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11’in Yepyeni Dosya Gezgini ve RGB Aydınlatma Kontrolü Test Sürecinde

  Microsoft, Windows 11'in yeni bir önizleme sürümünü yayınladı. Şirket, Dinamik Aydınlatma özelliğiyle yeni Dosya Gezgini ve aksesuarların RGB aydınlatmalarının kontrolünü test etmeye başladı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  08.06.2023 18:48 1632 2 dk okuma süresi
  Windows 11’in Yepyeni Dosya Gezgini ve RGB Aydınlatma Kontrolü Test Sürecinde
  Son Düzenleme:

  Microsoft, dünya çapında bilinen yazılım devi, Windows 11 test kullanıcılarına özel olarak 23475 yapı numaralı bir önizleme sürümü yayınladığını resmi blogunda duyurdu. Bu yeni gelişmeyle birlikte şirket, işletim sistemine yeni bir Dosya Gezgini arayüzü ve RGB aydınlatma kontrol özelliği ekleyerek test etmeye başladı.

  Dosya Gezgini'nin Yeniden Doğuşu

  Yapılan en belirgin güncellemelerden biri, artık daha çok Microsoft Edge tarayıcısına benzeyen Dosya Gezgini oldu. Ana ekran, kullanıcılarına dosya önizleme görüntüleri sunuyor. Yenilenen arayüz, kullanıcıların sıklıkla ve son erişim sağladıkları dosyalara hızlıca ulaşmalarını sağlıyor.

  Ek olarak, adres çubuğu yerel ve bulut tabanlı klasörleri etkin bir şekilde tanıma yeteneğine kavuştu. OneDrive ile bütünleşik olarak çalışan bu yeni özellik, kullanıcıların OneDrive senkronizasyon durumunu ve kota bilgilerini rahatlıkla görüntülemelerine olanak sağlıyor.

  RGB Aydınlatma Kontrolü ile Dinamik Aydınlatma

  Dosya Gezgini'nin yanı sıra, işletim sisteminin test sürümüne dinamik aydınlatma özelliği de eklendi. HID LampArray standardını benimseyen cihazların RGB aydınlatmasını kontrol etme imkanı sağlanıyor. Şimdilik, Razer markasının geniş klavye ve fare yelpazesi bu özellikten yararlanabiliyor.

  Microsoft, dinamik aydınlatma konusunda Acer, ASUS, HP, HyperX, Logitech, Razer ve Twinkly gibi bir dizi cihaz üreticisiyle iş birliği yapmıştır. Kullanıcılar, RGB kontrolü için sistemlerine artık aşırı sayıda uygulama yüklemelerine gerek duymayacaklar. Bu, hem kullanıcı deneyimini iyileştirecek hem de sistem performansı üzerinde olası olumsuz etkileri azaltacaktır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Windows 11’in Yepyeni Dosya Gezgini ve RGB Aydınlatma Kontrolü Test Sürecinde

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et