R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 dinamik içeriklerle yeniden şekilleniyor!

  Windows 11, kullanıcıların isteklerine göre sürekli olarak Microsoft tarafından güncelleme almaya devam ediyor. Windows, yeni gelecek güncelleme ile birlikte görev çubuğundaki dinamik hava akışının yanına yeni öğeler getirmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 17.06.2022 18:54 1111 2 dk okuma süresi
  Windows 11 dinamik içeriklerle yeniden şekilleniyor!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 ile birlikte daha aktif bir Windows deneyimi yaşamak mümkün hale geliyor. Yakın zamanda dosya gezgininde bir değişiklik yaparak klasör olarak açılması yerine sekme özelliği kazandırmıştı. Şimdi de görev çubuğunda kullanıcıların ilgi alanlarına göre yeni dinamik içerik sunmaya hazırlanıyor. 

  Görev çubuğu daha işlevsel olacak

  Windows 11 ile Windows 10’da olan Haberler ve İlgi alanı bölümü pencere öğeleri adı verilerek farklı bir bölüme taşındı. Kullanıcılara günlük haber vermek için tasarlanan alan aynı zamanda da hava durumunu görev çubuğu üstünde dinamik bir şekilde gösteriyor. Burada bulunan sıcaklık, hava durumu, spor sonuçları ve gündem haberleri gibi başlıklar artık görev çubuğunda aktif bir şekilde gözükecek. 

  Şu an sadece hava durumu bilgisini aktif olarak görebilen kullanıcılar bu alanı istedikleri gibi kişiselleştirebilecek ve kendi istedikleri başlığı görebilecekler. Microsoft bu özelliği tanıtırken ‘herkesin son dakika haberlerinden daha fazla haberdar olmasını’ sağlayacaklarına inanıyorlar. 

  Bu özellik Windows’un yeni Windows 11 22H2 güncellemesi ile birlikte geleceği tahmin ediliyor. 

  Windows 11’e nasıl geçiş yapabilirsiniz?

  Eğer sizde güncel teknolojiyi yakalamak ve bu yeni özelliklerden yararlanmak istiyorsanız Windows 10 ve eski sürümlerden direkt olarak Windows 11’e geçiş yapabilirsiniz. Windows 11’e geçiş yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

  1. Bilgisayarınızın Windows 11’e uyumlu olup olmadığını anlamak için Windows’un yayınladığı Uyumluluk denetleme aracını bilgisayarınıza indirip çalıştırın. 
  2. Eğer bilgisayarınız Windows 11 ile uyumlu ise yükseltme adımlarına geçebilirsiniz. 
  3. Windows 11 geçiş işlemlerine devam etmek için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update penceresinde size özel sunulan Windows 11 güncelleştirmesini yükleye basabilirsiniz. Eğer burada herhangi bir şey çıkmıyorsa manuel olarak indirerek kurulum gerçekleştirebilirsiniz. 
  4. Windows 11 yükleme dosyasını direkt olarak Windows sitesinden indirebilirsiniz. Bu size sıfırdan bir kurulum sağlamak veya Update kısmında gözükmüyorsa yardımcı olacaktır. Windows yükleme dosyasını buradan indirebilirsiniz. 
  5. Ekrana gelen adımları takip ederek Windows 11’e geçiş yapabilirsiniz. 
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 Medya Oynatıcıya Nostaljik Destek Geldi!

  Microsoft, 2021 Kasım'da yayınladığı yeni Media Player için nostaljik bir güncelleme yayınladı. Gelen son sürümle birlikte hala CD kullanmaktan vazgeçmeyenleri sevindiren bir özellik geldi. İşte o özellik ve detayları!

  Windows 12 Yolda: Üç Yılda Bir Yeni Güncelleme!

  Microsoft'un Windows için yeni strateji değişikliği Windows 12'nin habercisi oldu. Peki Windows 12 ne zaman çıkacak? İşte detaylar!

  Windows 11 Büyüme Hızıyla Rekora Koşuyor!

  Windows 11 işletim sistemi son dönemlerde kullanıcı sayısıyla şaşırtmaya devam ediyor. Yükselen kullanıcı sayısı Microsoft tarafından da büyük şaşkınlıkla izleniyor.

  Elif 1444

  Microsoft O Sürüm İçinde Desteği Sonlandırıyor! İşte Veda Edilen Windows Sürümü!

  Kısa bir süre önce emektar web tarayıcısı Internet Explorer'ı tarihe gömen Microsoft, eski Windows sürümlerine olan desteğini de kesmeye devam ediyor. Microsoft yine eski Windows sürümüne artık güncelleme yayınlanmayacak!

  Windows 11 dinamik içeriklerle yeniden şekilleniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et