R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 dinamik içeriklerle yeniden şekilleniyor!

  Windows 11, kullanıcıların isteklerine göre sürekli olarak Microsoft tarafından güncelleme almaya devam ediyor. Windows, yeni gelecek güncelleme ile birlikte görev çubuğundaki dinamik hava akışının yanına yeni öğeler getirmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 17.06.2022 18:54 1169 2 dk okuma süresi
  Windows 11 dinamik içeriklerle yeniden şekilleniyor!
  Son Düzenleme:

  Windows 11 ile birlikte daha aktif bir Windows deneyimi yaşamak mümkün hale geliyor. Yakın zamanda dosya gezgininde bir değişiklik yaparak klasör olarak açılması yerine sekme özelliği kazandırmıştı. Şimdi de görev çubuğunda kullanıcıların ilgi alanlarına göre yeni dinamik içerik sunmaya hazırlanıyor. 

  Görev çubuğu daha işlevsel olacak

  Windows 11 ile Windows 10’da olan Haberler ve İlgi alanı bölümü pencere öğeleri adı verilerek farklı bir bölüme taşındı. Kullanıcılara günlük haber vermek için tasarlanan alan aynı zamanda da hava durumunu görev çubuğu üstünde dinamik bir şekilde gösteriyor. Burada bulunan sıcaklık, hava durumu, spor sonuçları ve gündem haberleri gibi başlıklar artık görev çubuğunda aktif bir şekilde gözükecek. 

  Şu an sadece hava durumu bilgisini aktif olarak görebilen kullanıcılar bu alanı istedikleri gibi kişiselleştirebilecek ve kendi istedikleri başlığı görebilecekler. Microsoft bu özelliği tanıtırken ‘herkesin son dakika haberlerinden daha fazla haberdar olmasını’ sağlayacaklarına inanıyorlar. 

  Bu özellik Windows’un yeni Windows 11 22H2 güncellemesi ile birlikte geleceği tahmin ediliyor. 

  Windows 11’e nasıl geçiş yapabilirsiniz?

  Eğer sizde güncel teknolojiyi yakalamak ve bu yeni özelliklerden yararlanmak istiyorsanız Windows 10 ve eski sürümlerden direkt olarak Windows 11’e geçiş yapabilirsiniz. Windows 11’e geçiş yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

  1. Bilgisayarınızın Windows 11’e uyumlu olup olmadığını anlamak için Windows’un yayınladığı Uyumluluk denetleme aracını bilgisayarınıza indirip çalıştırın. 
  2. Eğer bilgisayarınız Windows 11 ile uyumlu ise yükseltme adımlarına geçebilirsiniz. 
  3. Windows 11 geçiş işlemlerine devam etmek için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update penceresinde size özel sunulan Windows 11 güncelleştirmesini yükleye basabilirsiniz. Eğer burada herhangi bir şey çıkmıyorsa manuel olarak indirerek kurulum gerçekleştirebilirsiniz. 
  4. Windows 11 yükleme dosyasını direkt olarak Windows sitesinden indirebilirsiniz. Bu size sıfırdan bir kurulum sağlamak veya Update kısmında gözükmüyorsa yardımcı olacaktır. Windows yükleme dosyasını buradan indirebilirsiniz. 
  5. Ekrana gelen adımları takip ederek Windows 11’e geçiş yapabilirsiniz. 
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı

  Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesini herkes için yayınladı. Bu yeni güncelleme, birçok hatayı çözerken aynı zamanda küçük değişikliklere de yer verdi.

  OnePlus 11 Tasarım ve Teknik Özellikleri Belli Oldu!

  OnePlus'un bu yıl sonuna kadar tanıtması beklenilen yeni amiral gemisi OnePlus 11'in tasarımı ortaya çıktı. İşte Snapdragon 8 Gen 2 ile geleceği belirtilen yeni model OnePlus 11 teknik özellikleri ve çıkış tarihi!

  Xiaomi Redmi 11A Özellikleri Paylaşıldı!

  Xiaomi’nin henüz tanıtmadığı, ancak Redmi 11A olduğu düşünülen cihaz, özellikleriyle ön plana çıkıyor. Fiyatının ise 100 euro civarında olacağı düşünülüyor.

  Cloudflare 1.1.1.1 DNS Nasıl Kullanılır? (Windows ve Mac OS)

  Cloudflare DNS, internet üzerinden anonim ve hızlı sörf yapılmasını sağlar. Bunun için yapılması gereken, ağ ve internet ayarlarından DNS eklemektir.

  Windows 11 dinamik içeriklerle yeniden şekilleniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et