R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz!

  Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma platformu Whatsapp, özel modları ile tehlike saçmaya devam ediyor. Son uyarılarda Türk kullanıcılarının başının dertte olduğu ortaya çıktı!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  14.10.2022 16:37 1532 2 dk okuma süresi
  Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz!
  Son Düzenleme:

  Online mesajlaşma platformu WhatsApp, her geçen gün yenilenmeye ve güncellemeye almaya devam ediyor. Bu süreçte birtakım güvenlik sorunları da ortaya çıkıyor. Şimdilerde siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında yeni bir sorun ortaya çıktı. Uzmanlar, YoWhatsApp ismi verilen bir WhatsApp modunun ortaya çıktığını açıkladılar. 

  YoWhatsApp, aslında online mesajlaşma platformunun kötü amaçlı bir sürümü olarak piyasaya sürüldü. Yapılan araştırmalara göre bu kötü amaçlı sürüm, Türkiye’deki WhatsApp kullanıcılarını hedef almış! 

  YoWhatsApp reklamları yapılıyor!

  WhatsApp için pek çok kullanıcı eksiklerin olduğunu sürekli olarak dile getirmeye devam ediyor. Eksikleri tamamlamak ve daha verimli bir kullanım imkanı sağlamak için bazı araçlar kullanılıyor. Bunlar özel arka planlar, özel yazı stilleri ve şifreli konuşmaya imkan veren korumalardır. Uzmanlar, bu modların tehlikeli olabileceğini ve doğrudan kullanıcıları hedef alabileceğini söylüyorlar. Son dönemlerde SnapTube üzerinden dönen reklamlarda YoWhatsApp’ın sık sık yer aldığı görüldü.

  YoWhatsApp Türk kullanıcıları hedef alıyor

  Araştırmalara göre YoWhatsApp modu, içerisinde ücretli abonelik sistemleri ve Truva atlarını indirme gibi kritik özellikler sunuyor. Uzmanlara göre bir süre sonra uygulamanın, kullanıcıların hesap erişim anahtarlarını çaldığı belirtildi. Uygulamanın SnapTube üzerinden duyurulmasından sonra kullanıcılar arasında güvene neden oldu. Bu durum, uygulamadan muzdarip kişi sayısının giderek daha fazla artmasına neden oldu. 

  Siber suçlular, daha fazla kişiye ulaşmak için çalışmalarına devam ediyor. YoWhatsApp modunun reklamının, güvenilir sayılan çeşitli platformlarda sergilenmesi, güveni artırıyor. WhatsApp modundan etkilenen kişi sayısı artarken tehlike tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Özellikle etkilenenlerin büyük bir kısmının Türkiye’de olması da dikkat çekti. Türkiye’de WhatsApp modundan zarar gören kişilerin oranı %9 olarak belirlendi. Uzmanlar kullanıcılara bu konu hakkında uyarılarda bulunmaya devam ediyorlar.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Whatsapp'a Dört Yeni Biçimlendirme Seçeneği Geldi: İşte Detaylar!

  WhatsApp, madde işaretleri, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod gibi dört yeni biçimlendirme seçeneği ekledi.

  X'te (Eski Adıyla Twitter) Yenilikler ve Kullanıcılarına Sunulan Son Özellikler 2024

  Sosyal medya devi X'in yeni özellikleri: Anlık Fleets, kişiselleştirilmiş temalar ve sesli mesajlar. Kullanıcı deneyimini keşfedin!

  Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et