R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Gruplarına Girmek Artık Eskisi Kadar Kolay Olmayacak: İşte Nedeni

  WABetaInfo tarafından paylaşılan blog yazısına göre WhatsApp, gruplar için Yeni Katılımcıları Onayla özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde WhatsApp grubuna yeni bir üye geldiği zaman yöneticiler, onları onaylayacak.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  12.03.2023 13:18 1399 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Gruplarına Girmek Artık Eskisi Kadar Kolay Olmayacak: İşte Nedeni
  Son Düzenleme:

  Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, grupların güvenliğini artırmak için yeni bir özellik getirdi. Yeni Katılımcıları Onayla özelliği sayesinde gruplara sadece yöneticilerin onayladığı kişiler katılabilecek.

  WhatsApp üzerinden oluşturulan gruplar sayesinde aynı anda 1024 kişiye kadar iletişim kurulabiliyor. Ancak bu kadar fazla kişinin aynı anda gruplara katılması güvenlik açısından sorunlar yaratabiliyor. Bu nedenle WhatsApp, grupların güvenliğini artırmak amacıyla Yeni Katılımcıları Onayla özelliği üzerinde çalışmalar yapıyor.

  Yeni Katılımcıları Onayla: WhatsApp Gruplarının Güvenliği Artıyor

  WABetaInfo tarafından paylaşılan blog yazısına göre, WhatsApp gruplarına yeni bir üye katıldığında, yöneticiler tarafından onaylanması gerekecek. Bu özellik sayesinde, sadece yöneticilerin onayladığı kişiler gruplara katılabilecek. Yöneticiler, henüz onaylanmayan yeni grup üyelerini, WhatsApp grubunun bilgi kısmında bekleyen katılımcılar olarak görebilecek. Bu bölümden gruba girmek isteyen kişileri takip etmek de daha kolay olacak.

  Yeni özellik tercihe göre açılıp kapatılabilecek. Bu sayede grup yöneticileri, istedikleri zaman bu özelliği kullanıp kullanmamaya karar verebilecekler. Bu özellik, Davet Bağlantısı özelliği için getirildi. Çünkü Davet Bağlantısı özelliği, gruplara girmek için risk oluşturabiliyordu. 1024 kişiye kadar katılımcı kabul eden gruplarda, girmemesi gereken kişilerin de grup içinde yer alması mümkündü.

  WhatsApp Gruplarında Kim Olduğu Daha Net Belli Olacak

  WhatsApp, Yeni Katılımcıları Onayla özelliği ile birlikte grupların daha güvenli olacağını düşünüyor. Bu özellik, şu anda iOS için WhatsApp 23.3.77 güncellemesinde mevcut ve kademeli olarak tüm kullanıcılara açılıyor.

  Ayrıca, WhatsApp gruplarında yer alan ve kayıtlı olmayan numaralar yerine, hesabın sahibinin platforma kayıtlı olduğu isim görünecek. Bu sayede, gruplardaki kişilerin kim olduğu daha net belli olacak.

  WhatsApp kullanıcıları için yapılan bu güvenlik güncellemesi oldukça önemli bir adım olarak nitelendirilebilir. Yeni özellik sayesinde, gruplar daha güvenli hale gelecek ve istenmeyen kişilerin gruplara girmesi engellenebilecek.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Type-C girişli AirPods Pro 2 yolda İşte detaylar

  Apple, yeni AirPods Pro 2 modellerinde Type-C girişine yer vereceğini sızdırılan bilgilerle duyurdu. Kısa bir süre önce piyasaya sürülen iOS 16.4 geliştirici beta sürümü, yeni AirPods'lara ve bir AirPods kılıfına referans vererek bu bilgiyi doğruladı.

  Vivo S17 Serisi 16 GB Ram ile Geliyor! İşte İlk Bilgiler

  Vivo S17 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Son raporlar, Vivo'nun üç yeni akıllı telefon modeli olan S17, S17 Pro ve S17e'yi 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

  Xbox Game Pass'e Dahil Olacak ve Ayrılacak Oyunlar Belli Oldu: İşte Detaylar

  Mart ayının ikinci yarısı için platforma eklenecek ve ayrılacak oyunlar açıklandı işte detaylar.

  WhatsApp Yeni Masaüstü Uygulaması: Hız, Güvenlik ve Gelişmiş Özellikler

  WhatsApp, Windows için yenilikçi masaüstü uygulamasını duyurarak kullanıcı deneyimini zenginleştirmeye devam ediyor. Bu güncelleme sayesinde, artan hızlar, daha güçlü güvenlik önlemleri ve gelişmiş arama özellikleriyle tanışacağız.

  WhatsApp Gruplarına Girmek Artık Eskisi Kadar Kolay Olmayacak: İşte Nedeni

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et