R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Whatsapp Aero Kullananlar Dikkat: Uygulamanın Kullanımı Neden Sakıncalı?

  Whatsapp Aero uygulaması son zamanlarda gittikçe popüler olmaya başladı. Uygulamanın özellikler neler? Uygulamayı kullananları hangi tehlikeler bekliyor? İşte detaylar...

  Ecem Ecem 11.07.2022 12:36 1612 2 dk okuma süresi
  Whatsapp Aero Kullananlar Dikkat: Uygulamanın Kullanımı Neden Sakıncalı?
  Son Düzenleme:

  Popüler sosyal medya platformlarına ya da mesajlaşma uygulamaları üzerinde çalışan ancak uygulamalarla birlikte çalışmayan bazı üçüncü taraf uygulamalar ortaya çıkabiliyor. Geliştirilen bu tür uygulamalar kullanıcıları zaman zaman olumsuz etkileyebiliyor. Whatsapp Aero uygulaması da bu süreçte ortaya çıkan ve kullanıcıların kafasını karıştıran üçüncü taraf uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. 

  Whatsapp Aero uygulamasının bir Türk kullanıcı tarafından geliştirildiği belirlendi. Bu durum gurur verici bir tablo olarak görünse de aslında güvenilirlik konusunda bazı endişeler de gündeme geliyor. Whatsapp uygulaması ile karşılaştırıldığı zaman Whatsapp Aero uygulamasının kullanıcılara sunduğu özellikler çok daha geniş görünüyor. Uygulamanın detaylarına inildiği zaman bazı cihazlarda çalışma performansı konusunda sorunlar ortaya çıkabiliyor. 

  Whatsapp Aero Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

  Whatsapp Aero uygulaması ilk olarak 2019 yılında yayınlandı. Uygulama farklı internet sitelerinden bulunarak indirilebilir. Klasik Whatsapp uygulamasına göre çok daha çeşitli özellikler sunuluyor. Uygulamanın eksiksiz bir şekilde kullanılması için root ve jailbreak işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Bazı işletim sistemleri için ise herhangi bir işlem yapmaya gerek duyulmuyor. 

  Whatsapp Aero Uygulaması Güvenli mi?

  Resmi olarak tanınan bir uygulama olmaması nedeniyle tam olarak güvenli olduğunu söyleyemeyiz. Uygulama marketlerinde bulunan uygulamaların pek çok güvenlik aşamasından geçerek kullanıcılara ulaştırılması, kötü amaçlı yazılımları da ortadan kaldırmış oluyor. 

  Whatsapp Aero’nun herhangi bir güvenlik tedbirinden geçmediği biliniyor. Kullanıcılardan elde edilen verilerin de satışa açık olması yeni bir tehlikeyi ortaya çıkarıyor. Akıllı telefonlarında tamamen tehlikelere açık bir hale gelmesine neden oluyor. Resmi olmayan bir uygulama olması nedeniyle kullanıcıların tüm özel bilgilerini başka kaynaklar için kullanabilir. 

  Whatsapp Aero Kullanıcılara Hangi Özellikleri Sunuyor?

  Whatsapp Aero uygulaması klasik uygulamadan daha geniş imkanlar sunuyor. Silinen mesajlar karşı taraf farkında olmadan okunabilir. Tüm mesajlar herkesten silinse dahi üzerinden zaman geçse de kullanıcılar tarafından görülebilir. Mavi tik özelliği tamamen kaldırılabilir. Karşı taraf çevrim içi özelliğini gizlese dahi tüm bilgiler görülebilir. Yüksek boyutlu dosya gönderimleri sorunsuz ve hızlı şekilde yapılabilir. Yazışmalar sırasında farklı fontlar kullanılabilir. Yeni ve özel temalarla birlikte uygulama daha özel hale gelebilir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Whatsapp Kullanıcıları Dikkat: Tehlikede Olabilirsiniz!

  Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da kritik sorunlar ortaya çıktı. YoWhatsApp isimli kötü amaçlı bir modun, kullanıcıları olumsuz yönde etkilediği duyuruldu.

  Ecem 1253

  Apple Watch Series 7 Patladı! İşte Apple Watch Patlama Nedeni!

  Bir Apple Watch Series 7 kullanıcısı, akıllı saatinin normal kullanımda birden patladığını iddia etti. Patlama sürecine ilişkin Youtube'de video da paylaştı. Akıllı saatteki patlamayla ilgili Apple Destek hakkında iddialarda da bulundu. İşte o iddialar!

  Sahte AirPods Kullananlara Kötü Haber! iOS 16 Uyaracak!

  Apple, 12 Eylül'de yayınlanan iOS 16 güncellemesiyle birlikte sahte AirPods'ların önüne geçecek. Peki sahte AirPods kullananlar ne yapacak?

  NASA Artemis 1 Görevi Motor Sorunu Nedeniyle Ertelendi!

  NASA, NASA Artemis 1 Ay görevi kapsamında yapılacak fırlatmanın yaşanan motor arızası nedeniyle ertelendiğini açıkladı. İnsanlığı 21.yüzyılda yeniden ayak bastıracak Artemis 1 görevindeki yeni fırlatma tarihi belli oldu!

  Whatsapp Aero Kullananlar Dikkat: Uygulamanın Kullanımı Neden Sakıncalı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et