R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitch Güvenlik Önlemlerini Artırmak için 'Ortak Ban Listesi' Güncellemesini Açıkladı

  Twitch yeni güncellemelerinde güvenliği elden bırakmadı. Ortak ban listesi çalışması ile birlikte güncellemesine yenisini eklediğini duyurdu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  24.07.2022 12:53 1351 2 dk okuma süresi
  Twitch Güvenlik Önlemlerini Artırmak için 'Ortak Ban Listesi' Güncellemesini Açıkladı
  Son Düzenleme:

  Yayıncıların en çok kullandıkları platformlardan birisi olan Twitch daha iyi hizmet vermek için yenilikleri açıklamaya devam ediyor. Yeni güncellemesi ile birlikte ‘ortak ban listesi’ özelliğini devreye soktu. Firmanın kullanıcıları için çok daha güvenilir bir sistem hazırlamaya çalıştığı belirlendi. 

  Twitch gerçekleştirilen yenilik sonrasında kullanıcılara özel açıklamalarda bulundu. Devreye alınan yeni sistemin şüpheli kullanıcıları algılamaya yönelik olduğu ifade edildi. Potansiyel olarak tehlikeli olan kullanıcıların belirlenerek ardında önlem alınmasını sağlayacak. 

  Twitch Yeni Sistemini Açıkladı

  Twitch kullanıcıları heyecanlandıran yeni özelliğini açıkladı. Şirketten gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

  Kullanıcılarımızın geri bildirimlerini değerlendirdik. Topluluk kuralları çerçevesinde banlı kişileri paylaşarak bir mücadele içerisine giriyordu. Yeni sistemle birlikte farklı bir yol izleyip kullanıcıların işini kolaylaştırmak istedik. Yayıncı ve moderatörlerin güvenliğini korumaya çalışıyoruz. Potansiyel tacizcilerin kanallardan uzak tutulması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sistemin geliştirilmesi için kapsamlı bir çalışma yapıyoruz.

  Ortak Ban Özelliği Nasıl İşleyecek?

  Twitch sisteminin nasıl işleyeceği merak konusu olmuştu. “Ortak ban sistemi ile birlikte banlanan kişi sisteme gönderilir. Bu bildirim aslında iki yönlüdür. Kullanıcılar kendi ban listelerini “Twitch sistemi” ile paylaşabilecekler. Kanalın durumu kabul etmesinin ardından kişilere bir bildirim gönderilecek.

  Güvenlik konusunda yapılan çalışmaların çeşitlendirilmesi devam ederken, güvenlik sınırlarının genişletilmesi ve bu noktada çalışmaların geliştirilmesi için uygulama geliştiricilerinin hız kesmeden çalışmalara devam ettiği öğrenildi. Twitch kullanıcıların güvenliğini sağlamak, kullanım detaylarını deneyimini artırmak için yeni güncellemelerini paylaşmaya devam edeceğini belirtti. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kurban Bayramı'nda Bankalar ve Borsa Tatilde: EFT ve Havale İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kurban Bayramı tatili yaklaşırken, bankaların ve Borsa İstanbul'un çalışma saatleri merak konusu oluyor. Bayram boyunca banka şubeleri kapalı olacak ancak dijital bankacılık hizmetleri devam edecek. EFT işlemleri tatil sonrası ilk iş gününde gerçekleşecek

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Ev Sahibi Olmayan Kalmasın: O Banka Konut Kredisi Faizlerini Dibe Çekti!

  Banka, konut kredilerindeki aylık faiz oranlarında önemli bir indirime giderek yeni bir kampanya başlattı. Bu hamle ile ev sahibi olmayı planlayan kişiler için daha erişilebilir finansal koşullar sunuldu.

  Xiaomi, Güncelleme Almayacak Yeni Modelleri Açıkladı: İşte Güncelleme Desteği Kesilen Telefonlar!

  Nisan 2024'ten itibaren Xiaomi, Redmi ve Poco markalarına ait dört yeni telefon modelini EOS (End of Support) listesine dahil etti.

  Twitch Güvenlik Önlemlerini Artırmak için 'Ortak Ban Listesi' Güncellemesini Açıkladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et