R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, 'özel bir robotaksi' olarak fütüristtik görünümlü yeni bir elektrikli araç yapacak

  Teslanın kurucusu Elon Musk bir röportajında "robotaksi" olarak adlandırılan fütüristik görünüme sahip yeni model elektrikli araçları üreteceklerini belirtti.

  Rokito Rokito 09.04.2022 22:59 457 2 dk okuma süresi
  Tesla, 'özel bir robotaksi' olarak fütüristtik görünümlü yeni bir elektrikli araç yapacak
  Son Düzenleme:

  Tesla'nın düzenlediği “Cyber ​​Rodeo” etkinliğinde, gösterinin gerçek yıldızı “Gigafactory Texas” oldu. Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin kısa vadede, özellikle 2022'de üretim kapasitesini artırmak için operasyonları ölçeklendirmeyi hedeflediklerini ve bunun gerçekleşmesi içinde Giga Texas'ın kritik rol alacağını açıkça belirtti.

  Gelecek Yıl 3 Yeni Elektrikli Model

  Musk, gelecek yeni ürünler hakkında insanları heyecanlandıran açıklamalarda da kaçınmadı. Gelecek yıl üretime girecek “Cybertruck”, “Tesla Semi” ve “yeni Roadster” modellerinin 2023'ün dinamikleri olacağını söyledi.

  Futuristik Robotaksi Müjdesi

  CEO, Tesla için sırada ne olduğu hakkında konuşurken şunları söyledi:

  Oldukça fütüristik görünecek özel bir robotaksi olacak

  Tesla serisine katılacak ve kesinlikle taksi hizmeti için kullanılacak yeni bir elektrikli araçtan bahsediyor. Şirket, halihazırda yolda olan mevcut araçlarındaki mevcut donanımla kendi kendine sürüş kabiliyeti elde etmeye odaklandığından, bu, Tesla'nın mevcut kendi kendine sürüş planından bir sapma olacak. Şimdi ise, Musk, Tesla'nın özellikle kendi kendine sürüş için yeni bir araç inşa etmesinden bahsediyor.

  Bu, “Zoox” gibi diğer otonom sürüş şirketleri tarafından benimsenen bir model olmuştur. Araç asla bir insan tarafından sürülmeyeceği için tasarımda daha fazla özgürlük sağlıyor. Bu nedenle sürücü koltuğu ve kontroller gerekli olmuyor. Ayrıca Tesla'nın The Boring Company'nin tünellerinde çalışacak kendi kendini süren bir araç inşa etmesi hakkında daha önce görüşmeler yapıldı.

  Musk, Tesla'ya özel bu yeni robotaksi için bir zaman çizelgesi ise açıklamadı. Ancak otomobil üreticisi, Full Self-Driving (FSD) paketini satın alan on binlerce mal sahibine sözünü yerine getirene kadar büyük olasılıkla bir öncelik bu araçta olmayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 4 ay önce
   Tesla yine bildiğimiz gibi :)
  • mustaizm
   mustaizm 4 ay önce
   Yeni blog hayırlı olsun, güzel olmuş.

  İlgili İçerikler:

  Birbirinden Farklı Kişiye Özel Hediye Fikirleri

  Kişiye özel hediyeler tasarlayarak sevdiğiniz kişinin hafızasında daha kalıcı yer bırakmak için baskiyap.co ile hediye alımlarınızda farklılık yaratabilirsiniz.

  Logitech ve Tencent’ten İşbirliği! Yeni Nesil Bulut Tabanlı Oyun Cihazı Geliştiriliyor!

  Logitech G ve Tencent Gamesi işbirliğinde yeni nesil "bulut tabanlı" video oyun konsolu geliştiriliyor. İşte resmi olarak duyurulan ancak ne adı ne de özellikleri hakkında bilgi henüz paylaşılmayan oyun konsolu!

  Netflix, Temmuz ayında yayınlanacak olan Tüm yeni dizi ve filmleri açıkladı

  Netflix, Temmuz ayına bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını hareketli ve ekran başına bağlayacak bir ayın beklediğini söyleyen Netflix, peki Temmuz ayında Netflix’te bizi neler bekliyor?

  Gmail tasarımı değişiyor: Daha sade ve düzenli bir tasarım olacak

  Google, daha düzenli ve sade bir görüntü sağlamak için Gmail’in tasarımı baştan sona değiştiriyor. Yeni arayüzde, daha kullanışlı menü yapısının yanında, Gmail sohbetler, Spaces ve Meet bölümleri de ayrı halde yer alacak.

  Tesla, 'özel bir robotaksi' olarak fütüristtik görünümlü yeni bir elektrikli araç yapacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et