R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, 'özel bir robotaksi' olarak fütüristtik görünümlü yeni bir elektrikli araç yapacak

  Teslanın kurucusu Elon Musk bir röportajında "robotaksi" olarak adlandırılan fütüristik görünüme sahip yeni model elektrikli araçları üreteceklerini belirtti.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  09.04.2022 22:59 856 2 dk okuma süresi
  Tesla, 'özel bir robotaksi' olarak fütüristtik görünümlü yeni bir elektrikli araç yapacak
  Son Düzenleme:

  Tesla'nın düzenlediği “Cyber ​​Rodeo” etkinliğinde, gösterinin gerçek yıldızı “Gigafactory Texas” oldu. Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin kısa vadede, özellikle 2022'de üretim kapasitesini artırmak için operasyonları ölçeklendirmeyi hedeflediklerini ve bunun gerçekleşmesi içinde Giga Texas'ın kritik rol alacağını açıkça belirtti.

  Gelecek Yıl 3 Yeni Elektrikli Model

  Musk, gelecek yeni ürünler hakkında insanları heyecanlandıran açıklamalarda da kaçınmadı. Gelecek yıl üretime girecek “Cybertruck”, “Tesla Semi” ve “yeni Roadster” modellerinin 2023'ün dinamikleri olacağını söyledi.

  Futuristik Robotaksi Müjdesi

  CEO, Tesla için sırada ne olduğu hakkında konuşurken şunları söyledi:

  Oldukça fütüristik görünecek özel bir robotaksi olacak

  Tesla serisine katılacak ve kesinlikle taksi hizmeti için kullanılacak yeni bir elektrikli araçtan bahsediyor. Şirket, halihazırda yolda olan mevcut araçlarındaki mevcut donanımla kendi kendine sürüş kabiliyeti elde etmeye odaklandığından, bu, Tesla'nın mevcut kendi kendine sürüş planından bir sapma olacak. Şimdi ise, Musk, Tesla'nın özellikle kendi kendine sürüş için yeni bir araç inşa etmesinden bahsediyor.

  Bu, “Zoox” gibi diğer otonom sürüş şirketleri tarafından benimsenen bir model olmuştur. Araç asla bir insan tarafından sürülmeyeceği için tasarımda daha fazla özgürlük sağlıyor. Bu nedenle sürücü koltuğu ve kontroller gerekli olmuyor. Ayrıca Tesla'nın The Boring Company'nin tünellerinde çalışacak kendi kendini süren bir araç inşa etmesi hakkında daha önce görüşmeler yapıldı.

  Musk, Tesla'ya özel bu yeni robotaksi için bir zaman çizelgesi ise açıklamadı. Ancak otomobil üreticisi, Full Self-Driving (FSD) paketini satın alan on binlerce mal sahibine sözünü yerine getirene kadar büyük olasılıkla bir öncelik bu araçta olmayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 1 yıl önce
   Tesla yine bildiğimiz gibi :)
  • mustaizm
   mustaizm 1 yıl önce
   Yeni blog hayırlı olsun, güzel olmuş.

  İlgili İçerikler:

  Instagram'a Yepyeni Filtreler Geldi: Ancak Meta; Bu Bir Başlangıç Dedi!

  Instagram'daki güncelleme ile artık fotoğraflarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Meta, Instagram için yenilikçi filtreler getirdi!

  BHA 1264

  Microsoft, Windows 11 İçin Şimdiye Kadarki En Büyük Güncellemeyi Yayınladı: İşte Karşınızda Yepyeni Özellikler!

  Microsoft, şimdiye dek sunduğu en geniş kapsamlı Windows 11 güncellemesini tüm kullanıcılara açtı. Moment 4 isimli güncelleme, birçok yenilik ve değişiklik getiriyor.

  GTA 6, Görsellikte Devrim Yaratabilir: Oyun Dünyasına Yepyeni Bir Deneyim Geliyor!

  Yeni bilgilere göre GTA 6, grafiksel anlamda büyük bir ilerleme kaydedecek. Bu ilerlemenin, Red Dead Redemption 2'den daha etkileyici olması bekleniyor!

  Spotify’den Yeni Hamle: Beyaz Gürültü Yayıncılarına Tedbir Alınıyor!

  Spotify, uyuma veya odaklanma amacıyla dinlenen beyaz gürültü yayınlarıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Şirket bu yayınların büyük gelir elde etmesini kısıtlayacak!

  Tesla, 'özel bir robotaksi' olarak fütüristtik görünümlü yeni bir elektrikli araç yapacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et