R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TCL'in Devrim Niteliğindeki Araç İçi Ekran Teknolojisi Tanıtıldı!

  TCL'nin yeni dev ekranı, dokunmatik panel yapıya sahip olup aracın bir yanından başlayarak diğer yanına kadar uzanıyor. Bu ekranın üretim maliyetleri nispeten daha düşük seviyede.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  27.05.2023 17:21 1497 2 dk okuma süresi
  TCL'in Devrim Niteliğindeki Araç İçi Ekran Teknolojisi Tanıtıldı!
  Son Düzenleme:

  Günümüzde otomobil üreticileri ve ekran geliştiricileri, araç içi bilgi ve eğlence sistemlerini tamamen dijital hale getirecek yenilikçi ekran kavramları üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Bu teknolojik eğilimin zirvesinde TCL, geliştirdiği son teknolojiye sahip 47.5 inçlik araç içi ekranını piyasaya sürdü.

  TCL'den Ön Konsolu Tamamen Kaplayan 47.5 İnçlik Araç İçi Ekran

  Samsung'un tüm ön konsolu kaplayan OLED ekranının ardından, TCL de yeni araç içi ekran teknolojisini tanıttı. Geleceğin otomobillerinde yer alacak olan bu ekran, 47.5 inçlik boyutuyla ön konsolu tamamen kaplayacak ve 4200R'lik bir eğim sunacak.

  Yeni nesil otomobillerde genellikle birden fazla ekran, birleşerek konsolu oluşturur. Ancak, TCL bu standarttan ayrılarak tek parça bir ekran geliştirdi. 1.4 metre genişliğindeki bu dev ekran, aracın sürücü tarafından yolcu tarafına kadar uzanır.

  Hücre İçi Dokunmatik Teknolojiye Sahip Dev Ekran

  Bu dev ekranın tamamı, birden fazla dokunuşa destek veren hücre içi dokunmatik teknoloji ile donatılmıştır. Bu sayede hem sürücü hem de yolcu, panelin farklı bölümlerini aynı anda kullanabilirler. Mini-LED teknolojisini kullanan bu ekran, 3000 yerel aydınlatma bölgesine sahiptir. Dahası, ekran yerleşik olarak 8K çözünürlük sunar ve 1000000:1 kontrast oranına sahiptir.

  TCL, Tek Ekranlı Konsepti ile Üretim Maliyetlerini Azaltmayı Hedefliyor

  TCL'nin yeni ekranı, maliyetleri düşürme hedefi doğrultusunda geliştirilmiştir. Ancak, tek bir ekranın kullanılması durumunda, tüm konsolun bir çökme durumunda devre dışı kalma riski vardır. Bu, birden fazla ekranın birleştiği klasik konsol konseptinde pek görülmez.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Yeşil Çizgi Sorununa El Attı: Ücretsiz Ekran Değişim Programını Hindistan'da Başlattı!

  Samsung, bazı telefon modellerinde ortaya çıkan ve kullanıcıların yeşil veya pembe çizgiler görmelerine neden olan ekran sorunlarına yönelik bir çözüm sunuyor.

  Philips’ten Yeni AirFryer Modeli: Starfish 4 Series Plus Tanıtıldı!

  Philips'in yeni Airfryer modeli Starfish 4 Series Plus, 360 derece hava sirkülasyonu ve 6.2 litre hacimle sağlıklı pişirme sunuyor, fiyatı ise sadece 75 dolar.

  POCO F6 Pro İçin Geri Sayım Başladı!

  Xiaomi'nin yeni POCO F6 Pro modeli yakında çıkıyor. Akıllı telefon, güçlü pil, HyperOS ve heyecan verici teknik özelliklerle dolu bir şekilde geliyor.

  Netflix'in Yeni Yerli Dizisi "Kimler Geldi Kimler Geçti" Ekranlara Geliyor: İşte İlk Fragman!

  Netflix'in yeni Türk dizisi "Kimler Geldi Kimler Geçti" 9 Mayıs'ta yayınlanacak. Dizinin başrolünde ise Serenay Sarıkaya bulunuyor.

  TCL'in Devrim Niteliğindeki Araç İçi Ekran Teknolojisi Tanıtıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et