R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Geliyor! PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Özellikleri Belli Oldu!

  Dünyanın en çok tercih edilen oyun konsolu PlayStation serisinin en yeni versiyonu PlayStation 5’i kullananlar için sevindiren haber geldi. Sony Haziran sonuna kadar yeni PlayStation 5 Pro kontrolcüsünün lansmanını yapacak.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  16.06.2022 16:52 1572 2 dk okuma süresi
  Sony PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Geliyor! PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Özellikleri Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Sony, PlayStation 4 versiyonunun ardından yeni bir oyun konsolu çıkartmak için uzunca bir süre beklemişti. 2013’te piyasaya sürülen PlayStation 4’ün ardından PlayStation 5 2021’in Kasım ayında çıkmıştı. Sony’in 19 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sunduğu PlayStation 5, oyun tutkunları tarafından çok beğenilmişti. Şimdiyse Sony, yeni bir PlayStation 5 haberiyle oyun tutkunlarını heyecanlandırdı.

  İnternette dolaşan iddialara göre Sony, Haziran ayı sonuna kadar bir etkinlik düzenlemeyi hedefliyor. Yapılacak etkinlik kapsamında da Sony PlayStation 5 Pro kontrolcüsünün tanıtımını gerçekleştirecek. İddialara göre Sony, yeni kontrolcüsü PlayStation 5 Pro’nun profesyonel oyuncular için oyun deneyimini iyileştirecek, çok daha yüksek kontrol kabiliyeti sağlayan teknik özelliklere sahip olacak. 

  Hatta Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacak ve PlayStation 4 ile PlayStation 5 oyun konsollarına gelecek God of War Ragnarök oyunun tanıtımıyla yeni kontrolcüsünü de duyurulmasının planlandığı da iddia ediliyor. 

  İnternette dolaşan iddialara ilişkin olarak PlayStation 5 Pro kontrolcüsünün tasarımına dair bilgi verecek herhangi bir görsel ise yer almıyor. Ancak iddianın kaynakları yeni kontrolcüye ait olduğu belirtilen prototiplerin ellerinde bulunduğunu vurguluyor. İddialarına göre PlayStation 5 Pro oyun kontrolcüsünün tıpkı Microsoft Xbox Elite kontrolcüsü gibi “modüler” yapıda olacak. Bu açıdan benzerlik taşıyor olsa da tasarım yönünden yinede PlayStatin 5 standart oyun kontrolcüsüyle çok benzer yapıda olacağı belirtiliyor.

  PC Uyumluluğuna Sahip Olacak

   PlayStatin 5 Pro Kontrol

  Sony’in duyurmayı planladığı iddia edilen PlayStation 5 Pro kontrolcüsünün analog bölümleri ayrılarak, yerine farklı tuş takılabilmesi mümkün olacak. Ayrıca yeni kontrolcünün PC uyumluluğunun standart versiyona göre çok daha yüksek seviyede olacağı belirtiliyor.

  Sony’nin yeni çıkartacağı kontrolcünün adının “Sony PlayStation 5 Pro” olması, yeni bir oyun konsolu versiyonu geleceği beklentisini de oluşturdu. Ancak Sony’in kontrolcü için “Pro” şeklinde bir ibare kullanması yeni bir oyun konsolu geleceğine dair haber niteliği taşımıyor.

  Sony’in duyuracağı “modüler” PlayStation Pro 5 oyun kontrolcüsü ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.Net Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Sony PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Geliyor! PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Özellikleri Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et