R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Geliyor! PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Özellikleri Belli Oldu!

  Dünyanın en çok tercih edilen oyun konsolu PlayStation serisinin en yeni versiyonu PlayStation 5’i kullananlar için sevindiren haber geldi. Sony Haziran sonuna kadar yeni PlayStation 5 Pro kontrolcüsünün lansmanını yapacak.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 16.06.2022 16:52 1159 2 dk okuma süresi
  Sony PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Geliyor! PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Özellikleri Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Sony, PlayStation 4 versiyonunun ardından yeni bir oyun konsolu çıkartmak için uzunca bir süre beklemişti. 2013’te piyasaya sürülen PlayStation 4’ün ardından PlayStation 5 2021’in Kasım ayında çıkmıştı. Sony’in 19 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sunduğu PlayStation 5, oyun tutkunları tarafından çok beğenilmişti. Şimdiyse Sony, yeni bir PlayStation 5 haberiyle oyun tutkunlarını heyecanlandırdı.

  İnternette dolaşan iddialara göre Sony, Haziran ayı sonuna kadar bir etkinlik düzenlemeyi hedefliyor. Yapılacak etkinlik kapsamında da Sony PlayStation 5 Pro kontrolcüsünün tanıtımını gerçekleştirecek. İddialara göre Sony, yeni kontrolcüsü PlayStation 5 Pro’nun profesyonel oyuncular için oyun deneyimini iyileştirecek, çok daha yüksek kontrol kabiliyeti sağlayan teknik özelliklere sahip olacak. 

  Hatta Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanacak ve PlayStation 4 ile PlayStation 5 oyun konsollarına gelecek God of War Ragnarök oyunun tanıtımıyla yeni kontrolcüsünü de duyurulmasının planlandığı da iddia ediliyor. 

  İnternette dolaşan iddialara ilişkin olarak PlayStation 5 Pro kontrolcüsünün tasarımına dair bilgi verecek herhangi bir görsel ise yer almıyor. Ancak iddianın kaynakları yeni kontrolcüye ait olduğu belirtilen prototiplerin ellerinde bulunduğunu vurguluyor. İddialarına göre PlayStation 5 Pro oyun kontrolcüsünün tıpkı Microsoft Xbox Elite kontrolcüsü gibi “modüler” yapıda olacak. Bu açıdan benzerlik taşıyor olsa da tasarım yönünden yinede PlayStatin 5 standart oyun kontrolcüsüyle çok benzer yapıda olacağı belirtiliyor.

  PC Uyumluluğuna Sahip Olacak

   PlayStatin 5 Pro Kontrol

  Sony’in duyurmayı planladığı iddia edilen PlayStation 5 Pro kontrolcüsünün analog bölümleri ayrılarak, yerine farklı tuş takılabilmesi mümkün olacak. Ayrıca yeni kontrolcünün PC uyumluluğunun standart versiyona göre çok daha yüksek seviyede olacağı belirtiliyor.

  Sony’nin yeni çıkartacağı kontrolcünün adının “Sony PlayStation 5 Pro” olması, yeni bir oyun konsolu versiyonu geleceği beklentisini de oluşturdu. Ancak Sony’in kontrolcü için “Pro” şeklinde bir ibare kullanması yeni bir oyun konsolu geleceğine dair haber niteliği taşımıyor.

  Sony’in duyuracağı “modüler” PlayStation Pro 5 oyun kontrolcüsü ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.Net Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iOS 15.6.1 Güncellemesi Yayında! Sorunlar Giderildi!

  Apple iOS 15.6.1 güncellemesi ile birlikte pek çok önemli güvenlik sorunu giderildi. Apple'a göre, iOS 15 sürümü, güvenlik açıklarına karşı yeni güncellemeyi hemen yüklenmeli. İşte iOS 15.6.1 güncellemesiyle gelenler!

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Sony PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Geliyor! PlayStation 5 Pro Kontrolcüsü Özellikleri Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et