R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Snapdragon 8 Gen 2 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

  Uzun süredir heyecanla beklenen ve hakkında internette çok sayıda sızıntı ortaya çıkan Snapdragon 8 Gen 2 modeli için resmi açıklama geldi. İşte yeni modelin tanıtılacağı tarih!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.07.2022 13:59 1338 2 dk okuma süresi
  Snapdragon 8 Gen 2 Tanıtım Tarihi Belli Oldu
  Son Düzenleme:

  Mobil piyasasının hakimi Qualcomm’un piyasaya sunacağı bilinen Snapdragon 8 Gen 2 modeliyle ilgili son dönemde çok fazla sızıntı yaşanmıştı. Ancak belirtilen Snapdragon 8 Gen 2 özellikleri ve yanı sıra çıkış tarihiyle ilgili şimdiye kadar herhangi resmi bir doğrulama gelmemişti. Ancak yapılan resmi açıklamayla merakla beklenen yeni işlemci modelinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. Qualcomm tarafından gerçekleştirilecek “Snapdragon Summit” etkinliğinde yeni modelin tanıtımı yapılacak. İşte etkinliğin açıklanan resmi tarihi!

  Snapdragon Summit Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu

  Snapdragon işlemcileri üreten Qualcomm, devrim niteliğinde yeniliklerle geleceği belirtilen Snapdragon 8 Gen 2 modeline ilişkin heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Daha önceki modellerde olduğu gibi şirket tarafından yeni modelin tanıtımı “Snapdragon Summit” etkinliğinde gerçekleştirilecek. Resmi açıklamaya göre “Snapdragon Summit 2022” etkinliği 15 Kasım ile 17 Kasım tarihlerinde yapılacak.

  Snapdragon Summıt Etkinliği

  Snapdragon 8 Gen 2 Özellikleri

  Qualcomm’un yeni işlemci modeliyle ilgili çok fazla detayda ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre yeni işlemci “AV1(AOMedia Video 1)” video codec bileşeni desteğiyle gelecek. Söz konusu video kodlama formatı “Alliance” tarafından geliştirildi. Son derece yüksek performanslı ve açık kaynak olması nedeniyle yazılım ve teknoloji Google ile birlikte dijital yayın platformu Netflix gibi şirketler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

  Şirketin bir önceki işlemci versiyonu olan “Gen 1” modelinde 3 tane “performans çekirdeği” ve 4 tane “verimlilik çekirdeği” yer alıyor. Ayrıca yine iddialara göre işlemcinin yeni versiyonunda 4 çekirdekli olacak. İşlemcinin bir önceki neslinde olduğu gibi “4nm” teknolojisine sahip olacağı da belirtiliyor.

  Snapdragon 8 Gen 2 özellikleri

  ÇekirdekGrafik Arabirimi
  1 * ARM Cortex-X3Adreno 740
  2 * ARM Cortex-A720 
  2 * ARM Cortex-A710 
  3 * ARM Cortex-A510 

  Qualcomm tarafından geliştirilen her yeni işlemciyi ihtiva eden modeli anında geliştiren Xiaomi tarafından “Xiaomi 13” modelinin Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle geliştirildiği öne sürüldü.

  Snapdragon işlemcilerle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Deadpool 3 Filminin Vizyon Tarihi Sürpriz Bir Şekilde Açıklandı! 'Wolverine' Karakterinin Filmde Yer Alacağı Yine Seyircilerle Paylaşıldı!

  Deadpool 3 filminin vizyon tarihi açıklandı. Buna göre Deadpool 3 filmi, 6 Eylül 2024 tarihinde vizyona giriyor. Filmde ayrıca Wolverine karakteri yer alacak.

  Redmi Note 12 Serisi Hakkında Beklenen Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

  Xiaomi'nin yeni serisi olan Redmi Note 12 ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Buna göre firma, Redmi Note 12 çıkış tarihini öne aldı!

  Elif 1013

  Samsung S23 Serisi Şarj Gücüyle Beklentileri Karşılayamayacak!

  Samsun, 2023 yılında piyasaya süreceği Galaxy S23 seri için hazırlıklara başladı. Sızıntılara göre Samsung Galaxy S23 şarjı, kullanıcıları üzecek!

  Elif 1010

  AirPods Pro 2, Daha Üç Haftayı Dolduramadan Güncelleme Aldı!

  Apple, AirPods Pro 2 için ilk güncellemeyi yayınladı. Güncellemenin en büyük nedeninin, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri olduğu duyuruldu.

  Snapdragon 8 Gen 2 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et