R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung'un Devrim Niteliğindeki Yeni NAND Flaş Belleği: Kapasitede Çığır Açıyor!

  Samsung, yeni geliştirdiği ve veri yoğunluğu bakımından öne çıkan QLC NAND V9 flaş belleği piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu yeni ürün, 280 katmanlı yapısıyla dünyanın en yoğun NAND belleği unvanını almaya aday.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  30.01.2024 15:18 1124 2 dk okuma süresi
  Samsung'un Devrim Niteliğindeki Yeni NAND Flaş Belleği: Kapasitede Çığır Açıyor!
  Son Düzenleme:

  Samsung, veri depolama dünyasında yeni bir sayfa açıyor: 280 katmanlı QLC NAND yongası, veri yoğunluğu ve kapasite konusunda rekabeti geride bırakarak dünyanın en yoğun NAND flaş belleğini oluşturuyor.

  Samsung'un Yeni NAND Flaş Belleği ve Sektördeki Yeri

  Samsung, yakın zamanda sektördeki en yoğun NAND flaş belleği olarak tanımlanan yeni QLC 3D NAND V9 çözümünü tanıtmaya hazırlanıyor. 28,5 Gb/mm2 veri yoğunluğu sunan bu yeni bellek, rakibi YMTC'nin 232L QLC NAND flaşına göre yaklaşık %40 daha yoğun bir yapıya sahip. Bu gelişme, Samsung'un mevcut pazar lideri Micron'un 232 katmanlı TLC belleğini de geride bırakması anlamına geliyor.

  Yeni Belleğin Hız ve Performans Özellikleri

  Samsung'un V9 QLC NAND flaşı, 3,2 Gbps'ye varan aktarım hızları sunarak, mevcut QLC tabanlı ürünlerin 2,4 Gbps hızını aşmayı başarıyor. Geleneksel olarak daha yavaş kabul edilen QLC belleklerin bu yeni versiyonu, hız konusunda da önemli bir ilerleme kaydediyor. Yeni belleğin, QLC modunda doğrudan yazarken nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

  Samsung'un yeni QLC tabanlı belleği, depolama yoğunluğundaki %50'ye varan artışla gigabayt başına maliyeti düşürebilir. Bu, şirketin 8 TB'ın üzerinde kapasiteli SSD'ler sunmasına olanak tanıyabilir. Samsung'un 2022 raporuna göre, şirket özellikle QLC belleklerin geliştirilmesine odaklanmış durumda. QLC bellekler, gelecekte ana akım tüketici SSD'lerinin yanı sıra kurumsal SSD'lerde de kullanılabilecek potansiyele sahip.

  Samsung'un Yeni QLC NAND Belleği Ne Zaman Tanıtılacak?

  Samsung'un, sektörde yeni bir dönemi başlatacak olan 280 katmanlı QLC NAND belleğini yakın zamanda tanıtması bekleniyor.

  Yeni QLC NAND Belleğin Veri Yoğunluğu Ne Kadar?

  Bu yeni bellek, 28,5 Gb/mm2 veri yoğunluğuyla, mevcut en yoğun bellek olan YMTC'nin 232L QLC NAND flaşından %40 daha yoğun.

  Samsung'un Yeni Belleği Hız Konusunda Nasıl Bir Performans Sergiliyor?

  Samsung'un yeni V9 QLC NAND flaşı, maksimum 3,2 Gbps aktarım hızı sunarak, mevcut QLC tabanlı ürünlerin 2,4 Gbps hızını aşmayı başarıyor.

  Yeni NAND Bellek Piyasaya Ne Zaman Sürülecek ve Ne Gibi Değişiklikler Getirecek?

  Samsung'un yeni QLC tabanlı flaşı, yıl sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor ve tüketici SSD piyasasında önemli bir dönüşüm yaratabilir.

  Samsung'un Depolama Teknolojisindeki Odak Noktası Nedir?

  Samsung'un odak noktası, özellikle QLC belleklerin geliştirilmesi. Bu, şirketin TLC flash mimarilerinin depolama kapasitesi sınırlarına ulaşmasıyla birlikte, QLC bellekleri ana akım tüketici SSD'leri için geleceğin teknolojisi olarak görüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  Yeni Nesil Chromecast with Google TV Geliyor: Yeni Bir Çağ Başlıyor!

  Google'ın yeni nesil Chromecast with Google TV'si yakında geliyor. Cihaz, daha fazla depolama, gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunacak.

  Spotify, Sadece Sesli Kitaplar İçin Yeni Bir Abonelik Başlatıyor: İşte Detaylar!

  Spotify, sesli kitap aboneliğini hizmete sundu. Abonelik, kullanıcılara aylık 10 dolar karşılığında 15 saat sesli kitap dinleme imkanı sağlıyor.

  Samsung'un Devrim Niteliğindeki Yeni NAND Flaş Belleği: Kapasitede Çığır Açıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et