R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung 2022 Yılına Hızlı Başladı: Akıllı Telefon Satışlarında Rakiplerini Geride Bıraktı

  2022 yılının ilk çeyreğinde hazırlanan akıllı telefon satışları raporu dikkat çekti. Samsung hazırlanan rapora göre en büyük rakibi Apple'ı satışlarda geride bırakmayı başardı.

  Elif Elif 11.07.2022 12:35 1147 2 dk okuma süresi
  Samsung 2022 Yılına Hızlı Başladı: Akıllı Telefon Satışlarında Rakiplerini Geride Bıraktı
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon pazarı her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Hal böyle olunca akıllı telefon üreticileri arasında da rekabet artmaya devam ediyor. 2022 yılının ilk çeyreğinde yapılan raporlamalar sonucunda akıllı telefon pazarında Samsung’un etkisinin oldukça büyük olduğu tespit edildi. Yapılan satışlar nedeniyle 2022 yılının en iyi akıllı telefon üreticisi olarak belirlendi. 

  Akıllı telefon pazarında Samsung ile Apple arasında rekabet hız kesmeden devam ediyor. Ancak uzun yıllardır Samsung satışlar konusunda diğer teknoloji devi Apple’ı geçmeye devam ediyor. Şirketin küresel Pazar payının hazırlanan rapora göre yüzde 23.4 olduğu öğrenildi. Ancak ekonomik sıkıntılar, pandemi ve küresel çip sorunu nedeniyle sevkiyat konusunda birtakım düşüşler yaşandı. Bu düşüş oranı yüzde 1.2 olarak belirlendi. Samsung akıllı telefon satışlarında listenin başına yerleşmeyi başardı. 

  Apple ise hazırlanan raporda listenin ikinci sırasına yerleşti. Ocak ve Mart ayları arasında yapılan akıllı telefon satışının 56.5 milyon olduğu öğrenildi. Sevkiyatlarda gösterdiği başarıyla kazanç hanesine yüzde 2.2’lik bir ekleme yaptı. 

  Samsung Telefon Satışında Lider Konumda!

  2022 yılının ilk çeyrek döneminde akıllı telefon pazarında Samsung kurduğu hakimiyet ile dikkat çekti. Listenin ikinci sırasını Apple alırken, üçüncü sırasında ise hızla yükselen Xiaomi yer alıyor. Xiaomi’nin ilk çeyrekte gerçekleştirmiş olduğu sevkiyatın toplam 27.4 milyon olduğu belirlendi. Liste sırasıyla Oppo ve Vivo ile devam ediyor. 

  Akıllı Telefon Sevkiyatları Düşüşe Geçti

  Akıllı telefon pazarında hareketlilik hala devam ediyor olsa da, ilk çeyrekte yapılan değerlendirmelerde akıllı telefon sevkiyatlarında ciddi bir düşüş kaydedildi. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde akıllı telefon sevkiyatı 344.7 milyon olarak açıklanmıştı. 2022 yılının ilk çeyreğinde bu rakam 314.1 milyon olarak açıklandı. Bu durum ciddi bir düşüş olarak ifade ediliyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası!

  Samsung, Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası başlattı. Samsung kullanıcılara bu müjdeli haberi Unpacked 2022 adlı tanıtım etkinliğinde verdi.

  Samsung’tan Galaxy J7 Kullananlara Büyük Sürpriz!

  Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için beklenmeyen bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme çoğu kullanıcıya şimdiden geldi. İşte Galaxy J7 güncellemesi ve detayları!

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Samsung 2022 Yılına Hızlı Başladı: Akıllı Telefon Satışlarında Rakiplerini Geride Bıraktı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et