R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rakip Oyunları Alt Edecek Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Tanışın!

  Nvidia, Computex 2023 etkinliği sırasında tanıttığı yeni nesil ULMB (Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı) teknolojisini duyurdu. Yeni G-SYNC ULMB 2, özellikle espor için büyük bir öneme sahip.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  29.05.2023 14:28 1479 2 dk okuma süresi
  Rakip Oyunları Alt Edecek Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Tanışın!
  Son Düzenleme:

  Rekabetçi oyun dünyası ve espor hayranlarına müthiş haber! Nvidia'nın G-SYNC ULMB 2 teknolojisi duyuruldu. Bu teknoloji, özellikle aksiyon ve hızın ön plana çıktığı oyunlarda, görüntü kalitesini ve hareket netliğini üst düzeye taşıyacak. 

  Nvidia, 2015 yılında, rekabetçi oyunların görüntü kalitesini artırmak amacıyla Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı (ULMB) teknolojisini piyasaya sunmuştu. G-SYNC ULMB 2 ise bu özelliği bir adım öteye taşıyarak, hareketli sahnelerde oluşan bulanıklığı en aza indirip, netlik seviyesini koruyarak, Valorant ve CS:GO gibi rekabetçi FPS oyunlarındaki deneyimi üst seviyelere taşımayı hedefliyor.

  Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi Resmi Olarak Piyasada!

  G-SYNC ULMB 2, rekabetçi ve espor oyunlarına yeni bir boyut katmayı vaat ediyor. Bu teknoloji, 1000 Hz üzerinde etkili bir hareket netliği oranı sunarak, oyun deneyiminizi tamamen değiştirebilir. 

  ULMB 2 ile Nvidia, hareketli sahnelerde bulanıklığın oluştuğu durumlarda görüntü kalitesini iyileştirme, parlaklığı iki kata kadar artırma ve sıfır parazit sağlama konusunda umut verici. ULMB 2 teknolojisi, şu anda 1440p 360 Hz G-SYNC monitörler için bir cihaz yazılım güncellemesi aracılığıyla ücretsiz olarak kullanılabilir durumda.

  G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Monitor Tepki Sürelerine Yeni Bir Boyut

  2015 yılında, ULMB teknolojisinin ilk sürümü piyasaya sürüldüğünde, monitör tepki süreleri (bir pikselin renk geçişi için gereken süre) oldukça yavaştı. Bu durum, hareket netliğinin düşmesine ve görüntülerin bulanıklaşmasına yol açıyordu. Nvidia, bu sorunu çözmek için "backlight strobing" adı verilen bir teknik geliştirdi. 

  ULMB, arka ışığı %75 oranında devre dışı bırakarak, görüntü kalitesini artırmak için bu tekniği kullanıyordu. Ancak, tipik 300 nit bir panelde görüntüler daha net hale geliyordu, fakat parlaklık seviyesi düşüyordu.

  sunuyor. Bu özelliği şu anda Acer Predator XB273U F - 27” 1440p 360 Hz ve Asus ROG Swift 360Hz PG27AQN - 27” 1440p 360 Hz monitörlerde deneyimlemek mümkün. Yeni cihaz yazılımı ile güncellenmiş 1440p 360 Hz kapasiteli monitörlerde ULMB 2'yi etkinleştirmek için ise aşağıdaki adımları izlemek gerekiyor:

  Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi Nasıl Etkinleştirilir?

  1. Nvidia Kontrol Paneli'nde Nvidia G-SYNC Değişken Yenileme Hızı özelliğini devre dışı bırakın.
  2. Monitör ayarlarında G-SYNC ULMB 2'yi etkinleştirin.

  Bu adımlarla beraber, G-SYNC ULMB 2 teknolojisi ile oyun deneyiminizi yeni bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Kendinizi Valorant, CS:GO gibi oyunların dünyasında daha net görüntüler ve daha hızlı hareketler ile bulacaksınız. Bu sayede rekabetçi oyunlarınızda daha etkili ve başarılı olabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  Amazon Prime Gaming Ekim Ayı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu: 1.250 TL Değerinde Heyecan Dolu 6 Oyun Geliyor!

  Amazon Prime Gaming'in Ekim 2023 ücretsiz oyunları açıklandı. Prime Gaming kütüphanesi, bu ay toplam 1250 TL değerindeki 6 yeni oyunu kullanıcılara sunacak!

  Epic Games’in Bu Haftaki Ücretsiz Oyunları Belli Oldu: 914 TL Değerinde İki Oyun Hediye Edilecek!

  Epic Games, bu hafta Model Builder ve Soulstice oyunlarını ücretsiz sunuyor. 5 Ekim'e kadar bu fırsatı kaçırmayın ve Epic Games Store'u ziyaret edin!

  Rakip Oyunları Alt Edecek Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Tanışın!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et