R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Rakip Oyunları Alt Edecek Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Tanışın!

  Nvidia, Computex 2023 etkinliği sırasında tanıttığı yeni nesil ULMB (Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı) teknolojisini duyurdu. Yeni G-SYNC ULMB 2, özellikle espor için büyük bir öneme sahip.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  29.05.2023 14:28 1694 2 dk okuma süresi
  Rakip Oyunları Alt Edecek Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Tanışın!
  Son Düzenleme:

  Rekabetçi oyun dünyası ve espor hayranlarına müthiş haber! Nvidia'nın G-SYNC ULMB 2 teknolojisi duyuruldu. Bu teknoloji, özellikle aksiyon ve hızın ön plana çıktığı oyunlarda, görüntü kalitesini ve hareket netliğini üst düzeye taşıyacak. 

  Nvidia, 2015 yılında, rekabetçi oyunların görüntü kalitesini artırmak amacıyla Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı (ULMB) teknolojisini piyasaya sunmuştu. G-SYNC ULMB 2 ise bu özelliği bir adım öteye taşıyarak, hareketli sahnelerde oluşan bulanıklığı en aza indirip, netlik seviyesini koruyarak, Valorant ve CS:GO gibi rekabetçi FPS oyunlarındaki deneyimi üst seviyelere taşımayı hedefliyor.

  Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi Resmi Olarak Piyasada!

  G-SYNC ULMB 2, rekabetçi ve espor oyunlarına yeni bir boyut katmayı vaat ediyor. Bu teknoloji, 1000 Hz üzerinde etkili bir hareket netliği oranı sunarak, oyun deneyiminizi tamamen değiştirebilir. 

  ULMB 2 ile Nvidia, hareketli sahnelerde bulanıklığın oluştuğu durumlarda görüntü kalitesini iyileştirme, parlaklığı iki kata kadar artırma ve sıfır parazit sağlama konusunda umut verici. ULMB 2 teknolojisi, şu anda 1440p 360 Hz G-SYNC monitörler için bir cihaz yazılım güncellemesi aracılığıyla ücretsiz olarak kullanılabilir durumda.

  G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Monitor Tepki Sürelerine Yeni Bir Boyut

  2015 yılında, ULMB teknolojisinin ilk sürümü piyasaya sürüldüğünde, monitör tepki süreleri (bir pikselin renk geçişi için gereken süre) oldukça yavaştı. Bu durum, hareket netliğinin düşmesine ve görüntülerin bulanıklaşmasına yol açıyordu. Nvidia, bu sorunu çözmek için "backlight strobing" adı verilen bir teknik geliştirdi. 

  ULMB, arka ışığı %75 oranında devre dışı bırakarak, görüntü kalitesini artırmak için bu tekniği kullanıyordu. Ancak, tipik 300 nit bir panelde görüntüler daha net hale geliyordu, fakat parlaklık seviyesi düşüyordu.

  sunuyor. Bu özelliği şu anda Acer Predator XB273U F - 27” 1440p 360 Hz ve Asus ROG Swift 360Hz PG27AQN - 27” 1440p 360 Hz monitörlerde deneyimlemek mümkün. Yeni cihaz yazılımı ile güncellenmiş 1440p 360 Hz kapasiteli monitörlerde ULMB 2'yi etkinleştirmek için ise aşağıdaki adımları izlemek gerekiyor:

  Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi Nasıl Etkinleştirilir?

  1. Nvidia Kontrol Paneli'nde Nvidia G-SYNC Değişken Yenileme Hızı özelliğini devre dışı bırakın.
  2. Monitör ayarlarında G-SYNC ULMB 2'yi etkinleştirin.

  Bu adımlarla beraber, G-SYNC ULMB 2 teknolojisi ile oyun deneyiminizi yeni bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Kendinizi Valorant, CS:GO gibi oyunların dünyasında daha net görüntüler ve daha hızlı hareketler ile bulacaksınız. Bu sayede rekabetçi oyunlarınızda daha etkili ve başarılı olabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S24 FE Geliyor: Teknoloji Tutkunlarını Heyecanlandıran Yeni Üye!

  Samsung Galaxy S24 FE, yenilikçi özellikleri ve güçlü performansıyla yakında teknolojiseverlerle buluşuyor.

  Nintendo Switch 2 Geliyor: Yeni Nesil Konsol Piyasayı Nasıl Değiştirecek?

  2025'te çıkacak Nintendo Switch 2, üstün performansı ve rekabetçi fiyatıyla oyun dünyasını yeniden şekillendiriyor.

  Epic Games Hacklendi: 200 GB Veri Çalındı!

  Epic Games, Mogilevich hacker grubunun saldırısına uğradı; 189 GB hassas veri çalındı ve darkweb'de satışa sunuldu.

  Oppo, Yapay Zekalı Air Glass 3'ü Duyurdu: Görünüşüyle Normal, Teknolojisiyle Olağanüstü!

  Oppo'nun Air Glass 3'ü, günlük yaşamda kullanım kolaylığı sunan, sesli asistanı ve yapay zekası ile dikkat çeken akıllı gözlükler arasında yer alıyor.

  Rakip Oyunları Alt Edecek Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Tanışın!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et