R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Bekleyenlere Güzel Haber: Geri Sayım Başladı!

  Qualcomm uzun zamandır beklenen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi için geri sayımı başlattı. Yeni yonga setinin çıkış tarihi ve teknik özellikleri sızdırıldı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  13.06.2022 16:47 1552 2 dk okuma süresi
  Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Bekleyenlere Güzel Haber: Geri Sayım Başladı!
  Son Düzenleme:

  Mobil sektörü için son yıllarda ciddi bir işlemci rekabeti yaşanıyor. Bu süreçte şirketler kendi işlemcilerini piyasaya sürmek ve kullanıcılara sunak için büyük bir yarış içindeler. Mobil işlemci denildiği zaman bazı firmalar bir adım daha ön plana çıkmayı başarıyorlar.

  Qualcomm ve MediaTek işlemci konusunda kullanıcıların gönlünü fethetmeye devam ediyor. Yeni üretimleri ile sektörde daha fazla isimlerini duyurmak için plan yaptıkları ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay yapılan bir tanıtım sonrasında Snapdragon 8+ Gen 1 tanıtımı yapılmıştı.  Bu tanıtım kısa sürede teknoloji severler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Ardından yeni işlemcinin tanıtımının gerçekleştirilmesi beklenmeye başladı. 

  Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 için Geri Sayım Başladı!

  Geçtiğimiz yıl Snapdragon 8 Gen 1 tanıtımı büyük ses getirmişti. Ancak yeni yılda üzerinde yapılan bazı güncellemeler sonrasında 8+ Gen 1 güncellemesi ile üzerinde birtakım değişiklikler yapılmış ve tanıtımı yapılmıştı. 

  Qualcomm teknoloji severleri sevindirecek yeni bir adım attı ve son zamanlarda bir yonga seti üzerinde daha çalıştığını duyurdu. Arayı açmadan atılan bu adım sonrasında yonga setinin isminin de Snapdragon 8 Gen 2 olacağı öğrenildi. 

  Şirkete yakın kaynaklar tarafından gelen son bilgilere göre Snapdragon 8 Gen 2 için geliştirme çalışmalarının aktif olarak devam ettiği öğrenildi. Gelen iddialara göre 2022 yılı bitmeden, yıl sonuna doğru tanıtımın yapılması bekleniyor. Bu açıklamalara göre Aralık ayında şirketin son bombasını patlatması bekleniyor. 

  Snapdragon 8 Gen 2 Teknik Özellikleri

  Teknoloji kulislerinde dolaşan bazı iddialara göre işlemcinin bu sefer farklı bir çekirdek dizilimine sahip olması bekleniyor. Daha önce klasik çekirdek dizilimleri yonga setleri için 1+3+4 çekirdek olarak belirlenmişti. Ancak yeni işlemcinin detaylarına bakıldığı zaman çekirdek diziliminin 1+2+2+3 düzenine sahip olması bekleniyor. Üretim sürecinde ise 4 nm kullanılacağı öğrenildi. 

  Kullanılacak çekirdek türleri de gelen sızıntılar sonucunda ortaya çıkmış oldu. Çekirdek türlerinin Cortex-X3, Cortex-A720, Cortex-A710 ve aynı zamanda Cortex-A510 ile birlikte gelmesi bekleniyor. Yeni yonga setinin kullanım alanları da şimdiden merak ediliyor. Gelen ilk bilgilere göre Xiaomi 13 modelinin yeni yonga setini kullanacağı ortaya çıktı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Nvidia’dan Dev Hamle: 18.4 Exaflops Gücünde Yeni Süper Bilgisayarını Tanıttı!

  Nvidia'nın yeni Eos süper bilgisayarı, 18,4 exaflops gücünde yapay zeka uygulamalarını hızlandırarak teknolojiye yeni bir soluk getiriyor.

  Samsung Galaxy S24 Serisinin Ekran ve Kamera Sorunlarına Çözüm Getiren Güncelleme Yayınlandı!

  Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, ekran ve kamera sorunlarını çözüyor; kullanıcı deneyimi artıyor.

  Xiaomi Watch 2 Geliyor: Detayları Ortaya Çıktı!

  Xiaomi'nin yeni akıllı saati Watch 2, üstün özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. AMOLED ekran, 65 saat pil ömrü ve daha fazlasını sunuyor.

  Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Bekleyenlere Güzel Haber: Geri Sayım Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et