R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!

  PlayStation için yeni dönem başlıyor. Twitter üzerinden kullanıcılara birebir destek veren şirket, destek sürecini sonlandırdığını açıkladı. İşte kararın nedeni...

  Elif Elif 23.07.2022 11:52 1109 2 dk okuma süresi
  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!
  Son Düzenleme:

  Firmalar için tüketicilerle doğrudan iletişime geçmek, müşteri memnuniyetini sağlamak ve gerektiğinde destek vermek için son derece önemli. Destek sağlamak için firmaların bu süreçte sosyal medyayı kullandıkları biliniyor. Firmalar müşteri desteği için Instagram, Facebook ve Twitter gibi kanalları kullanıyorlar. 

  PlayStation yeni bir dönem başlatacağını açıkladı. Şirket bu süreçte “Twitter” üzerinden verdiği desteği sonlandıracağını belirtti. Kullanıcılar yeni dönemde Twitter desteği alamayacaklar. 

  PlayStation Sitesi Üzerinden Destek Vereceğini Açıkladı

  Twitter desteğinin sona ermesi ile birlikte artık “PlayStation kendi internet sitesi” üzerinden destek vermeye devam edecek. Öncelikli olarak firmada “sıkça sorulan sorular” kısmından makalelerle destek olunacak. Makalelerin yeterli olmadığı konularda da site üzerinden iletişim kurularak destek sağlanabilecek. 

  Sony Kararının Nedenini Açıklamadı!

  Sony tarafından verilen kararın nedeni henüz bilinmiyor. Şirket “PlayStation 4” ve “PlayStation 5” ile birlikte yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip. Firmanın bu yoğunluk arasında sosyal medyada da büyük bir trafik ile karşılaşmış olması nedeniyle sürece yetişemediği iddia edildi. 

  Yaşanan yığılma nedeniyle sorunların site üzerinden çözülmesi şirket tarafından daha kontrollü bir hareket olarak görülüyor. 

  Oyun severlerden ise yaşanan değişikliğe istinaden sosyal medyadan çok fazla eleştiri geldi. Twitter’ı sık sık kullanan oyun severler, herhangi bir problemleri olduğu zaman sosyal medya platformundan şirkete kolaylıkla ulaşabiliyorlardı. Kullanıcılar yeni dönemde destek biriminin yeterli olduğunu düşünmüyorlar.

  Sony destek anlayışını biraz daha değiştirdi ve birebir iletişime geçmeden önce sitedeki içeriklerden faydalanılmasını istiyor. Artık “Şifre sıfırlama” ya da “ödeme sistemi” hakkında ortaya çıkan bazı sorunlar, otomatik olarak tamamlanacak.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 938

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Twitter Yanıt İstemleri (Reply Prompts) özelliği Türkiye'de!

  Twitter, kaba ve agresif dil içeren kullanan üyelerini uyaracağı yeni özelliği yanıt istemlerini Türkiye’de de kullanıma açtı.

  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et