R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!

  PlayStation için yeni dönem başlıyor. Twitter üzerinden kullanıcılara birebir destek veren şirket, destek sürecini sonlandırdığını açıkladı. İşte kararın nedeni...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  23.07.2022 11:52 1374 2 dk okuma süresi
  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!
  Son Düzenleme:

  Firmalar için tüketicilerle doğrudan iletişime geçmek, müşteri memnuniyetini sağlamak ve gerektiğinde destek vermek için son derece önemli. Destek sağlamak için firmaların bu süreçte sosyal medyayı kullandıkları biliniyor. Firmalar müşteri desteği için Instagram, Facebook ve Twitter gibi kanalları kullanıyorlar. 

  PlayStation yeni bir dönem başlatacağını açıkladı. Şirket bu süreçte “Twitter” üzerinden verdiği desteği sonlandıracağını belirtti. Kullanıcılar yeni dönemde Twitter desteği alamayacaklar. 

  PlayStation Sitesi Üzerinden Destek Vereceğini Açıkladı

  Twitter desteğinin sona ermesi ile birlikte artık “PlayStation kendi internet sitesi” üzerinden destek vermeye devam edecek. Öncelikli olarak firmada “sıkça sorulan sorular” kısmından makalelerle destek olunacak. Makalelerin yeterli olmadığı konularda da site üzerinden iletişim kurularak destek sağlanabilecek. 

  Sony Kararının Nedenini Açıklamadı!

  Sony tarafından verilen kararın nedeni henüz bilinmiyor. Şirket “PlayStation 4” ve “PlayStation 5” ile birlikte yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip. Firmanın bu yoğunluk arasında sosyal medyada da büyük bir trafik ile karşılaşmış olması nedeniyle sürece yetişemediği iddia edildi. 

  Yaşanan yığılma nedeniyle sorunların site üzerinden çözülmesi şirket tarafından daha kontrollü bir hareket olarak görülüyor. 

  Oyun severlerden ise yaşanan değişikliğe istinaden sosyal medyadan çok fazla eleştiri geldi. Twitter’ı sık sık kullanan oyun severler, herhangi bir problemleri olduğu zaman sosyal medya platformundan şirkete kolaylıkla ulaşabiliyorlardı. Kullanıcılar yeni dönemde destek biriminin yeterli olduğunu düşünmüyorlar.

  Sony destek anlayışını biraz daha değiştirdi ve birebir iletişime geçmeden önce sitedeki içeriklerden faydalanılmasını istiyor. Artık “Şifre sıfırlama” ya da “ödeme sistemi” hakkında ortaya çıkan bazı sorunlar, otomatik olarak tamamlanacak.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et