R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!

  PlayStation için yeni dönem başlıyor. Twitter üzerinden kullanıcılara birebir destek veren şirket, destek sürecini sonlandırdığını açıkladı. İşte kararın nedeni...

  Ecem Ecem 23.07.2022 11:52 1161 2 dk okuma süresi
  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!
  Son Düzenleme:

  Firmalar için tüketicilerle doğrudan iletişime geçmek, müşteri memnuniyetini sağlamak ve gerektiğinde destek vermek için son derece önemli. Destek sağlamak için firmaların bu süreçte sosyal medyayı kullandıkları biliniyor. Firmalar müşteri desteği için Instagram, Facebook ve Twitter gibi kanalları kullanıyorlar. 

  PlayStation yeni bir dönem başlatacağını açıkladı. Şirket bu süreçte “Twitter” üzerinden verdiği desteği sonlandıracağını belirtti. Kullanıcılar yeni dönemde Twitter desteği alamayacaklar. 

  PlayStation Sitesi Üzerinden Destek Vereceğini Açıkladı

  Twitter desteğinin sona ermesi ile birlikte artık “PlayStation kendi internet sitesi” üzerinden destek vermeye devam edecek. Öncelikli olarak firmada “sıkça sorulan sorular” kısmından makalelerle destek olunacak. Makalelerin yeterli olmadığı konularda da site üzerinden iletişim kurularak destek sağlanabilecek. 

  Sony Kararının Nedenini Açıklamadı!

  Sony tarafından verilen kararın nedeni henüz bilinmiyor. Şirket “PlayStation 4” ve “PlayStation 5” ile birlikte yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip. Firmanın bu yoğunluk arasında sosyal medyada da büyük bir trafik ile karşılaşmış olması nedeniyle sürece yetişemediği iddia edildi. 

  Yaşanan yığılma nedeniyle sorunların site üzerinden çözülmesi şirket tarafından daha kontrollü bir hareket olarak görülüyor. 

  Oyun severlerden ise yaşanan değişikliğe istinaden sosyal medyadan çok fazla eleştiri geldi. Twitter’ı sık sık kullanan oyun severler, herhangi bir problemleri olduğu zaman sosyal medya platformundan şirkete kolaylıkla ulaşabiliyorlardı. Kullanıcılar yeni dönemde destek biriminin yeterli olduğunu düşünmüyorlar.

  Sony destek anlayışını biraz daha değiştirdi ve birebir iletişime geçmeden önce sitedeki içeriklerden faydalanılmasını istiyor. Artık “Şifre sıfırlama” ya da “ödeme sistemi” hakkında ortaya çıkan bazı sorunlar, otomatik olarak tamamlanacak.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor

  Twitter, yakın dönemde renkli rozet sistemine geçiyor. Elon Musk'ın yaptığı açıklamaya göre uygulamada artık mavi, gri ve altın renkte rozetler bulunacak.

  Xbox 360 Kontrolcüsü Duyuruldu, Üstelik Yeni Nesil Destekliyor!

  Otoritelere göre en iyi kontrolcü olduğu düşünülen Xbox 360 kontrolcüsü, yeniden piyasaya çıkıyor. USB-C bağlantısı ile gelecek olan cihaz, Microsoft lisansını da sahip olacak!

  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et