R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!

  PlayStation için yeni dönem başlıyor. Twitter üzerinden kullanıcılara birebir destek veren şirket, destek sürecini sonlandırdığını açıkladı. İşte kararın nedeni...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  23.07.2022 11:52 1398 2 dk okuma süresi
  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!
  Son Düzenleme:

  Firmalar için tüketicilerle doğrudan iletişime geçmek, müşteri memnuniyetini sağlamak ve gerektiğinde destek vermek için son derece önemli. Destek sağlamak için firmaların bu süreçte sosyal medyayı kullandıkları biliniyor. Firmalar müşteri desteği için Instagram, Facebook ve Twitter gibi kanalları kullanıyorlar. 

  PlayStation yeni bir dönem başlatacağını açıkladı. Şirket bu süreçte “Twitter” üzerinden verdiği desteği sonlandıracağını belirtti. Kullanıcılar yeni dönemde Twitter desteği alamayacaklar. 

  PlayStation Sitesi Üzerinden Destek Vereceğini Açıkladı

  Twitter desteğinin sona ermesi ile birlikte artık “PlayStation kendi internet sitesi” üzerinden destek vermeye devam edecek. Öncelikli olarak firmada “sıkça sorulan sorular” kısmından makalelerle destek olunacak. Makalelerin yeterli olmadığı konularda da site üzerinden iletişim kurularak destek sağlanabilecek. 

  Sony Kararının Nedenini Açıklamadı!

  Sony tarafından verilen kararın nedeni henüz bilinmiyor. Şirket “PlayStation 4” ve “PlayStation 5” ile birlikte yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip. Firmanın bu yoğunluk arasında sosyal medyada da büyük bir trafik ile karşılaşmış olması nedeniyle sürece yetişemediği iddia edildi. 

  Yaşanan yığılma nedeniyle sorunların site üzerinden çözülmesi şirket tarafından daha kontrollü bir hareket olarak görülüyor. 

  Oyun severlerden ise yaşanan değişikliğe istinaden sosyal medyadan çok fazla eleştiri geldi. Twitter’ı sık sık kullanan oyun severler, herhangi bir problemleri olduğu zaman sosyal medya platformundan şirkete kolaylıkla ulaşabiliyorlardı. Kullanıcılar yeni dönemde destek biriminin yeterli olduğunu düşünmüyorlar.

  Sony destek anlayışını biraz daha değiştirdi ve birebir iletişime geçmeden önce sitedeki içeriklerden faydalanılmasını istiyor. Artık “Şifre sıfırlama” ya da “ödeme sistemi” hakkında ortaya çıkan bazı sorunlar, otomatik olarak tamamlanacak.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  VPN ile Ucuz YouTube Premium Alma Dönemi Bitiyor: İşte Detaylar!

  YouTube, VPN kullanarak ucuz abonelik alan kullanıcıların hesaplarını iptal etmeye başladı. İşte yeni dönemin detayları ve kullanıcı tavsiyeleri!

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  PlayStation için Bir Devir Kapanıyor: Twitter Destek Dönemi Sona Eriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et