R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix'ten Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor: 300 Kişi Daha İşsiz Kaldı!

  Dizi ve film izleme platformu Netflix son zamanlarda maddi olarak kötü günler yaşamaya devam ediyor. Bu süreçte Netflix'ten işten çıkarmalarla ilgili yeniden kötü bir haber geldi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  26.06.2022 22:26 1322 2 dk okuma süresi
  Netflix'ten Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor: 300 Kişi Daha İşsiz Kaldı!
  Son Düzenleme:

  Netflix hızlı başladığı kariyerinde son dönemlerde oldukça zor zamanlarda yaşamaya devam ediyor. Özellikle son günlerde yeni platformların tanıtılması, abonelik ücretlerine zam yapılması gibi çeşitli nedenlerden dolayı finansal krizlerin ortaya çıktığı öğrenildi. Finansal krizlerin çözülmesi ve biraz olsun maddi rahatlama yaşanması için dev şirketin ilk başvurduğu yöntemin işten çıkarmalar olduğu öğrenildi. 

  Netflix son zamanlarda yaşanan kötü günler sonrasında ilk kez abone kaybetmeye başladı. üstelik kayıplar hızla devam ediyor. Şirketin bazı film ve dizi projelerini de maddi sıkıntılar nedeniyle iptal ettiği belirlendi.

  Netflix’te İşten Çıkarmalar Devam Ediyor

  Finansal sorunların rahatlatılması için birtakım kararlar alındı. Bu kararlar kısa süre içerisinde çalışanları olumsuz etkilemeye başladı. Mayıs ayında finansal sorunlar nedeniyle 150 kişilik bir ekip işten çıkarılmıştır. Bu sürecin üzerinden henüz çok kısa bir zaman geçmişken yeni bir gelişme daha meydana geldi. 

  300 Kişi Daha İşten Çıkarıldı

  Dünya çapında hizmet vermeye devam eden Netflix bu süreçte yeni bir işten çıkarmaya daha gideceğini açıkladı. Platform farklı ülkelerden toplam 300 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. İşten çıkarma yapılacak olan ekibin tamamının farklı kategorilerde çalışma yaptığı öğrenildi. Özellikle işten çıkarmaların en yoğun yapılacağı ülke de ABD olarak ifade edildi. Yaşanan işten çıkarma prosedürüne karşılık olarak bu durumun gelir büyümesinde meydana gelen yavaşlamadan kaynaklandığı öğrenildi. 

  Platformun hala maddi sorunları devam ediyor. Abone kaybının hızla yaşanmaya devam ettiği öğrenildi. Bunun üzerine şirketin bir sonraki hamlesinin ne olacağı da merak konusu oldu. Şirketin CEO’su tarafından çalışanlara konu hakkında detaylı bir mail gönderildi. Bu mail ile birlikte çalışanların endişelerinin farkında olduklarını, bundan sonraki dönemde daha normal bir çalışma sürecine girmek adına çalışmaların devam ettiğine vurgu yapıldı. Türkiye’den çalışanların işten çıkarılma sürecine dahil edilip edilmeyecekleri ise henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde Disney Plus tanıtımının yapılmasının ardından Netflix abonelerinin büyük bir kısmını yeni platforma kaydırmış oldu. Özellikle sessiz sedasız yapılan abonelik ücretlerine zam sonrasında pek çok abonenin konu hakkında tepkilerini dile getirmek için aboneliklerini iptal ettirdikleri belirlendi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  Meta, AI Gönderileri Etiketleme Özelliğini Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Meta, yapay zeka üretimi içerikleri etiketleyerek şeffaflık sağlamayı amaçlıyor. Instagram, Facebook ve Threads'te yeni dönem başlıyor.

  Netflix'ten Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor: 300 Kişi Daha İşsiz Kaldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et