R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Harekete Geçti: Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu!

  Netflix yeni dönemde hedeflerini büyüterek harekete geçti. Oyun sektörüne adım atacak olan şirket kendi oyun stüdyosunu kurduğunu duyurdu. Detaylar haberimizde!

  Ecem Ecem 27.09.2022 23:05 1128 2 dk okuma süresi
  Netflix Harekete Geçti: Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu!
  Son Düzenleme:

  Netflix, son dönemlerde oyun sektörü hakkında önemli adımlar atmaya başladı. Bu ciddiyetini kanıtlamak için yaptığı son duyuruda oyun sektöründeki başarısını kanıtlamak için yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu açıkladı. Oyun stüdyosu Finlandiya’da kuruldu. 

  Netflix oyunlarını yeni stüdyosunda hazırlayacak!

  Yeni stüdyonun asıl amacı, şirketin yeni oyunlar geliştirmek amacıyla atacağı adımları içeriyor. Yeni oyunlarla birlikte Next Games, Night School Studio ve Boss Fight Entertainment gibi etkinliklere katılacağı öğrenildi. Özellikle Netflix, bu süreçte ciddiyetini göstermek için bir stüdyo almak yerine kendi stüdyosunu tamamen sıfırdan kurmayı tercih etti. 

  Netflix’in oyun sektörü hakkındaki hedefleri de oldukça büyük. Son 10 yıllık süreçte büyük şirketlerden olan Electronic Arts ve Zynga ile çalışan Marko Lastikka’nın stüdyo direktörlüğünü yapacağı öğrenildi. Şirketin yönetici deneyimi de oyun sektöründe atılan adımları yakından ilgilendirecek. Netflix, oyun sektöründe başarısını kanıtlamak ve yeni bir marka yaratabilmek için harekete geçti. 

  Netflix oyun sektöründeki başarısını kanıtlayacak!

  Netflix tarafından son günlerde yeni oyun duyuruları yapılmıştı. Bunun hemen ardından kendi oyun stüdyosunu da kuracak olması sektördeki iddiasını ve ciddiyetini ortaya koyuyor. Birçok şirket, ekonomik belirsizlikler nedeniyle temel olarak görülmeyen harcamaları tamamen çıkarmayı planlıyor. Netflix ise tam tersi olarak oyun sektöründeki yatırımlarını artırarak devam ettiriyor. Oyun sektörü şirket için temel olmayan kategori sıfatından çıkmış durumda. 

  Netflix, gelecek dönemde stüdyoda oyun sektörü için hangi adımları atacağı konusunda sabırsızlıkla bekleniyor. Şirketin ilk hedefi mobil oyunlar oldu. Ancak birkaç yıl içerisinde büyük oyunlar için de harekete geçilebileceği düşünülüyor. Netflix, video üzerine bir temel kurmuş olmasından dolayı ilerleyen dönemlerde Google Stadia, Amazon Luna ve NVIDIA GeForce Now için rakip olarak görülmeye başladı.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games Yılbaşında 25 Oyunu Ücretsiz Verecek!

  Epic Games, bu yılbaşında 25 oyunu ücretsiz verecek. Oyun tutkunları bu yılbaşında 25 farklı oyunu ücretsiz kalıcı olarak alabilecek. İşte Epic Games yılbaşı kampanyasının detayları!

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Epic Games’te Bu Hafta 2 Oyun Ücretsiz

  Epic Games'in 24 Kasım'a kadar ücretsiz yaptığı oyunlar belli oldu. Oyun tutkunları, kalıcı olarak Epic Games Kütüphanesi'ne bu hafta toplam değeri 98 TL olan oyunları ekleyebilecek. Ayrıca bu hafta 1 tanede oyun eklentisi ücretsiz oldu. İşte o oyunlar!

  Epic Games’te Haftanın Ücretsiz Oyunları Açıklandı!

  Epic Games, geleneksel haftada 2 ücretsiz oyunu kapsamında yeni ücretsiz oyunları açıkladı. İşte 17 Kasım'a kadar ücretsiz olarak Epic Games Kütüphanesine eklenebilen haftanın ücretsiz oyunları!

  Netflix Harekete Geçti: Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et