R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Önceki Windows Sürümlerinden Kurtulamıyor! Windows 11 Hala Kullanılmıyor!

  Microsoft’un Windows işletim sistemi sürümlerinde eskiye takılı kalma alışkanlığı kullanıcılarda halen devam ediliyor. Windows 11 sürümünde kullanım grafikleri istenen seviyede değil.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  07.05.2022 11:58 1652 2 dk okuma süresi
  Microsoft Önceki Windows Sürümlerinden Kurtulamıyor! Windows 11 Hala Kullanılmıyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows 10’un ardından yeni bir sürüm çıkartmayacağını ve bunun üzerinden geliştirmeye devam edeceğini söylemiş olsa da 2021’in Eylül ayında Windows 11’i piyasaya sürmüştü. Microsoft’un Windows 11 ile ilgili sıkıntılar daha başlangıçtan ortaya çıkmış olsa da halen geride bırakılabilmiş değil. Aylık işletim sistemi güvenlik güncellemesi yayınlayan Microsoft, Nisan ayındaki güncellemeyle birlikte Edge ve Chrome gibi popüler web tarayıcılarında “0xc0000022” şeklinde bir hata almaya başlamıştı.

  Windows 11’e geçiş çok yavaş

  AdDuplex, her ay Windows işletim sistemine ilişkin olarak güncel verileri içeren raporları kullanıcılara sunuyor. AdDuplex’ in son açıkladığı rapor ise Windows 11’e ait olan 2022 Nisan ayı verilerini içeriyor. Henüz piyasaya çıkışı 1 yılı bile doldurmayan Windows 11 için işler iyi gitmiyor. Hatta Windows kullanıcılarının başlangıçtaki Windows 11’e geçiş hızları hepten azaldı ve hatta geriye dönüşler yaşandı. Bu durum Windows sürümlerinin Nisan ayı raporlarında kullanıcı sayısı yönünden Windows 10’un, yeniden Windows 11’in önüne geçmesine neden oldu.

  AdDuplex’in yayınladığı rapora göre 2022’nin Nisan ayı içerisinde Microsoft Windows’un en fazla kullanılan sürümü “Windows 10 N21U(21H2)” sürümü oldu. Bir önceki ay raporunda da tepede bulunan bu sürüm, tüm Microsoft sürümleri arasında %6.5 gibi artış yaşayarak tam %35 seviyesine kadar çıkmayı başardı.

  Nisan ayının en çok kullanıcısı olan Windows sürümünün ise %25.4 ile “Windows 10 M21U(21H2)” olduğu görülüyor. Windows 11 ise ancak kendisine üçüncü sırada yer buluyor ve %19.7 gibi bir kullanım yüzdesine sahiptir. Grafikte görüldüğü gibi Windows 11’in “insiders” sürümünün %0.7 oranıyla %20.4’lük bir kullanım oranı bulunuyor. Windows 10 ise geri kalan %79.6 gibi devasa payı doldurmaya devam ediyor.

  Microsoft Önceki Windows Sürümlerinden Kurtulamıyor! Windows 11 Hala Kullanılmıyor!

  AdDuplex tarafından yayınlanan rapordaki veriler “AdDuplex SDK V.2 ve üstü” versiyonları kullanan Windows Store uygulamasından alınmıştır.

  Siz Microsoft Windows 11 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Microsoft Önceki Windows Sürümlerinden Kurtulamıyor! Windows 11 Hala Kullanılmıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et