R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Merakla Beklenen Apple M2 Max Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Teknoloji kulislerinden gelen bilgilere göre uzun zamandır merakla beklenen Apple M2 Max yonga setinin bazı özellikleri sızdırıldı. Yeni özellikler oyun severlerin heyecan yaşamasına neden oldu. İşte detaylar...

  Ecem Ecem 13.06.2022 16:45 1116 2 dk okuma süresi
  Merakla Beklenen Apple M2 Max Özellikleri Ortaya Çıktı!
  Son Düzenleme:

  Apple geçtiğimiz hafta düzenlediği yeni bir etkinlik sonrasında Apple M2 yonga setinin tanıtımını yaptı. Uzun zamandır teknoloji meraklıları tarafından beklenen yonga setinin özellikleri ilk etapta tam not almayı başardı. Ancak teknoloji meraklılarının kafalarındaki soru işaretleri bununla bitmedi. Ardından serinin özellikle oyun severler tarafından heyecanla beklenen Apple M2 Pro ve Apple M2 Max yonga setleri için de heyecan yükseldi. 

  Apple M2 Max Yonga Seti Geliyor!

  Apple bir süredir yonga seti konusunda özel bir çalışma yaptığını duyurmuştu. Özellikle bu yıl yonga setleri konusundaki ayrımı özel olarak gerçekleştirmeleri bekleniyor. Teknoloji kulislerinde konuşulanlara göre yakın zamanda gelecek olan iPhone 14 serisi için kullanılacak olan yonga setinin 5nm Apple A16 olacağı ifade edilmişti. Ancak iPhone 14 Pro serisi için farklı bir yonga setinin kullanılması bekleniyor. Bunun için ise 4nm Apple A16 yonga seti konuşulanlar arasında yer alıyor.

  Apple tarafından yapılan bu ayrımın masaüstü ürünleri için de geçerli olması bekleniyor. Daha önce sık sık kullanılan ve büyük ilgi göre Apple M2 yonga seti üzerinde geliştirme çalışmaları yapılmış ve verimli hale getirilerek 5nm sürecine tabii tutulmuştu. Şimdilerde yapılacak çalışmalarla yine Apple M2 Pro ve Apple M2 Max yonga setleri için de bir geliştirme çalışmasının yapılması söz konusu. Bu çalışmanın ise 3nm ya da 4 nm süreci ile tamamlanacağı düşünülüyor. 

  Apple M2 Max Özellikleri Sızdırıldı!

  Teknoloji kulislerinden gelen bazı haberlere göre Apple M2 Max yonga setinin özellikleri sızdırılmış oldu. Buna göre yonga setinin 12 işlemci çekirdeğin ve 38 grafik çekirdeği üzerinden boyutlandırılacağı iddia edildi. Bir önceki seride yer alan M1 Max boyutlandırılması ise 10 çekirdek ve 32 grafik çekirdek olarak piyasaya çıkarılmıştı. Bir karşılaştırma yapıldığı zaman hem verimli kullanım hem de uzun ömürlü bir performans sağlaması için geliştirdiği belirtildi. Ancak tüm bu bilgiler henüz sadece bir iddiadan ibaret. Apple tarafından konu hakkında doğrulayıcı bir açıklama gelmedi. Serinin heyecanla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bununla birlikte diğer merak edilen Apple M2 Pro yonga seti hakkında ise henüz bir bilgi gelmedi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  2023 Opel Astra Electric tanıtıldı. 2023 yılında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip ve araç, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor.

  Merakla Beklenen Apple M2 Max Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et