R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  LG'nin Yeni OLED Oyun Ekranını Tanıttı: Dünyanın En Hızlısı!

  LG, CES 2024'ten önce 27 inç boyutunda ve 480Hz yenileme hızı özelliğine sahip bir OLED paneli tanıttı. Bu panel, özellikle oyun monitörleri için tasarlanmış ve LG, bu ürünü ilerleyen dönemlerde monitör üreticilerine satışa sunmayı hedefliyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.01.2024 18:13 1648 2 dk okuma süresi
  LG'nin Yeni OLED Oyun Ekranını Tanıttı: Dünyanın En Hızlısı!
  Son Düzenleme:

  LG, sektörde yeni bir dönemi başlatan OLED oyun ekranını tanıttı. Bu ekran, üst düzey oyun monitörleri için geliştirilmiş ve CES 2024'te sergilenecek. LG, bu ürünü ‘OLED ekranlarda yeni bir çağ’ olarak tanımlıyor ve bu teknoloji, oyun dünyasında çığır açacak nitelikte.

  LG'nin Hız Rekoru Kıran OLED Paneli

  LG Display tarafından geliştirilen 27 inç boyutundaki bu 1440p OLED panel, sadece 0,03 ms'lik hızlı tepki süresi ve 480 Hz yenileme hızı sunarak OLED ekranlar arasında en hızlısı olma özelliğine sahip. LG'nin bu yeni ekranı, şirketin daha önce duyurduğu 32 inçlik ‘Dual-Hz’ oyun monitöründen (32GS95UE) bile daha üstün özelliklere sahip. Bu yeni ekran, yüksek yenileme hızından tam olarak faydalanabilmek için çözünürlüğün 1080p'ye düşürülmesine gerek kalmadan, oyunlarda kesintisiz ve akıcı bir deneyim sunuyor.

  LG Display'in bu gelişimi, aynı zamanda Samsung'un ekran kolu tarafından kısa süre önce duyurulan 360Hz yenileme hızı ve 1440p çözünürlük sunan panelle rekabet etmesine olanak tanıyor. Samsung'un yeni 27 inç Odyssey OLED G6 oyun monitörü bu paneli benimsemiş durumda ve MSI ile Dell gibi diğer markalar da gelecekteki monitörlerinde bu paneli kullanmayı planlıyor.

  Gelişmiş Görüntü Kalitesi ve Göz Sağlığına Katkı

  LG, META teknolojisi sayesinde OLED panelden ışık yayılımını en üst düzeye çıkararak ve dış yansımaları en aza indirerek gelişmiş görüntü kalitesi vadediyor. Bu teknoloji, özellikle karanlık oyun ortamlarında gezinirken faydalı olacak gibi görünüyor. Ayrıca bu ekranın standart LCD'lerin yaydığı miktarın yarısı düzeyinde mavi ışık yaydığı belirtiliyor. Bu özellik, göz yorgunluğunu en aza indirirken aynı zamanda titreşimi azaltmak için de oldukça işlevsel.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  LG'nin Yeni OLED Oyun Ekranını Tanıttı: Dünyanın En Hızlısı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et