R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'da Yorumlarınız Artık Yapay Zeka ile Atılabilir!

  İnternetin dev sosyal medya platformu Instagram, kullanıcı deneyimini bir adım daha ileri taşımak için yapay zeka teknolojisiyle yorum yapma özelliğini geliştiriyor.

  Hasan Esgin
  Hasan Esgin R10 Editörü
  17.06.2023 03:27 1585 2 dk okuma süresi
  Instagram'da Yorumlarınız Artık Yapay Zeka ile Atılabilir!
  Son Düzenleme:

  Dijital sosyal medya alanında dünya devi Instagram, kullanıcılarına sunduğu yeniliklerle her zaman gündemi belirler. Instagram'ın yakın zamanda bir yapay zeka destekli sohbet robotu eklemesi bekleniyor. Fakat bu sefer başka bir heyecan verici özellik ortaya çıktı: Yorumlar bölümüne yapay zeka entegrasyonu.

  Yapay Zeka İle İnteraktif Instagram Yorumları Artık Mümkün Olabilir

  Yapay zeka, son dönemlerde gözle görülür bir artışla, yazılım, web siteleri ve çeşitli sosyal medya platformlarına entegre oldu. Şimdi ise Instagram'ın kollarına sıçramak üzere. Platform, son haftalarda bu konu üzerindeki çalışmalarını yoğunlaştırdı.

  Yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Instagram'ın yorumlar bölümünde yakında kullanıma sunulacak olan yeni yapay zeka işlevselliğine dair bir ipucu verdi. Paylaşılan ekran görüntüsüne göre, metin kutusundaki profil fotoğrafı kaldırılarak, yerine yapay zekayı temsil eden bir buton eklendi.

  Instagram Yapay Zeka ile Kendi Yorumunuzu Yazacak

  Paluzzi'ye göre, bu butona tıkladığınızda, yapay zeka sizin adınıza bir yorum yazıyor. Bu otomatik olarak oluşturulan metni kabul edebilir veya isterseniz düzenleyebilirsiniz. Ancak, yapay zekanın bu yorumu neye dayanarak yazdığı henüz belirsiz. Yapay zekanın önceden paylaşımın konusunu anlaması gerekiyor olabilir. Bu durum, ya bizim yönlendirmemizle ya da yapay zekanın paylaşımın içeriğini kendiliğinden analiz etmesiyle gerçekleşecek. Ancak bu konuda henüz net bir bilgi yok.

  Bu yapay zeka aracı hakkında şimdilik bilinenler bunlar. Nasıl çalışacağı, hangi dil modelini kullanacağı ve ne zaman kullanıma sunulacağı gibi sorular henüz yanıtsız kaldı. Belki de bu özellik hiçbir zaman kullanıma sunulmayabilir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için önümüzdeki günleri beklememiz gerekiyor.

  Ayrıca, Instagram'ın yapay zeka destekli sohbet robotu üzerinde de çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Bu sohbet robotunun, kullanıcıların sorularını yanıtlayabilecek ve aynı zamanda önerilerde bulunabilecek bir kapasiteye sahip olması bekleniyor. Ancak bu konuda da henüz daha fazla bilgi yok.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka ile Oluşturulan İlk Kısa Film: İşte Fragmanı!

  Yapay zeka kullanılarak oluşturulan ilk kısa film fragmanı YouTube'da! Paris'te aşkı bulan iki gencin hikayesi, TCL şirketi tarafından sunuldu.

  WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor: Kişilere Not Eklenebilecek!

  WhatsApp, kişisel notlar ekleyerek iletişimi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Sohbetler artık daha düzenli ve özel olacak!

  Galaxy Watch 7 Resmileşti: Bluetooth Veri Tabanında Görüntülendi!

  Samsung Galaxy Watch 7, Bluetooth 5.3 desteği ve 32GB depolama kapasitesi ile temmuz ayında tanıtılacak. Yeni nesil akıllı saatte büyük yenilikler var!

  iPhone 16 Plus ile İlgili Sızıntılar Devam Ediyor: 7 Farklı Renk Seçeneğiyle Gelebilir!

  Apple iPhone 16 Plus, 7 farklı renk seçeneğiyle yakında piyasaya sürülüyor. Yeni model, tasarım ve kullanıcı tercihlerine odaklanıyor.

  Instagram'da Yorumlarınız Artık Yapay Zeka ile Atılabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et