R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  HP Yapay Zekaya Sahip Yeni Bilgisayar Geliştiriyor: Geleceğin Kişisel Bilgi İşlem Teknolojisi

  HP CEO'su Enrique Lores, şirketin çalışmalara başladığını belirterek, yapay zekanın 2024'te piyasaya sürülebilecek yeni bir bilgisayar türünü mümkün kılacağını dile getirdi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  01.06.2023 14:21 3111 2 dk okuma süresi
  HP Yapay Zekaya Sahip Yeni Bilgisayar Geliştiriyor: Geleceğin Kişisel Bilgi İşlem Teknolojisi
  Son Düzenleme:

  HP, yapay zekayı kullanarak kullanıcıların etkin bir şekilde çalışmasına izin veren ve hassas verileri yerel bilgi işlem yapılandırması içerisinde saklayan yeni bir bilgisayar türü üzerinde çalışıyor. Şirketin CEO'su Enrique Lores, önümüzdeki yılın başında bu teknolojiyi hayata geçireceklerini duyurdu.

  Bilgisayar Devrimi: AMD, NVIDIA ve Qualcomm ile Ortaklık

  HP'nin yeni platformunun bileşenlerini geliştiren ortakları AMD, NVIDIA ve Qualcomm olacak. Lores, HP'nin aynı zamanda yazılım geliştiricilerle, yapay zekayı kapsayan servis sağlayıcılar dahil, iş birliği içinde olduğunu açıkladı. 

  Bu ortaklar, veri analizini büyük ölçüde hızlandıracak ve hassas bilgilerin üçüncü tarafların sunucularına aktarılmadan korunacağı bir bilgisayar türünün oluşturulmasına yardımcı olacak.

  Bulut Bağlantısı ve Veri Güvenliği

  Buna rağmen, HP CEO'su bulut bağlantısının hala önemli olacağını, tüm bilgi işlem sürecinin yerel olarak gerçekleştirilemeyeceğini belirtti. Ancak kullanıcıların hassas verilerini koruma konusunda endişelenmeye gerek kalmayacağını vurguladı.

  Yapay Zeka Destekli Bilgisayarlar: Bir Fırsat ve Devrim

  "Yeni bir PC kategorisi yaratma fırsatının gerçek olduğuna inanıyoruz," diye belirtiyor Lores. "Yapay zeka destekli bilgisayarların ne olduğunu yeniden tanımlayacak bir durumdayız. 

  Kullanıcı deneyimini değiştirecek ve PC mimarisini yeniden şekillendirecek bir yenilik bu. Önemli yazılım satıcıları ve çip üreticileriyle birlikte bu yeniliği gerçekleştireceğiz." Bu devrim niteliğindeki bilgisayarların 2024 gibi erken bir tarihte piyasaya sürüleceği öngörülüyor.

  Veri İşleme ve Raporlama: Yeni Bilgisayar Platformunun Özellikleri

  Bir örnek olarak, bu platform, büyük miktarda veriyi kişisel bir bilgisayar tarafından işlemeye ve okunabilir bir rapor oluşturmayı sağlar. 

  Sistem aynı zamanda, kullanıcı sorgularını doğal dil formatında işleyerek, analiz sonuçlarının sunumunu iyileştirecek ve sonuçların çıkarılmasını sağlayacak bir özellik sunar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 4 Yorum
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 1 yıl önce
   Çok açıklayıcı ve anlasilir anlatmışsiniz emeğinize sağlık
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 1 yıl önce
   Çok açıklayıcı ve anlasilir anlatmışsiniz
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 1 yıl önce
   Çok açıklayıcı ve anlasilir anlatmışsinizz
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 1 yıl önce
   Çok açıklayıcı ve anlasilir anlatmışsinizzz

  İlgili İçerikler:

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  HP Yapay Zekaya Sahip Yeni Bilgisayar Geliştiriyor: Geleceğin Kişisel Bilgi İşlem Teknolojisi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et