R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  HP Yapay Zekaya Sahip Yeni Bilgisayar Geliştiriyor: Geleceğin Kişisel Bilgi İşlem Teknolojisi

  HP CEO'su Enrique Lores, şirketin çalışmalara başladığını belirterek, yapay zekanın 2024'te piyasaya sürülebilecek yeni bir bilgisayar türünü mümkün kılacağını dile getirdi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  01.06.2023 14:21 2997 2 dk okuma süresi
  HP Yapay Zekaya Sahip Yeni Bilgisayar Geliştiriyor: Geleceğin Kişisel Bilgi İşlem Teknolojisi
  Son Düzenleme:

  HP, yapay zekayı kullanarak kullanıcıların etkin bir şekilde çalışmasına izin veren ve hassas verileri yerel bilgi işlem yapılandırması içerisinde saklayan yeni bir bilgisayar türü üzerinde çalışıyor. Şirketin CEO'su Enrique Lores, önümüzdeki yılın başında bu teknolojiyi hayata geçireceklerini duyurdu.

  Bilgisayar Devrimi: AMD, NVIDIA ve Qualcomm ile Ortaklık

  HP'nin yeni platformunun bileşenlerini geliştiren ortakları AMD, NVIDIA ve Qualcomm olacak. Lores, HP'nin aynı zamanda yazılım geliştiricilerle, yapay zekayı kapsayan servis sağlayıcılar dahil, iş birliği içinde olduğunu açıkladı. 

  Bu ortaklar, veri analizini büyük ölçüde hızlandıracak ve hassas bilgilerin üçüncü tarafların sunucularına aktarılmadan korunacağı bir bilgisayar türünün oluşturulmasına yardımcı olacak.

  Bulut Bağlantısı ve Veri Güvenliği

  Buna rağmen, HP CEO'su bulut bağlantısının hala önemli olacağını, tüm bilgi işlem sürecinin yerel olarak gerçekleştirilemeyeceğini belirtti. Ancak kullanıcıların hassas verilerini koruma konusunda endişelenmeye gerek kalmayacağını vurguladı.

  Yapay Zeka Destekli Bilgisayarlar: Bir Fırsat ve Devrim

  "Yeni bir PC kategorisi yaratma fırsatının gerçek olduğuna inanıyoruz," diye belirtiyor Lores. "Yapay zeka destekli bilgisayarların ne olduğunu yeniden tanımlayacak bir durumdayız. 

  Kullanıcı deneyimini değiştirecek ve PC mimarisini yeniden şekillendirecek bir yenilik bu. Önemli yazılım satıcıları ve çip üreticileriyle birlikte bu yeniliği gerçekleştireceğiz." Bu devrim niteliğindeki bilgisayarların 2024 gibi erken bir tarihte piyasaya sürüleceği öngörülüyor.

  Veri İşleme ve Raporlama: Yeni Bilgisayar Platformunun Özellikleri

  Bir örnek olarak, bu platform, büyük miktarda veriyi kişisel bir bilgisayar tarafından işlemeye ve okunabilir bir rapor oluşturmayı sağlar. 

  Sistem aynı zamanda, kullanıcı sorgularını doğal dil formatında işleyerek, analiz sonuçlarının sunumunu iyileştirecek ve sonuçların çıkarılmasını sağlayacak bir özellik sunar.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 4 Yorum
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 3 ay önce
   Çok açıklayıcı ve anlasilir anlatmışsiniz emeğinize sağlık
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 3 ay önce
   Çok açıklayıcı ve anlasilir anlatmışsiniz
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 3 ay önce
   Çok açıklayıcı ve anlasilir anlatmışsinizz
  • Ziyaretçi
   Ziyaretçi 3 ay önce
   Çok açıklayıcı ve anlasilir anlatmışsinizzz

  İlgili İçerikler:

  Google’dan Dev Hamle: Kanser Tespitini Kolaylaştıran Yapay Zekalı Mikroskop Geliyor!

  Google, kanser tespitinde doktorlara destek olacak yapay zeka tabanlı mikroskop üzerinde çalışıyor. Bu, hastalıkların erken teşhisinde devrim yaratabilir!

  Facebook Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Logo!

  Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, yakın zamanda logosunda değişikliğe gitti. Yeni tasarımda logo, öncekine kıyasla daha mavi bir ton kazandı.

  Türkiye, Yeni Alan Adı Sistemine Geçiyor: İşte Detaylar!

  Türkiye, yeni bir alan adı sistemine geçiyor. Yeni sistemde ".tr" uzantısı daha özgün ve tanınır bir dijital kimlik oluşturmayı hedefliyor.

  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!

  iOS 17'nin getirdiği yeni zil ve uyarı sesleri, kullanıcılar arasında tartışmalara neden oldu. Özellikle rebound adlı yeni ses tonu için şikayet çok fazla!

  HP Yapay Zekaya Sahip Yeni Bilgisayar Geliştiriyor: Geleceğin Kişisel Bilgi İşlem Teknolojisi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et